اهانت مجدد هاشم آقاجری به مراجع و امام راحل (ره)
ساعت ۱٠:۱۱ ‎ب.ظ روز ٢٩ بهمن ۱۳۸٧ : توسط :
در حالی که مدت کمی از اعلام کاندیداتوری محمد خاتمی می‌گذرد، هاشم آقاجری عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب بار دیگر به توهین و هتاکی علیه مراجع و رهبر کبیر انقلاب پرداخت.

 به گزارش شبکه ایران هاشم آقاجری عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در جلسه‌ای که در منزل عبدالله نوری با عنوان "اخلاق سلطه و اخلاق رهایی" برگزار شد، بار دیگر نسبت به امام خمینی (ره) و مراجع تقلید هتاکی کرد.

وی در این جلسه که تعدادی از عناصر گروهک نهضت آزادی ، جمعی از مسئولان سابق و مدیران دولت‌ دوم خرداد و جمعی از نمایندگان سابق در مجلس ششم نیز حضور داشتند با بیان اینکه در حکومت ما از هیچ فقیهی حکمی پیرامون مسائل اخلاقی و کرامت انسانی ندیدیم گفت: تمامی موارد در جهت خرد کردن انسانیت و سلطه‌پذیری بوده است.


وی ادامه داد: هیچکس برده داری را حرام نکرده است در صورتی که برده داری و برده پذیری در تضاد با اخلاق است.

وی سپس با توهین به رهبر کبیر انقلاب گفت: "مشهور است که بنیانگذار انقلاب گفته ما مامور به انجام وظیفه هستیم نه نتیجه، که این یعنی ما به نتیجه کاری نداریم و فقط وظیفه خود را انجام می‌دهیم؛ خواه این وظیفه درست و خواه نادرست باشد."

این عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب که می‌کوشید تا در فرمایشات امام راحل تناقضی بیابد افزود: "بنیانگذار انقلاب در جای دیگری گفته است که حفظ نظام از اوجب واجبات است که این دو جمله در تضاد آشکار با همدیگر هستند. "

وی ادامه داد: "نمی‌توان هم وظیفه‌گرا بود و هم به هر قیمتی که شده نظام را حفظ کرد زیرا ممکن است ما در حفظ نظام، متوسل به زور و استبداد و سلطه شویم و این در تضاد آشکار با اخلاق است."

هاشم آقاجری پیش از این نیز و در سال 81 طی سخنانی مقلدان را به "میمون" تشبیه و به ساحت ائمه اطهار (ع) نیز جسارت کرده بود.

وی در زمان دولت اصلاحات نیز بارها هتاکی و توهین به مقدسات را انجام داده بود که اعتراضات فراوانی را از سوی مردم و مراجع تقلید به همراه داشت.

آقاجری در تاریخ 29 خرداد 81 و در سخنرانی که به دعوت شورای هماهنگی گروه‌های جبهه دوم خرداد همدان و به مناسبت سالگرد درگذشت دکتر علی شریعتی در خانه معلم انجام شد به مقدسات توهین کرد که پس از آن تحت تعقیب قرار گرفت.

وی پس از دستگیری محکوم به اعدام شد که با تلاش برخی مسئولان دولت وقت وقت تبرئه شد.

این عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب در حالی اهانت علیه مراجع و امام راحل و مقدسات را از سر گرفته است که سید محمد خاتمی به تازگی کاندیداتوری خود را اعلام کرده است.

 

 

علیرغم اینکه گفته می‌شود خاتمی در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری بسیاری از تندروها که در اطراف خود جمع کرده بود را دیگر حمایت نخواهد کرد اما به نظر می‌رسد افرادی از جمله هاشم آقاجری به دنبال انجام ساختارشکنی فرهنگی فراتر از آنچه که در 8 سال عمر دولت اصلاحات انجام داده بودند، هستند.

ناگفته نماند در این جلسه انصاری راد، ابراهیمی ، جماعتی، ابراهیم یزدی، عطریانفر ، سعید لیلاز، اعظم طالقانی ، مرتضی مبلغ ، صفری و چند تن از اعضای نهضت آزادی حضور داشتند.

برگرفته شده از www.inn.ir