ازاحمدی نژادحمایت می کنیم.
ساعت ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ روز ٦ شهریور ۱۳۸٧ : توسط :

سخنگوی ستاد نخبگان حوزه و دانشگاه گفت: معتقدیم از بین کاندیداهای مطرح احمدی‌نژاد به دو مولفه دین و مردم توجه جدی‌تر دارد و در حال حاضر از بین کاندیداهای موجود از وی برای انتخابات آتی حمایت می‌کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین قاسم روانبخش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با بیان این‌که " در جریان انتخابات مجلس هشتم ستاد نخبگان حوزه و دانشگاه در قالب جبهه متحد عمل کرد و در واقع این ساز و کاری برای انتخابات مجلس هشتم بود" افزود:

اما در جریان انتخابات ریاست جمهوری قطعا ستاد نخبگان حوزه و دانشگاه حضوری فعال در این عرصه خواهد داشت و اظهار نظر می‌کند.

وی ادامه داد: در جریان انتخابات مجلس ما شاهد تکثر کاندیداهای در حوزه‌های انتخابیه بودیم و شناخت تمام نامزدها مشکل بود و در واقع هزینه سنگینی داشت تا ما برای این انتخابات وارد استان‌ها شویم، ولی در جریان انتخابات ریاست جمهوری چون بحث بر سر انتخاب یک فرد است، از این جهت ستاد نخبگان حوزه و دانشگاه می‌تواند در این عرصه حضوری فعال داشته باشد و اظهارنظر کند.


وی با بیان این‌که " موضع ما در این ارتباط مشخص است و استراتژی ما مانند گذشته خواهد بود" خاطرنشان کرد: ما در واقع از کسی حمایت می‌کنیم که بیشترین توجه و دغدغه را نسبت به دین و مردم داشته و در سطح عالی‌تر از بقیه قرار گرفته باشد. در واقع چنین شخصی مورد حمایت ما خواهد بود و تاکنون در بین نامزدهایی که مطرح هستند کسی بهتر از احمدی نژاد را نشناخته‌ایم و در واقع ایشان توجه جدی‌تر و بالاتر نسبت به این دو مولفه دارند.

سخنگوی ستاد نخبگان حوزه و دانشگاه درباره حمایت همه اصولگرایان در جریان انتخابات ریاست جمهوری دهم از احمدی‌نژاد گفت: ما پیش‌بینی می‌کنیم کسی که واقعا اصولگرا و این دو مولفه برایش مهم باشد و آن‌ها را در نظر بگیرد، قطعا از احمدی‌نژاد حمایت می‌کند و اگر کسی بخواهد از فرد دیگری حمایت کند در واقع دغدغه‌ها و اهداف دیگری برایش مطرح است نه دغدغه‌های اصولگرایی.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره دولت نهم، تعابیری مانند دولت مکتبی،احیاگر ارزش‌های انقلابی، زنده کننده شعارهای امام(ره) را مدال‌های افتخاری برای این دولت دانست.

وی به عملکرد دولت نهم در عرصه سیاست خارجی اشاره کرد و گفت: این دولت کشور را از انزوا خارج کرد و اکنون ایران در صحنه بین‌الملل با عزت، افتخار و سربلند حضوری فعال دارد.

روانبخش هم‌چنین به توفیقات دولت نهم در موضوع هسته‌یی اشاره و اظهار کرد: در واقع این دولت موضع کشور را در این ارتباط از حالت انفعال خارج کرد و اکنون ما موفق هستیم و دشمنان‌مان در انفعال قرار گرفته‌اند و از طرف دیگر فرهنگ مهدویت و انتظار امام زمان(عج) را به معنای واقعی کلمه به حمدالله نه تنها در ایران بلکه در دنیا هم تبلیغ و نهادینه کردند؛ رییس‌جمهور در سخنرانی‌های‌شان در عرصه بین‌المللی و داخلی مثلا در سازمان ملل ودانشگاه کلمبیا و.... مساله انتظار و موعود را مطرح و تبلیغ کردند.

وی تاکید کرد: بنابراین کسی که ادعای اصولگرایی داشته باشد قطعا باید براساس این دو مولفه تصمیم بگیرد نه براساس گرایش‌های سیاسی و جناحی خود.

