یک کلام؛ عدم مشروعیت
ساعت ۱:٠٦ ‎ب.ظ روز ٢٩ بهمن ۱۳۸٧ : توسط :

آیا این حربه‌های مردم‌ستیز و نامشروع، کارآمدی خواهد داشت؟ ممکن است دموکراسی اصلاح‌طلبان و طیف هاشمی رفسنجانی برای آن سینه‌چاک کرده، ملاک و معیار اسلامی را به پایش قربانی، چنین «محالی» را ممکن سازند. اما مهم آن است که محمد خاتمی به دلیل اعتقادی و عملی با عدم مشروعیت قطعی رویارو است.

 

این که خاتمی در یک فریبکاری دموکراسی‌خواهانه «آمدن یا نیامدن» را به رخ می‌کشد، و این که او «اولین‌بار»، «مقلد هاشمی 2005» گردیده، تا مثلا با پریدن یک‌باره به میدان انتخابات انفجار ایجاد کند، این که امریکا و انگلیس و...، ایادی اصلاح‌طلب داخلی، این حیله مردم‌فریب دموکراسی را اهرم فشار بر مردم – چه فشار روانی و چه فشار سیاسی – کرده و به وسیله آن درصددند «زر و زور و تزویر» را به قدرت مجدد برسانند، این که هاشمی رفسنجانی، تمام قد! در آوردن خاتمی به میدان مصمم است و آشکار عمل می‌کند، این که منابع مالی پنهان، طیف‌های راست و ناراست و چپ منحرف او را به جلو هل می‌دهند، همه درست!

اما آیا این حربه‌های مردم‌ستیز و نامشروع، کارآمدی خواهد داشت؟ ممکن است دموکراسی اصلاح‌طلبان و طیف هاشمی رفسنجانی برای آن سینه‌چاک کرده، ملاک و معیار اسلامی را به پایش قربانی، چنین «محالی» را ممکن سازند. اما مهم آن است که محمد خاتمی به دلیل اعتقادی و عملی با عدم مشروعیت قطعی رویارو است.


اگر هاشمی توانست اعتماد ملت را برای 2005 شدن به دست بیاورد، این بار هم می‌تواند با فشار و تهدید و ارعاب و ابزارهای دیگر «عدم مشروعیت محمد خاتمی» را واژگونه سازد. بدیهی است ملت مصمم است و نهادهای تصمیم‌ساز نمی‌توانند خلاف قانون را به اراده ملت تحمیل کنند.

این بار سال 76 نیست که با تایید مشروعیت محمد خاتمی، براندازی اسلام توسط او در حاکمیت رقم خورد. حال ناطق نوری هم به میدان بیاید، مثلث لاریجانی، قالی‌باف، رضایی هم، خانم فلان از جناح راست، بی‌بی‌سی و سی‌ان‌ان و کاخ سفید هم از چپ «عمویی» از حزب توده و فلان‌کس از منافقین و بهمان‌کس از چریک‌های فدایی خلق! عدم مشروعیت خاتمی امری حتمی است، همه این راهکارها هم بی‌حاصل!

برگرفته شده از www.fatemerajabi.net