رهبری: بی اعتماد کردن مردم به دولت، یعنی کمک به دشمن

امروز داشتم نگاهی به سخنان مقام معظم رهبری درباره دولت نهم می انداختم. به بعضی از جمله ها که رسیدم به یاد دو نکته افتادم که گاهی به آنها فکر میکنم. اول اینکه خواص ما چقدر به سخنان رهبر انقلاب توجه می کنند و دوم اینکه خیلی ها چقدر مغرض و یا در حالت خوش بینانه، چقدر فراموشکارند که توصیه های رهبری را عمل نمی کنند .

به این جمله ها توجه کنید :

" آنها ( دشمنان ) مى‏خواهند واقعیتها را تغییر دهند و ملت را ناامید کنند؛ مى‏خواهند اعتماد ملت را به مسئولان ضعیف کنند. اینکه مردم به دولت و مسئولانشان اعتماد داشته باشند، براى یک کشور خیلى نعمت بزرگى است؛ مى‏خواهند این نعمت را بگیرند و مردم را بى‏اعتماد کنند، هم به خودشان، هم به مسئولینشان؛ مردم را با شایعه، به تحریم و خشونت تهدید کنند؛ در تبلیغات، جاى مدعى و متهم را عوض کنند... امروز هر کس که مردم را ناامید کند و به خود، به مسئولین و به آینده بى‏اعتماد کند، به دشمن کمک کرده. امروز هر کس که به اختلافات دامن بزند - هر نوع اختلافاتى - به دشمن ملت ایران کمک کرده. کسانى که قلم دارند، بیان دارند، تریبون دارند، جایگاهى دارند، باید مراقب باشند؛ نباید بگذارند دشمن از آنها استفاده کند. جنگ روانى دشمن، مهمترین بخش مبارزه‏ى دشمن با ملت ایران است.

اعتماد به نفس، اعتماد به مسئولین کشور، اعتماد به دولت، همان چیزى است که دشمنان مى‏خواهند نباشد. دشمنان مى‏خواهند مردم به دولت - که مسئولیت اداره‏ى امور کشور را دارد - بى‏اعتماد باشند؛ سعى کنید این نقشه‏ى دشمن را خنثى کنید. من از دولت حمایت مى‏کنم. از همه‏ى دولتهاى بر سر کار و منتخب مردم حمایت کردم، بعد از این هم همین خواهد بود؛ از این دولت هم به طور خاص حمایت مى‏کنم... این حمایت، بى‏دلیل و بى‏حساب و کتاب نیست. اولاً جایگاه دولت در نظام جمهورى اسلامى و در نظام سیاسى کشور ما جایگاه بسیار مهمى است، ثانیاً بیشترین مسئولیتها را دولت بر دوش دارد؛ بعد هم این جهتگیرى‏هاى دینى و این ارزش‏گرایى انقلابى و اسلامى خیلى ارزش دارد. سختکوشى، تلاش فراوان، ارتباط با مردم، سفرهاى استانى، جهتگیرى عدالت و زىّ مردمى؛ اینها خیلى قیمت دارد و من قدر این کارها را مى‏دانم. من به خاطر این چیزها از دولت حمایت مى‏کنم...

البته این حمایت، حمایت بى‏حساب و کتاب نیست؛ توقعاتى هم در مقابلش از دولت دارم. اولین توقع من این است که به مسئولین دولتى مى‏گویم خسته نشوند؛ اعتماد به خدا را از دست ندهند؛ به خدا اعتماد کنند و به این مردم اعتماد کنند؛ زىّ مردمى خودشان را حفظ کنند؛ در دام تجمل‏گرایى‏هایى که افرادى مى‏افتند، نیفتند؛ مراقب و مواظب باشند؛ در مخاصمات جناحى وارد نشوند؛ وقتشان را با دعواهاى سیاسى تلف نکنند؛ با همه‏ى وجود و با همه‏ى توان براى این مردم کار کنند؛ آنچه را که با مردم در میان مى‏گذارند، به تحقق برسانند و دنبال کنند.

* بیانات مقام معظم رهبری در اجتماع بزرگ زائران و مجاوران حرم مطهر رضوى ( اول فروردین86 )

بر گرفته شده از : http://www.hamedtalebi.blogfa.com (خبرنگار مسلمان)

/ 0 نظر / 6 بازدید