پاراچنار؛ قرآن بر نیزه
ساعت ۱:٠٧ ‎ب.ظ روز ۳٠ بهمن ۱۳۸٧ : توسط :

 

خبر - رسانه‌ها 16بهمن (یک روز پس از دیدار سفیر پاکستان با هاشمی رفسنجانی که در آن بر مهار نیروهای افراطی منطقه تأکید شد +)، از به شهادت رسیدن صدها مسلمان شیعه طی حملات نیروهای طالبان و گروههای متحد آنها به مناطق شمال غربی پاکستان طی ماههای گذشته خبر دادند.

 

نظر- به نظر می‌رسد این حادثه یک موازی‌سازی بموازات قتل عام غزه باشد تا:

- وحدت شیعه و سنی که در جنگ اخیر تقویت شد، تضعیف شود...


- جمهوری اسلامی تحت افکار فشار افکار عمومی مردم خود از تمرکز امروزی بر مسأله فلسطین منصرف گشته و - لااقل- انرژی خود را میان دو مسأله سرشکن نماید.

- و نهایتا دستاوردهای سیاسی جنگ غزه کمرنگ شود.لذا به نظر می‌رسد می‌بایست مواجهه بصیرانه‌ای با این مسأله داشت. مسأله فلسطین، مسأله اول جهان اسلام است و هیچ قتل عامی – از جمله قتل عام مردم غزه- آن را «درجه دو» نخواهد کرد. مسأله، مسأله اسلام است نه ریخته شدن خون چند نفر در غزه یا پاراچنار. کسانی‌ هم که می‌خواهند بدانند مسببین اصلی اینگونه حوادث چه کسانی هستند، ببینند چه کسانی در جنگ اخیر متضرر و بی‌آبرو شدند.

چگونه باید برای خود توجیه نمود فرانسه کمتر از یک هفته پس از دیدار سفیر این کشور با هاشمی رفسنجانی که وی در آن از نقش کمرنگ فرانسه انتقاد می‌کند(+)، اعلام می‌کند ناوچه به غزه می‌فرستد(+) و شبیه این مسأله‌ای به گونه‌ای دیگر تکرار می‌شود؟!

باید دید فردا نوبت دیدار کدام سفیر است و پس از آن، چه اتفاقی خواهد افتاد!

البته « ان ‌شاء الله گربه است!» اما «ان المنافقین فی الدرک الاسفل من النار و لن تجد لهم نصیرا» انعام-145

آنچه در این میان اهمیت دارد، شناخت و شناساندن چهره «منافقان امت» است که رهبر معظم انقلاب(در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین) جنگ غزه را «آشکارکننده» چهره آنان دانستند.

امروز جهان اسلام پر است از مساجد ضراری که منافقان هر روز در آنها نقشه تازه‌ای برای امت اسلامی می‌کشند و همین‌ها – آنگونه که حضرت روح‌الله(قدس) وعده داده -، در مقابل امام عصر(عج) نیز خواهند ایستاد؛ همچنانکه تا امروز ایستاده‌اند. «سفیانی» هم سرکرده منافقان امت است. اگر روزی «ابوسفیان» و «عبدالله‌ بن ‌ابی» سرکردگان منافقان امت در مکه و مدینه بودند، شاید امروز هم بتوان کسانی را در شهرهایی چون تهران و ریاض، سرکردگان «منافقان امت» و حامیان «مسعود کشمیری»های منطقه دانست.

البته امروز وضعیت منطقه به گونه‌‌ای است که اگر منافقان امت و کفار حربی فشار وارد آورند و قتل عام کنند، «مقاومت» می‌بینند و اگر رها کنند، «پیشروی». مردم بیدار شده‌اند و خدا و رأی او با آنهاست: «اذ هما فی الغار اذ یقول لصاحبه لاتحزن ان الله معنا؛ فانزل الله سکینته علیه و ایده بجنود لم تروها و جعل کلمة الذین کفروا السفلی و کلمة الله هی العلیا و الله عزیز حکیم». توبه/40

امروز هم جنود الاهی برای اعلای کلمه «الله» بپاخاسته‌اند. «و الملائکة و اولوا العلم قآئما بالقسط». آل عمران/18

سخن را با این کلام گهربار امام(ره) به پایان می‌بریم که فرمود: «باید تمامی قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها بدانند که ما تا آخرین نفر و تا آخرین منزل و تا آخرین قطره خون، برای اعلای کلمه «الله»‏ ایستاده‏ایم و بر خلاف میل تمامی آنان، حکومت نه شرقی و نه غربی را در اکثر کشورهای جهان پایه‌ریزی خواهیم نمود». صحیفه نور، ج20، ص61

 برگرفته شده از www.ansarnews.com