آیت الله مصباح و تبیین دو نمونه از شگردهای شیطانی جریان انحرافی

ابلیس با تمام توان و تجربه چندین هزار ساله به یاری جریان انحرافی آمده است...
نه آن روز که حمایت کردیم و نه امروز، تحت تأثیر هوچی‌گری‌ها نیستیم ...

http://www.rajanews.com/%5CFiles_Upload/28401.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس +، آیت‌الله محمد تقی مصباح‌یزدی رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) روز گذشته در جمع شماری از نخبگان سیاسی و فرهنگی سراسر کشور در چهاردهمین همایش دفتر پژوهش های فرهنگی در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی(عج) قم به تبیین شگردهای جریان انحرافی و چگونگی مبارزه با آن پرداخت.
وی با اشاره به اینکه همه در اعمال و رفتار خود دارای نقص و عیب هستیم، تصریح کرد: اگر توقع داشته باشیم برای تصدی پست‌های کشور اسلامی کسانی انتخاب شوند که هیچ نقص و عیبی در رفتار و فکر و اخلاقشان نباشد باید فقط منتظر ظهور امام زمان(عج) باشیم و این همان تفکر تفریطی‌هاست که می‌گفتند این کارها فایده ندارد و باید بنشینیم تا امام زمان(عج) بیاید.

* در هر انتخابی باید سعی کنیم اصلح نسبی را برگزینیم

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با تأکید بر اینکه حکومت عدالت امیرمؤمنان یک الگوی مناسب برای ما است، ادامه داد: ریزش در مسئولین، زمان حضرت علی(ع) نیز وجود داشت به طوری که برخی از والیان و استانداران حکومت امیرالمؤمنین از سران لشکر عمر سعد در کربلا شدند.
آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به اینکه نباید در مسئولین منتظر عصمت باشیم، اظهار داشت: این اشتباه است که به دلیل وجود نقص در مسئولین، رأی ندهیم بلکه در هر انتخابی باید سعی کنیم اصلح نسبی را برگزینیم.
وی در پاسخ به این سؤال که برخی می‌گویند، این کاری بود که خودتان کردید و حالا باید نتیجه آن را هم ببینید، خاطرنشان کرد: نه آن روز که برای انتخاب شخصی زحمت کشیدیم، تحت تأثیر بودیم و نه امروز تحت تأثیر هوچی گری‌ها و تبلیغات منفی قرار می‌گیریم بلکه در هر زمان هرچه که احساس کنیم تکلیف است با تمام توان انجام داده ولو با وظیفه و تکلیف سابق جور نباشد.

* قبلاً از بعضی اشخاص به دلیل جلوگیری از ضرر به نظام بسیار دفاع می‌کردم

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه افزود: بنده قبلاً از بعضی اشخاص که شما خوب می‌شناسید به دلیل جلوگیری از ضرر به نظام بسیار دفاع می‌کردم که البته همان زمان در بین موجودین بهترین بودند و بعدها همان اشخاص از ریزش‌های انقلاب شدند.
آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به این شبهه که برخی می‌گویند آیا این حادثه قابل پیش بینی نبود، گفت: خداوند انسان را مختار آفریده و ممکن است بعد از یک عمر گناه توبه کند مانند حر، یا پس از یک عمر زهد و پارسایی در آخر ریزش کند که باید خیلی مراقب بود.
وی فسادهای پیچیده و عمیق را نتیجه برنامه ریزی دقیق ابلیس از سالیان قبل دانست و اظهار داشت: این فساد بسیار پیچیده می‌تواند بزرگترین نعمت الهی را که با تقدیم هزاران شهید به دست آورده‌ایم را زیر و زبر کند.
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) اضافه کرد: برنامه ریزی شیطان آنقدر دقیق و جامع است که پس از مهیا کردن زمینه‌ها یک نفر را از لایه‌های درونی بیرون می‌آورد و او شبکه‌ای را تشکیل می‌دهد تا بزرگترین نعمت الهی در طول تاریخ اسلام را از بین ببرد.
آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به اینکه شاید با یک فرمول صد عضوی بتوان دلایل این انحراف عظیم را یافت، تصریح کرد: باید بدانیم از کجا می‌خواهند ما را فریب دهند و در این راه از چه شگردهایی بهره می‌برند.

* شخص منحرف به بهانه ارتباطات معنوی با امام زمان(عج) تأثیر عجیبی بر رئیس‌جمهور گذاشته است

وی، شگردهای جریان انحرافی را شیطانی دانست و گفت: در پاسخ به کسانی که می‌گویند این آدم قد و قواره‌اش اینقدر نیست که این کارها را انجام دهد باید گفت که مدرس اصلی این جریان انحرافی ابلیس است البته به برخی می‌گویند اینها لیاقت آن را ندارند که عنوان جریان را داشته باشند و باید به آنها گروهک انحرافی گفت اما هر چه آنان تجربه شیطنت نداشته باشند اما ابلیس با تجربه چندین هزار ساله به کمک اینها آمده است.
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه قرائنی مبنی بر تاثیر گذاری بر رئیس‌جمهور از طریق وسائل غیر عادی وجود دارد، اظهار داشت: این شخص منحرف با این بهانه که فوق العاده است و ارتباطات معنوی با امام زمان(عج) و اصحاب ایشان دارد، تأثیر عجیبی بر رئیس‌جمهور گذاشته و اعتمادش را جلب کرده است.
آیت‌الله مصباح‌یزدی گفت: صرف اینکه یک نفر عمامه‌ای بر سر بگذارد و یا خود را اهل زهد و پارسایی و ارتباط با عوالم دیگر نشان دهد، نمی‌توان به وی اعتماد کرد، گرچه که برخی از روی ساده لوحی فریب این افراد را هم می‌خورند.

