چند تا خبر حول محور "احمدی نژادیسم"

1-علت تشدید حملات علیه دولت از سوی یک روزنامه اصلاح طلب

گفته می شود در پی اقدام بانک مرکزی در مسدود کردن وام های کلان، شریان مالی یک حزب تکنوکرات اصلاح طلب قطع شده است.گفتنی است روزنامه رسمی این حزب طی هفته های اخیر بر شدت حملات خود علیه دولت افزوده بود.

2-لس آنجلس تایمز:حمایت رهبر ایران از احمدی نژاد،غربیها و ایرانیهای لیبرال را نا امید کرد

روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز در گزارشی که آن را به بررسی سخنان رهبر انقلاب در جمع هیات دولت اختصاص داده بود،"پشتیبانی قاطع رهبر جمهوری اسلامی" از احمدی نژاد را عامل "تزلزل" امید "لیبرالهای ایرانی" و" مقامات غربی" دانست.

3-وضع اصولگرایان به‌‏گونه‌‏ای نیست که غیر از احمدی‌‏نژاد کسی خود را کاندیدا کند

ایلنا: فضایلی، دبیرکل انجمن روزنامه‌‏نگاران مسلمان گفت: در حال حاضر شرایط را به‌‏گونه‌‏ای نمی‌‏بینم که غیر از احمدی‌‏نژاد کسی خود را کاندیدا کند. وی با ابراز تردید در خصوص کاندیدا شدن فردی غیر از احمدی‌‏نژاد در جریان اصولگرا، گفت: آنچه می‌‏توان با توجه به وضع موجود گفت، این است که احتمال مواجهه جبهه اصولگرا با کاندیدای واحد، بیشتر از تعدد کاندیدا است.

4-اجماع اصلاح‌طلبان بر کاندیداتوری کروبی بعید است

محمد هاشمی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به اعلام کاندیداتوری مهدی کروبی گفت: طبعا اعلام نامزد مستقل از سوی حزب اعتمادملی می تواند باعث انشقاق و دو یا چند کاندیدایی در جبهه اصلاحات شده و آراء اصلاح طلبان به نفع جبهه رقیب تقسیم شود. بر این اساس، اجماع گروه های اصلاح طلب حول محور کروبی امری بعید است.

5-رضایی:سرنوشت انتخابات به عملکرد اصلاح‌طلبان بستگی دارد!

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص در خصوص انتخابات آینده ریاست جمهوری گفت: هنوز در خصوص کاندیدا شدن تصمیم نگرفته ام اما می توان گفت که سرنوشت این انتخابات تا حدود زیادی بستگی به عملکرد اصلاح طلبان دارد. 6-بی بی سی: کروبی پروژه خاتمی را خنثی کرد

یک رسانه انگلیسی نوشت: ورود زودهنگام «مهدی کروبی» به عرصه رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری دهم، هواداران «سیدمحمد خاتمی» را که سودای ریاست جمهوری سه باره وی را در سر می‌پروراندند شوکه کرده است. بررسی اظهارات چند روز اخیر هواداران خاتمی که عمدتا در احزاب مشارکت و مجاهدین انقلاب متمرکز شده اند، تصویری خشم آلود و متعجب از عملکرد اصلاح طلب ها را ترسیم می کند.

7-شیفتگان خدمت چه تشنه‌اند!

جمیله کدیور دروبلاگ خود با اشاره تلویحی به معرفی مهدی کروبی بعنوان کاندیدای حزب اعتماد ملی، گفت: غربی‌ها را متهم به دنیاگرایی می‌کنیم و ما این پست‌ها و سمت‌ها را برای انجام خدمت می‌خواهیم؛ شیفته خدمتیم نه تشنه قدرت، اما شیفتگان خدمت چه تشنه‌اند!

8-توفیق در انتخابات فقط با طرح کردن نیازهای اقتصادی مردم!

ایلنا: احمدزیدآبادی،نویسنده رسانه انگلیسی بی بی سی و دبیرکل ادوار تحکیم در دیدار با عبدالله نوری گفت: "در انتخابات آتی اگر بخواهیم به توفیقی دست پیدا کنیم، باید با طرح مسائل اساسی و نیازهای جدی مردم وارد این عرصه شویم."

9-کارگزاران:مشکل کاندیداتوری کروبی هنوز قابل پیشگیری است!

مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران با اشاره به اعلام موضع حزب اعتماد ملی در خصوص انتخابات گفت: با وجود اعلام حزب اعتماد ملی مبنی بر کاندیداتوری کروبی که می‌‏تواند به نوعی افتراق تعبیر شود ولی این مشکل هنوز قابل پیشگیری است و من نسبت به رسیدن جبهه اصلاحات به کاندیدای واحد خوشبینم. وی در سخنانی مبهم افزود: اصلاح‌‏طلبان می‌‏توانند با جناح راست رقیب شوند ولی نمی‌‏توانند رقیب نظام شوند.

10-محمد خاتمی: چگونه باید آمد؟

رئیس جمهور سابق در اولین اظهار نظر رسمی پس از اعلام کاندیداتوری مهدی کروبی از سوی حزب اعتماد ملی گفت:معتقدم پیش از اینکه بگوئیم چه کسی بیاید؛ باید از آن صحبت کرد که چگونه باید آمد؟

برگرفته شده از www.inn.ir

/ 1 نظر / 6 بازدید

حالم از احمدی نژاد به هم می خوره...من عضو هیچ حزبی نیستم اما کند زده به اقتصاد و فرهنگ. وقتی نمی تونه چرا قول میده باز اون خاتمی 50 60 در صد وعده هاشوعمل کرد این یکی که زد زیرش.پول نفت و دیدیم.با جوونا کاری نداریم و دیدیدم این دفعه اصلا رای نمیدم.غلط کردم به احمدی نژاد رای دادم