با تناقضات سخن‌تان چه کنیم؟!

"بسیج مدرسه عشق است و شعارهایی که برخی اصلاح طلبان داده‌اند بسیار زیبا است".

این عبارت که فرازی از سخنان میرحسین موسوی در نخستین کنفرانس خبری رسمی اش است را یا باید به حساب وجود نوعی التقاط در نگرش سیاسی آخرین نخست وزیر بگذاریم و یا آنرا تلاشهای یک کاندیدا برای راضی کردن دل دو جریان سیاسی اصلی کشور ارزیابی کنیم چرا که نه بسیجیها دل خوشی از دوره هشت ساله دولت اصلاحات دارند و نه اصلاح طلبان با آن شعارهای رنگارنگ تاب دیدن بسیجیها را.

 

به جملات زیر توجه کنید :

"اگر چیزی به اسم هولوکاست اتفاق افتاده باشد، چرا باید فلسطینی‌ها تقاص گناه نازی‌ها را پس بدهند."

 "حق عقب‌نشینی در مسئله هسته‌ای را نداریم و اهمیت این موضوع به اندازه عقب‌نشینی در سال 1330 از حق ملی شدن صنعت نفت است"

این دو فراز را از سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد برنداشته ام بلکه فرازهایی از سخنان میرحسین در همین کنفرانس خبری است.

از حق نگذریم بیان این دیدگاهها جای تقدیر دارد مخصوصا وقتی می بینیم بعضی از سیاستمداران تاریخ ندان ما(+) جرات صحبت درباره هولوکاست را ندارند اما کیست که متوجه نشود گوینده این جملات حتی در نوع بیان هم بسیار متاثر ادبیات احمدی نژاد است؟

بهره گیری آقای موسوی از ادبیات رئیس جمهور نه تنها ایرادی ندارد بلکه همانطور که گفتم بیان حرف حق شایسته قدردانی است؛ اما سوال اینجاست که چگونه میشود از ادبیات کسی تا این حد متاثر بود ولی او را به باد انتقادهای غیر منصفانه گرفت ؟

از اینکه بگذریم با تناقضات سخنان شما چه کنیم؟

چرا بعد از اینکه به صراحت درباره هولوکاست موضعگیری کردید، سخن از ضرورت تعدیل در موضعگیریها در این خصوص به میان آوردید؟

چرا برای تحرکات به اعتراف خودتان بی ثمر در زمان دولت شما و آقای هاشمی در زمینه هسته ای عنوان"تلاش گسترده"را بکار برده اید و حتی از دولت اصلاحات که تعلیق فعالیتهای هسته ای را به ارمغان آورد تجلیل کرده اید اما از اراده نافذتر و مصممتردولت نهم نه تنها سخنی به میان نیاورده اید بلکه به بهانه به وجود آمدن چالش به دولت تاخته اید؟

چرا از هدفمند کردن یارانه ها به عنوان دادن صدقه به مردم یاد کرده اید و اما سیاست کوپنی خود را مانع تلف شدن مردم از گرسنگی می دانید؟

این روزها همه از شکسته شدن سکوت 20 ساله شما سخن میگویند اما همه به خاطر دارند که شما سکوتتان را همان چهار سال پیش با انتشار بیانیه علیه احمدی نژاد شکستید و این ادعا که در چهار سال گذشته به تدریج احساس وظیفه یا به عبارتی خطر کرده اید درست نیست.

البته نقد عملکرد دولت حق مسلم شما و دیگر کاندیداهاست اما مراقب باشید در این زمینه از مسیر انصاف خارج نشوید.

»» برگرفته شده از www.ansarnews.com

/ 0 نظر / 10 بازدید