طرح آشتی ملی برای نجات آشوبگران

طرح تشکیل دولت وحدت ملی که از مدت ها پیش مطرح شده بود اکنون وارد فاز جدیدی شده است. در ایام قبل از انتخابات پیشنهاد دولت ائتلاف برای این بود که احزاب و شخصیت های سیاسی به دنبال گرفتن امتیاز بودند تا از همان ابتدای کار سهم آن ها مشخص شود. این پیشنهاد که از سوی آقای هاشمی رفسنجانی و ناطق نوری صورت گرفت با اقدام علی لاریجانی رییس مجلس در تشکیل همایش 30 سال قانون گزاری به نقطه اوج رسید. در این نشست که از اعضای نهضت آزادی و اصلاح طلبان نیز دعوت به عمل آمده بود به جز احمدی نژاد همه آمده بودند. پس از شکست این طرح، که در جهت حذف احمدی نژاد یا مشارکت در کابینه صورت گرفته بود، پروژه تخریب  رییس جمهور با کلیه امکانات تبلیغی و رسانه ای به اوج خود رسید تا ایشان را از چشم مردم بیاندازند.

 اتهام دروغگویی به رییس جمهور از سوی آقایان میرحسین موسوی، کروبی و هاشمی و سایر مدعیان اصلاحات نیزدر همین راستا انجام پذیرفت. این اتهام که در ایام انتخابات شدت بیشتری یافت، در مناظرات انتخاباتی نتیجه ای معکوس داد و عکس آن اثبات گردید. در نتیجه مردم به توصیه آقای صانعی مبنی بر این که به دروغ گو رای ندهند عمل کردند و به دروغ گویان رای ندادند. شکست خوردگان در انتخابات که درهمه طرح های خود ناکام مانده بودند درمواجهه با شرکت 85 در صدی مردم و آرای 25 میلیونی آنان به احمدی نژاد شوکه شدند.

 از این رو با شایعه تقلب در انتخابات که از مدت ها پیش زمینه سازی کرده بودند، کوشیدند با اغتشاشات و تشنجات خیابانی فضا را بر نظام تنگ کنند تا از این طریق یا از نظام امتیاز بگیرند و یا با اردوکشی خیابانی و تسخیر صدا و سیما و بیت رهبری کار نظام را یکسره کنند. نامه توهین آمیز هاشمی به رهبری و تهدید به اغتشاشات خیابانی و نامه های موهن و بیانیه های تند و اهانت آمیز سازمان مجاهدین، حزب مشارکت و مجمع روحانیون و بیانیه های میر حسین و کروبی همه در همین راستا انجام گرفت. در نهایت با دستگیری اعضای اصلی ستاد میر حسین توطئه ها خنثی گردید. دروغ گویی ها و اتهامات کروبی به نظام و انعکاس آن در رسانه های بیگانه به اعتبار نظام لطمه های زیادی وارد ساخت. اتهاماتی که وی نتوانست هیچ یک از آن ها را اثبات کند.

در پی این اظهارات، دستگیری و مجازات کروبی و موسوی به خواست عمومی تبدیل شد. مردم علاوه بر آن، خواهان دستگیری فرزندان هاشمی رفسنجانی شده اند. این موضوع حتی در مجلس خبرگان نیز از سوی برخی بزرگان مطرح گردید. در این شرایط، طرح آشتی ملی از سوی برخی اصول گرایان ساده اندیشی که غالبا آلت دست مدعیان اصلاحات و پدر معنوی آنان می شوند محور کار قرار گرفت! درست در زمانی که دستگاه قضایی به خیمه اصلی آشوب و اغتشاش نزدیک شده است طرح آشتی ملی بر روی میز برخی اصول گرایان نادان قرار گرفته است. شبیه آن چه در جنگ صفین بر سر اسلام ومسلمین آمد؛ در حالی که مالک اشتر عمود خیمه معاویه را می دید و تا پیروزی کامل چند گام کوتاه بیشتر نمانده بود برخی طرفداران ساده اندیش و نادان علی (ع) پیشنهاد صلح ومذاکره با معاویه را دادند و جهان اسلام را تا امروز با این بحران مواجه ساخته اند. البته باید منتظر بود که در صورتی که آن ها  موفق شوند نظام را به پای مصالحه با عوامل اغتشاش بکشانند، در مرحله بعد نیز همین افراد پیشنهاد ابو موسای اشعری را برای حکمیت خواهند داد و در نهایت سرنوشتی شبیه صفین برای اصول گرایی رقم خواهند زد.

نخبگان سیاسی که متاسفانه در آزمون انتخابات و حوادث پس از آن به سختی مردود شده اند باید مراقب باشند که با زهم در این آزمون مردود نشوند. آن ها بهتر است به جای ارائه این گونه طرح ها بر اجرای دقیق قانون تاکید کنند. البته در  هیچ نظامی در دنیا چنین نیست که با کسانی که در جهت براندازی نظام تمام توان خود را به کار گرفته اند از در مصالحه و مذاکره وارد شوند و با طرح آشتی ملی زمینه ورود آن ها را در نظام فراهم کنند. بی تردید چنان چه افراد ساده لوح در این طرح که خبر آن را آقای هاشمی از طریق تریبون مجلس خبرگان منتشر ساخت به نتیجه برسد، در آینده ای نه چندان دور باید منتظر اغتشاشاتی به مراتب بزرگتر بود، چرا که می دانند نظام نه تنها با آن ها برخورد نمی کند بلکه به آن ها جایزه نیز می دهد. امیدواریم دستگاه قضایی بدون توجه به این گونه داد وستد های سیاسی برخی احزاب و سیاسیون، بر اجرای دقیق قانون و حکم شرع مقدس تاکید نماید و ذره ای از مواضع اصولی نظام و رهبری کوتاه نیاید. زیرا فقط اجرای عدالت و حکم خداست که می تواند کشور را به آرامش برساند، نه سازش و عقب نشینی و مصالحه با کودتا گران.

»» برگرفته شده از ghalampress.ir

/ 1 نظر / 34 بازدید
ضد شیطان

سلام اعتراض صادق لاریجانی به کودتای مخملی موسوی رو دیدی؟ درباره جلسه بیلدربرگ بیشتر بنویس. موفق باشی به ما هم سری بزن