تاکید مجدد احمدی نژاد بر رعایت اخلاق و مدارا

شبکه ایران: به دنبال اعلام حضور تعدادی از شخصیت‌های سیاسی در صحنه انتخابات ریاست جمهوری دهم و افزایش فعالیت‌های انتخاباتی آنان، تلاش بعضی از احزاب و افراد نیز برای ایجاد فضای "تضعیف" و "تخریب" در انتخابات آغاز شده است.

 

اعضای ستادها و طرفداران برخی از کاندیداها برای پیشی گرفتن از رقبا و جلب‌نظر و رای مردم، تنها حمایت و پشتیبانی از کاندیدای خود و تبلیغ برنامه‌ها و امتیازات وی را کافی نمی دانند.

 

این عده که حاضر به چشم پوشی از شیوه‌ها و تاکتیک‌هایی مثل "تضعیف" و "تخریب" رقبا نیز نیستند، از بکارگیری هر نوع تهمت، افترا، دروغ، نقد غیرکارشناسی وانتساب‌ نام‌ها و اقدامات اشتباه و مطرود و دهها رفتار نامانوس دیگر ابایی ندارند.


در پی این اقدامات
دفتر رییس جمهور این هفته با صدور بیانیه‌ای ضرورت صیانت از ساحت اخلاق و فرهنگ درجامعه اسلامی را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به اینکه دشمنان و دنباله‌های داخلی آن با سوء استفاده از آزادی بی بدیل موجود ،قصد دارند بداخلاقی ، درشت گویی و تخریب را رواج دهند، از فعالان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی خواست با رعایت انصاف، مروت و مدارا اجازه ندهند بداخلاقی و کج سلیقگی عده‌ای خاص مانع پراکندن عطر دل انگیز مهرورزی و خدمتگزاری صادقانه در فضای پاک و الهی ایران عزیز شود.

 

بنا به این گزارش، تدوام رفتارهای غیر اخلاقی جریانهای سیاسی واکنش مجدد محمود احمدی نژاد را در پی داشت. رییس جمهور که اکنون در دور دوم سفرهای استانی اش به ارومیه سفر کرده است، طی سخنانی در جمع مردم آذربایجان غربی، ترویج برادری، همدلی و احترام در بین آحاد جامعه را وظیفه دولت اسلامی دانست و اظهار داشت:دولت اسلامی وظیفه دارد بداخلاقی‌ها و اقداماتی که باعث کدورت و فاصله بین مردم می‌شود را ریشه کن کند.

 

تاکید مجدد رییس جمهور بر رعایت اخلاق در جامعه سیاسی در حالی صورت می‌گیرد که تخریب کنندگان و رسانه‌های وابسته به آنان تلاش می‌کنند با مظلوم نمایی خود را قربانی تخریب و بداخلاقی سیاسی معرفی می‌کنند.

 

 گفتنی است که اخیرا برخی از افراطیون اصلاح‌طلب با هدف خارج کردن رقبای اصلاح‌طلب رئیس بنیاد باران، پس از آنکه موفق به منصرف کردن کروبی نشدند، دراقدامی تعجب‌برانگیز برای وادار کردن مهندس موسوی به کناره‌گیری از انتخابات، وی را تهدید وی به افشای برخی اسرار خانوادگی کرده‌اند.

 

همچنین پایگاه خبری وابسته به حزب مشارکت در اقدامی عجیب خبر داده بود که دبیرحزب مردم سالاری شاخه کرمانشاه ترور شده است.

 

یاری نیوز نوشته بود که او در خودروی شخصی خود بوده که حمله کنندگان با پرتاب نارنجک خودروی او را به تلی از خاکستر تبدیل کرده اند اما خود او کاملاً سالم مانده است این در حالی است که معاون سیاسی استاندار کرمانشاه هم ماجرا را پی گیری کرده و افراد مذکور اعتراف کرده اند که قصد مظلوم نمایی داشته اند!

 

پیش از این نیز کامران دانشجو معاون سیاسی وزیر کشور با یادآوری اینکه در‌‏گذشته عده معدودی می‌‏خواستند و شاید هنوز هم بخواهند فضای تبلیغات انتخاباتی ایران اسلامی را تخریب نموده و تبلیغاتی به روش‌‏های ناپسند و غیراخلاقی غرب را در این کشور باب نمایند، گفته بود: ما قرار است رئیس‌‏جمهوری اسلامی ایران را انتخاب کنیم و این پسوند اسلامی باید ماهیت کار در همه زمینه‌‏ها مثل تبلیغات، رقابت، فعالیت ستادهای انتخاباتی کاندیداها و همچنین اجرای مراحل مختلف انتخابات را برای همه ما مشخص نماید.

 

وی از رعایت قانون، رعایت مصالح عمومی و منافع ملی در موضع‌‏گیری‌‏ها از طرف همه احزاب و رقبا، نظارت دقیق بر عملکرد ستادهای انتخاباتی از طرف خود کاندیداها، تخریب چهره و عملکرد نظام، شخصیت کاندیداها و نامزدهای انتخاباتی و تحریک احساسات منطقه‌‏ای و قومی به عنوان "بایدها و نبایدهای" انتخابات یاد کرد و خواستار رعایت آن‌ها از سوی کاندیداها و حامیانشان شد.

 

به نظر می‌رسد که این احزاب و حامیان آنان، فضای "تخریب" را درهفته‌های آتی و نزدیک به انتخابات، گسترش داده و صحنه انتخاب را برای مردم غیرشفاف و سخت کنند، چرا که پیروزی و موفقیت خود را تنها در صورت نحقق چنین فضایی محتمل می‌دانند؛ چنانچه ناظران سیاسی اقدام برخی تئوریسین‌های دوم‌خرداد را درتوهین به مقدسات جامعه که همزمان با شروع فعالیت‌های انتخاباتی صورت گرفت، با یکدیگر مرتبط می‌دانند.

برگرفته شده از www.inn.ir

/ 0 نظر / 3 بازدید