"سید سراج الدین موسوی" کیست؟

»» افشای حلقه وصل برادران مصطفوی با جریان فتنه؛
       مدتی است که برخی تحرکات در بیت حضرت امام خمینی(ره)
       اتفاق می افتد که آغشته به فعالیت های سیاسی کاملا جهت دار می باشد!

#بیت امام(ره) و فعالیت سیاسی
مدتی است که برخی تحرکات در بیت حضرت امام خمینی(ره) اتفاق می افتد که آغشته به فعالیت های سیاسی کاملا جهت دار می باشد.
این تحرکات و فعالیت ها که بی گمان اعضای بیت معظم امام راحل را در شان جریانی – سیاسی قرار داده به شکلی است که منزلت آنان را به بازی های سیاسی فروکاسته است. عدم موضع گیری های صریح نسبت به فتنه سال88 و اغتشاشات و حوادث بعد ازآن، سکوت نسبت به تعرّض به اندیشه ها و میراث های ماندگار امام راحل همچون ولایت فقیه، روزقدس، دیدار با برخی محکومان اغتشاشات سال گذشته و... از جمله مواردی است که با جمع شدن فعالیت های خاص سیّدیاسر خمینی و دیدار های وی با برخی متهمان نقض کننده امنیتی ملی کشورمان، پرسش های جدی ای را بوجود می آورد که پشت پرده هدایت فکری صورت گرفته در این زمینه چه کسی است.

#نوه امام(ره) هدف فتنه گران
نگاهی به برخی تصاویر منتشر شده در رابطه با دیدارهای سیّدحسن و سیّدیاسر خمینی با برخی افراد و جریان های سیاسی نشانگر حضور فردی است که مدت هاست در بیت امام حضور داشته و اینک نقش محوری ای خاصی را در تصمیم گیری های بیت امام ، موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره) و موسسه پژوهشی امام خمینی(ره)برعهده دارد.

#سید سراج الدین موسوی کیست؟
این فرد که سیدسراج الدین موسوی نام دارد از اعضای مجمع روحانیون مبارز می باشد که در 29اسفندماه 1366 به همراه 22نفر دیگر شامل آقایان توسلی، امام جمارانی، موسوی خوئینی ها، کروبی، خاتمی، خلخالی، جلالی خمینی، حسن صانعی، غفاری، رحمانی، سیدمحمد هاشمی، مجید و محمدعلی انصاری، رحیمیان، آشتیانی، بیات، منتجب نیا، نظام زاده، دُرچه ای ، ابطحی، کیان ارثی و سیدحمید روحانی، در بیانیه ای با متهم کردن جامعه روحانیت مبارز، به کنار گذاشتن افراد صالح و طرح اسامی غیرقبول و خارج از ضابطه هایی مثل «دفاع از محرومین و مستضعفان» و... این تشکل را تأسیس و لیست انتخاباتی را منتشرکردند. تشکلی که  بعد از انشعاب خود از جامعه روحانیت مبارز و علی رغم ادعاهایش، درحیات سیاسی خود متأسفانه به دلیل تفکرات تند سیاسی، نفاق درونی و خود بینی افراطی و با سوء استفاده از نام حضرت امام(ره) و قرابت بعضی از آنان با ایشان، درپشت ادعای خط امامی، همّ و غم اصلی شان فقط حذف جریان مقابل شد.


دیدار با مصطفی تاجزاده(به ظاهر بیمار) از مجرمان ضدامنیتی حوادث انتخابات به همراه سیدیاسر

 

#حامی سر سخت منتظری 
سراج الدین موسوی به صراحت از هواداران سرسخت مرحوم منتظری بوده است. نزدیکی وی به منتظری به حدی بود که  پس از اینکه منتظری از حکم دادگاه در مورد مهدی هاشمی(برادر دامادش) اطلاع یافت، برای پیشگیری از اجرای حکم، توسط سراج الدین موسوی یادداشتی را برای امام ره ارسال نمود. جالب اینکه حتی نامه (6/فروردین ماه/1368)امام خمینی به منتظری هم او را به تجدیدنظر در این گرایش وا نداشت. شاید همین علاقه به مرحوم منتظری بود که موجب شد وی به وصلت دختر خود با بیت مرحوم منتظری رضایت داده و دختر وی عروس سیدهادی هاشمی؛ داماد منتظری شود.


سیدسراج الدین موسوی در دفتر مرحوم منتظری

 

#حامی سر سخت میرحسین
سراج الدین موسوی که از حامیان سرسخت میرحسین موسوی در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود، سابقه همکاری با وی را نیز در کارنامه فعالیت های خود دارد. وی در در دولت موسوی مسولیت کمیته انقلاب اسلامی را برعهده داشت.
نکته جالب این که زمانی که میرحسین موسوی در پیش از انتخابات وعده جمع کردن گشت های ارشاد را در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری را مطرح کرد، بسیاری از افراد به یاد ِگشت های منکرات دولت وی به مسئولیت سید سراج الدین موسوی افتادند. همو که مردادماه سال65 در یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود: با همکاری سازمان امور اداری و استخدامی، بدحجاب ها ازگذرنامه، گواهینامه رانندگی و دانشگاه محروم می شوند!