* شگردهای جریان انحرافی، معرفی سرکرده آن به عنوان یک انسان مقدس و متدین است

وی یکی از شگردهای این جریان انحرافی را معرفی سرکرده آن به عنوان یک انسان مقدس و متدین و اهل ارتباط دانست و تصریح کرد: یکی از ترفندهای این جریان این است که می گوید ما غیبت کسی را نمی‌کنیم و نسبت به دشمنان اسلام نیز تبری نمی‌جویند که این از جلوه‌های نفاق است.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: نمی‌شود کسی از دینداری و تدین حرف بزند و از آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمنان قسم خورده بشریت تبری نجوید و نسبت به آنان بدگویی نکند که این از ریشه‌های نفاق در این جریان است.
آیت‌الله مصباح‌یزدی با اشاره به اینکه بعضی وقت‌ها غیبت کردن واجب می شود، ترفند مشابه معاویه در این زمینه را مورد اشاره قرار داد و گفت: وقتی معاویه برای گرفتن بیعت برای ولایت‌عهدی یزید خدمت امام حسین(ع) رفته بود در پاسخ به آقا که فرموده بودند با یزید سگ باز شرابخور بیعت نمی کنم، معاویه گفته بود اما یزید درباره شما اینجور بدگویی نمی‌کند که شما می‌گویید.

* در تفکر جریان انحرافی مسئله انسان کامل به جای امام زمان(عج) مطرح می‌شود

وی تفکر تصوف را در جریان انحرافی مشهود دانست و اظهار داشت: در این تفکر به جای امام زمان(عج) مسئله انسان کامل را مطرح می‌کنند و مقام امامت را یک مقام معنوی می‌دانند.
عضو مجلس خبرگان رهبری در تشریح زوایای مختلف تفکر تصوف بیان داشت: برخی از متصوفان قطب خود را انسان کامل می‌دانند و این مسئله پس از مرگش به پسرش منتقل می‌شود.
آیت‌الله مصباح‌یزدی افزود: از نظر متصوفان امامت یک روح و نورانیت است که هر کس به آن مقام برسد با آن اتحاد پیدا می‌کند و این دسته از افراد معمولاً تمایل ندارند که بگویند حجت بن الحسن(عج) زیرا این با عقایدشان سازگار نیست.
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، ریشه برخی از تفکرات این جریان را در فلسفه غرب دانست و تصریح کرد: این جریان خطرناک برای منحرف کردن هر بخش از جامعه یک برنامه مشخصی دارد که باید هوشیار باشیم و به وظیفه خود عمل کنیم.

* باید جواب بدهیم که چرا با دیدن جریان انحرافی به تکلیف خود عمل نکرده‌ایم

آیت‌الله مصباح‌یزدی مبارزه با کسانی که قصد براندازی نظام و اسلام را دارد، واجب دانست و تصریح کرد: اگر بدانیم کسی قصد خیانت دارد و با او مبارزه نکنیم، گناه کرده‌ایم و باید جواب بدهیم که چرا با دیدن جریان انحرافی به تکلیف خود عمل نکرده‌ایم.
وی یکی از شگردهای جریان انحرافی را بی‌توجهی به احکام الهی دانست و گفت: اینها می‌گویند، احکام الهی ظواهر است و باید روح احکام باشد نه ظاهر آن، که این انحراف جدی از خط امامی است که تا آخر عمر از نماز ایستاده دست بر نداشت.

* با حرکت در خط ولایت می‌توانیم از گردنه‌های پرخطر عبور و پرچم را به دست امام زمان(عج) برسانیم

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در روز 14خرداد تصریح کرد: معظم له یکی از ویژگی‌های مهم خط امام را معنویت و عمل به احکام الهی دانست که عبور از آن انحراف جدی و خطرناکی است که جامعه را تهدید می‌کند.
آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به اینکه برخی در تبلیغات انتخابات شعار اطاعت از رهبری سر دادند اما در عمل انتظار ما را محقق نکردند، تأکید کرد: میزان سنجش عملکرد مسئولان، ولایت فقیه است و با حرکت در خط ولایت و توسل و دعا به همراه بصیرت، تلاش و مجاهدت می‌توانیم از گردنه‌های پرخطر عبور کرده و پرچم را به دست امام زمان(عج) برسانیم.


*لینکستان راهبردی جریان انحرافی :

- آیت الله مصباح: منتظر امتحانات سخت‌تر و بزرگتر از فتنه 88 باشید! +
- هشدارهای مکررآیت الله؛ نطفه یک حرکت ضد اسلامی در دل یک کشوراسلامی +
- خط دهی های آیت الله؛ نمی گذاریم «علی محمد باب» دیگری باب شود! +
- «آیت الله» علیه ماسون‌ها / پیام فضلی نژاد+

/ 1 نظر / 40 بازدید
فریاد اسمانی

سلام و خدا قوت مثل همیشه پرکار و مفید میلاد مولود نازنین کعبه و روز مرد بر شما مبارک