ادعاهای کروبی در مورد بازداشتگاه‌ها صدای حجاریان را هم درآورد

»» خبرگزاری فارس: به دنبال دروغ‌بافی‌های اخیر کروبی و برخی رسانه‌های استعماری در مورد وضعیت بازداشتگاه‌ها آقای سعید حجاریان از عناصر مهم بازداشت شده در حوادث پس از انتخابات گزارشی که بنا به درخواست خودش همزمان در اختیار واحد مرکزی خبر و خبرگزاریهای ایرنا، ایسنا، فارس و ایلنا قرار گرفت وضعیت خود در طول مدت بازداشت را تشریح نمود.

»» به گزارش خبرگزاری فارس متن این گزارش به شرح زیر است:
بعد از دلالت به بازداشتگاه‌ها در مورخ 26/3/88 اخبار عجیبی به گوشم خورد که در بیرون عده‌ای در سایت‌ها اعلام کرده‌اند من به حالت اغما رفته و در زندان بیمارستان بستری و در حال احتضار به سر می‌برم و حتی جان به جان آفرین تسلیم کرده‌ام. بعد از آنکه برای رفع شبهات یک لحظه تلویزیونی من را نشان داد شروع کردند به طرح این ادعا که تحت شکنجه‌های سخت قرار گرفته و قرص‌های روان گردان به من می‌دهند و از این قبیل لاطائلات.
بعد از دادگاه این تبلیغات شدت یافت که من ناچار برای خنثی کردن آنها شمه‌ای از وضع خود از زمان بازداشت تا دادگاه را به اطلاع هم وطنان برسانم.

1- من حدود بیست روز در اوین محبوس بودم اما سلول انفرادی من به اندازه‌ای بود که بتوانم با واکر چند قدمی در آن بزنم، ضمنا از امکانات هواخوری و پزشک زندان که لااقل یک روز در میان به من سر می‌زد برخوردار بودم.
2- به خاطر معلولیت جسمی لباسهایم را با لباسشویی می‌شستند و زحمت استحمام را نگهبانان بر خود هموار می‌کردند که خدایشان جزای خیر دهد.
3- غذای زندان مناسب بود و من علیحده میوه را هم داشتم که به واسطه کم تحرکی نیاز مفرطی به آن داشتم.
4- پس از زندان بعلت فقدان امکانات فیزیوتراپی، کاردرمانی و آب درمانی، در اوین (که طبعا نقاهتگاه نیست)‌ عضلاتم رو به تحلیل رفتن نهادند و علائم مشکلات استخوان پیدا کردند لذا به محلی منتقل شدم که به استخر آب درمانی نزدیک بود و فضای مفرحی داشت.
5- در مکان جدید یک روز در میان استخر را به مدت یک سانس برای من خلوت (قرق) می‌کردند و همراه مربی دلسوزی به تمرینات آب درمانی می‌پرداختم.
6- در ضمن پزشک هم دو روز در میان به من سر می‌زد و فشار خون و نبض؛ درجه حرارت و گوش و حلق و بینی و ریه‌ها را معاینه می‌کردند.
7- فضای جدید طوری بود که می‌توانستم با واکر مسافتهای طولانی بروم و عضلات پاهایم را تقویت کنم.
8- وضع تغذیه‌ای‌ام بهتر شد بخصوص مدام دارای فیپر و میوه‌ها که برای گوارش من ضروری است به مواد غذائیم افزوده شد.
9- در مجموع می‌توانم ادعا کنم حفاظت از یک بازداشتی با معلولیت کار پر مشقتی است که دوستان با شفقت آن را انجام دادند.
جزاهم الله خیرالجزاء

تاریخ 6/6/88
امضاء سعید حجاریان

/ 0 نظر / 15 بازدید