وی درباره دیدگاه مردم در ارتباط با دولت نهم نیز گفت: مردم کشور ما فهمیده و هوشیار هستند. مثلا در موضوع هسته‌یی دیدیم که مردم چگونه از این حق دفاع کردند؛ در سفرهای استانی، در راهپیمایی ‌٢٢ بهمن و روز قدس با تمام وجود فریاد زدند انرژی هسته‌یی حق مسلم ماست و از این‌که می‌بینند دولت منتخب‌شان در طول این سه سال تحت تاثیر و تسلیم فشارها و قلدری‌ها قرار نگرفته خوشحالند. از این‌که غرور ملی آن‌ها شکسته نشده خوشحالند. ما در دوره اصلاحات دیدیم که غرور ملی مردم لکه‌دار شد و مردم احساس حقارت می‌کردند؛ چراکه در این دوره فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌یی ما متوقف و بر این فعالیت‌ها قفل زده شد، دولت در انفعال به سر می‌برد. ولی امروز دولت نهم با فعالیت‌های خود در عرصه بین‌الملل غرور ملی ایرانیان را احیا کرد و مردم ایران در عزت به سر می‌برند.

سخنگوی ستاد نخبگان حوزه و دانشگاه در ادامه گفت‌وگو با ایسنا درباره چگونگی حضور این ستاد در عرصه انتخابات خاطرنشان کرد: ما قصد داریم در عرصه رسانه‌ای حضوری فعال داشته باشیم. از طرفی دیگر با نیروهای خود در سراسر کشور و استان‌ها ارتباط برقرار کرده و فعالیت خود را گسترش می‌دهیم و در واقع ما با تمام نیرو فعالیت می‌کنیم و ستادهایی که در سراسر کشور داریم با ما همکاری خواهند کرد تا این هدف محقق شود.

دبیر سیاسی هفته نامه پرتو به پیشنهاد اخیر این هفته‌نامه مبنی بر مناظره احمدی‌نژاد و هاشمی‌رفسنجانی اشاره کرد و گفت: به دنبال سخنانی که آقای هاشمی در مشهد به خصوص در جمع دانشجویان ایراد کردند و فعال شدن ایشان و طرح این مساله که دوران مدارا با دولت نهم تمام شده و قرار است که در مدت یک سال باقی مانده همین طوری با دولت برخورد شود، پیشنهاد کردیم که این گفتمان یک طرفه رییس مجلس خبرگان و رییس مجمع تشخیص مطلوب نیست. ایشان در سخنرانی‌های‌شان مسایل جزیی مانند قطعی برق و گاز را در دولت نهم مطرح می‌کنند در صورتی که که در دولت ایشان وضعیت به مراتب بدتری در این ارتباط وجود داشت. ما شاهد قطعی برق در مدت ‌٧ الی ‌١٠ ساعت بودیم و مردم چنین تجربه‌ای را از زمان ایشان دارند و در استان‌هایی که مردم گاز نداشتند در زمستان سرد، مردم در صفوف طولانی نفت ساعت‌ها و حتی روزها می‌ایستادند. حال ایشان می‌آیند و از دولت احمدی‌نژاد به علت قطعی دو ساعته برق در تابستانی که به اعتقاد خود آقای هاشمی سال خشکسالی است، این وضعیت در ‌۵٠ سال گذشته بی‌سابقه بوده، سدها خالی است، توربین‌ها قدرت حرکت ندارند، انتقاد کرده و دولت را ناکارآمد و ضعیف عنوان می‌کنند؛ چراکه ما در روز دو ساعت قطعی برق داریم. یا به خاطر قطعی گاز در زمستان سردی که آقای هاشمی در نماز جمعه خود اعتراف کردند که در ‌۵٠ سال گذشته سابقه نداشته، این قطعی را نشان ضعف مدیریت دولت بیان و انتقاد می‌کنند، در صورتی که این نشان دهنده ضعف مدیریت دولت‌های سابق است که در استان‌های شمالی آمدند و گاز آن‌ها را فقط از طریق ترکمنستان تامین کردند و فکر نکردند که اگر روزی ترکمنستان گاز را قطع کند، چه وضعیت بحرانی برای مردم و کارها در آن استان‌ها پیش می‌آید. در واقع آن‌ها باید پاسخگو باشند.

