ورود عبدالکریم سروش به ایران همزمان با آغاز فعالیت‌های انتخاباتی خاتمی
ساعت ٩:٥٠ ‎ب.ظ روز ۳ اسفند ۱۳۸٧ : توسط :
با ورود رسمی خاتمی به صحنه انتخابات ریاست جمهوری دهم اصلاح طلبان تندرو، تلاش خود را برای بازتولید ادبیات ضددینی دولت اصلاحات، افزایش می‌دهند.

به گزارش شبکه ایران، چند روز پس از انتشار خبر سخنرانی هاشم آغاجری یکی از نظریه پردازان اصلاحات که در آن اهانت‌هایی نسبت به مراجع و امام راحل(ره) مطرح کرده بود، صبح امروز سایت‌های خبری اصلاح‌طلب از ورود عبدالکریم سروش یکی دیگر از نظریه‌پردازان جریان اصلاحات به ایران خبر دادند.

 این گزارش حاکی است عبدالکریم سروش که یک سال پس از روی کار آمدن دولت نهم، به بهانه تدریس در دانشگاه "هاروارد"،"پرینستون" و  "جورج تاون" به آمریکا عزیمت کرد، پس از دو سال و نیم غیبت، شب گذشته وارد ایران شده است.

 


وی که با طرح نظریه" قبض و بسط تئوریک شریعت" موضع گیری‌های خود راعلیه اسلام و آموزه‌های شیعی آغاز کرد طی سال‌های گذشته "ولایت مطلقه فقیه"، "زیارت جامعه کبیره" و اصالت آسمانی وحی را زیر سوال برده است .

وی در آخرین موضع‌گیری خود، سال گذشته با زیر سوال بردن اعتبار آیات قرآن کریم ادعا کرد:" قرآن مجید مستقیما از سوی خدا نیست بلکه خداوند حضرت محمد (ص) را با آن روح متعالی آفریده و قرآن تراوش روح اوست‌."

پس از این اظهارات سروش بود که علما و مراجع تقلید به صحنه آمدند و سخنان سروش را "بدتر از اهانتهای سلمان رشدی" دانستند.

اجماع علیه این اظهار نظر سروش به علما و مراجع هم منحصر نماند و "مجید مجیدی" کارگردان مشهور سینمای ایران نیز پس از گرفتن جایزه فیلم برگزیده انجمن روزنامهنگاران مسلمان،با قرائت متنی به جسارت "برخی به اصطلاح روشنفکران داخلی" به مقام "پیامبر مهربانی" به شدت انتقاد و حتی از تمام آنان که در مقابل این "جفای بی‌نظیر" سکوت کرده‌اند، گله کرد.

به نظر می‌رسد همزمانی ورود عبدالکریم سروش به ایران و پیش از آن سخنان  هاشم آغاجری در توهین به مقدسات، با آغاز فعالیت‌های سیاسی خاتمی برای ورود به عرصه انتخابات تصادفی نباشد.

 چنانکه به نظر می‌رسد با ورود رسمی خاتمی به صحنه انتخابات ریاست جمهوری دهم که با دعوت گروه‌های تندرو از مجموعه گروههای جریان دوم خرداد صورت گرفت، افراطیون در تلاش برای باز تولید و نشر مجدد ادبیات ضد دینی دوره اصلاحات در کشور باشند.

برگرفته شده از www.inn.ir