 سراج الدین موسوی که مسئولیت دفتر حضرت امام(ره) در قم را نیز بر عهده دارد، این دفتر را در ایام انتخابات ریاست جمهوری در اختیار موسوی قرار داده بود و در جریان رویدادهای اخیر هم مسئولیت هماهنگی علمای قم با میرحسین را بر عهده داشت.  به گزارش برخی منابع، سراج الدین موسوی همچنین برای حمایت از مهندس موسوی هماهنگی‌هایی با مجمع محققین و مدرسین و یوسف صانعی انجام داده بود.


دیدار با محسن آرمین یکی دیگر از متهمین ضد امنیتی حوادث پس از انتخابات

 

#سراج الدین و پاکستان
وی که در دوره اصلاحات سفیر ایران در پاکستان بوده نقش اصلی درسفرهای سید حسن به این کشور جهت پروژه های مطالعاتی وی، برعهده دارد. موسوی در پاکستان دارای موسساتی است که با رویکرد سیاسی اداره می شود. وی که ارتباط خود با دفتر و بیت مرحوم منتظری رابه علت روابط سیاسی و فامیلی همچنان حفظ کرده کتابخانه ای را به نام اقبال لاهوری در قم تاسیس کرده که گفته می شود محل حضور و نشست های سیدحسن خمینی و دیگر اعضای بیت امام می باشد.
وی همچنین در طول چند ماهه گذشته بازهم فعال بوده و گفته می شود در پشت پرده برخی از تصمیم سازی ها حضور داشته است. بگونه ای که گفته می شود نامه مهدی کروبی به رئیس رسانه ملی در سال گذشته که در آن ادعا شد فیلم هتک حرمت امام(ره) را صدا و سیما مونتاژ کرده، با تحریک و قلم وی نوشته شده بود.


دیدار با سید محمد ابطحی از متهمین حوادث پس از انتخابات به همراه سید حسن

 

#تلاشهای پشت پرده
 از دیگر فعالیتهای نامبرده می توان به دیدار وی به همراه جمعی از اعضای مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با یکی از چهره های برجسته نظام**در آستانه 14خرداد ِگذشته اشاره کرد. در این دیدار که افرادی چون منتظر القائم، کاملیان، موسوی تبریزی، برقعی، فاضل میبدی، مهدوی آملی، کوشا، سلیمانی، ناظم زاده، سعیدیان فر، ایاذی و برخی دیگر از اعضای مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم  و برخی از اعضای تندرو بیت آیت الله منتظری حضور داشتند، اصلی ترین محورهای این دیدار، "تحریک این چهره برجسته  به حمایت های آشکارتر از جریان فتنه و علنی کردن نقش پدری برای این جریان"بود. نکته جالب اینکه در این دیدار از چهره مذکور خواسته شد که در نمازجمعه 14خرداد حضور نداشته باشد و از سوی دیگر پیگیر موضوع شورای رهبری باشد!
اما ماجرای این ایام سراج الدین موسوی که در اکثر دیدارهای سید حسن و سید یاسر خمینی با محکومان حوادث بعد از انتخابات حضور دارد،زمانی قابل توجه است که وی 2ماه قبل از انتخابات با اعضای حزب الله لبنان دیدار داشته و به آنان هشدارهای سربسته ای را داده بود مبنی بر اینکه دراین انتخابات مسائلی تغییر خواهد کرد و اتفاقات مهمی خواهد افتاد که بهتر است شما خود را به نظام وصل نکنید. شاید آن زمان این پیغام چندان مفهوم نبود اما گذشت زمان مفهوم این پیام و تلاش های پنهانی وی را به نمایش گذاشت.

منبع: javanonline.ir

**جزئیات اهداف افراطیون قم از دیدار با رفسنجانی
 
(دیدار جمعی از اعضای مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با هاشمی رفسنجانی)

/ 4 نظر / 25 بازدید
کوثر به گوشم

بسم رب الشهدا سلام.اعیاد گذشته مبارک میگم شما این عکسارو از کجا پیدا کردین؟

مردان ناب

با سلام خدمت شما وبلاگ بسيار عالي و زيبايي داريد،با اجازه شما رو لينک کردم خوشحال ميشم به من هم سر بزنيد التماس دعا

علی

سلام دوست همسنگر عزیز فایل صوتی صحبتهای سردار مشفق در مورد اصلاحات را دانلود نمایید و گوش دهید و در سایت خود قرار دهید www.bartarbin.mihanblog.com