وی افزود : وقتی این اتفاق افتاد دولت نهم تمام امکانات خود را به کار بست و توانست ظرف مدت کوتاه یک ماهه شبکه لوله‌های گاز شمال را به گاز سراسر کشور وصل کند. در حالی که به نظر می‌رسد باید دولت‌های قبل پاسخگو باشند که برای چنین روزی به فکر نیفتاده‌اند و فقط گاز ترکمنستان را منبع تامین گاز استان‌های شمالی قرار داده‌اند. اگر چنین حرف هایی نشانه ضعف مدیریت باشد در واقع باید به مدیریت آقای هاشمی در طول هشت سال چه نمره‌ای داد که مردم با مشکل گاز، سوخت و قطع برق با آن گستردگی مواجه بودند؟ از طرف دیگر با تورم بالایی روبرو بودند در سال ‌٧۴ تورم ‌٩۵/۴٩ درصدی بالاترین رقم تورم بود و در سال‌های پس و پیش آن با تورم ‌٢٨، ‌٢٩ و ‌٣٠ درصدی . باید نمره چنین مدیریت قویی را که خاطرات تلخ آن را مردم فراموش نمی‌کنند چند داد؟ آن شرایطی که منجر به حرکت‌های اجتماعی شدیدی مانند ماجرای اسلام‌شهر، کوی طلاب مشهد و قزوین شد.

وی هم چنین ادامه داد: این‌که رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌آید و به خاطر مساله قطعی گاز که معلول سیاست‌های دولت‌های گذشته بوده یا قطعی برق را که به خاطر گرمای شدید تابستان و خشکسالی است می‌آید تمام فداکاری‌های دولت را زیر سوال می‌برد چیز مطلوبی نیست.

وی گفت: ما برای روشن شدن و شفاف شدن مساله در آستانه انتخابات پیشنهاد دادیم که آقای هاشمی به عنوان رییس کارگزاران در طی هشت سال و به معنای واقعی کلمه رییس دولت اصلاحات در طول هشت سال ـ چرا که بیشتر وزرای کلیدی دولت خاتمی نیز کارگزارانی بودند ـ در واقع وی از طرف دو دولت کارگزاران و خاتمی و مشارکت در یک مناظره مستقیم با آقای احمدی‌نژاد به عنوان رییس‌جمهور حضور پیدا کند و مناظره زنده‌ای داشته باشد؛ چراکه حرف‌های یک طرفه ایشان برای مردم خسته کننده است و بهتر است مناظره‌ای برگزار شود تا در این میزگرد زنده مسائل بیان و مشخص شود که چه کسی حرف برای گفتن دارد و در واقع این می‌تواند زمینه خوبی برای تصمیم‌گیری مردم و گرایش مردم به افراد و احزاب در جریان انتخابات آتی باشد.اگر ایشان مایل هستند که گرایش مردم را به سمت حزب کارگزاران و کاندیدای حزب مشارکت سوق دهند بهترین راه این است که اگر منطق و استدلالی دارند در این مناظره مستقیم شرکت کنند.

وی ادامه داد: سال گذشته و در آن شرایطی که ایشان حملات خود را به دولت نهم شدت بخشیده و گویی در سال گذشته مدارای خود را با دولت نهم تمام کرده بودند ـ گرچه در واقع مدارایی نبود ـ ما پیشنهاد کردیم که آقای احمدی‌نژاد و ایشان مناظره‌ای با یکدیگر داشته باشند که آقای احمدی‌نژاد این مناظره را پذیرفت ولی آقای هاشمی در برابر این دعوت که از سوی صاحب نظران نیز مورد حمایت قرار گرفته بود سکوت کرد و اکنون امیدواریم در این مرحله که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دهم هستیم، آقای هاشمی این دعوت را پذیرفته وارد صحنه شوند و در جهت شفاف‌سازی برآیند و از گفتمان یک طرفه بپرهیزند.

برگرفته شده از www.ravanbakhsh.blogfa.com