کاندیداتوری خاتمی هم اصلاح طلبان را به اجماع نرساند
ساعت ٩:٤٩ ‎ب.ظ روز ٢۳ بهمن ۱۳۸٧ : توسط :
کاندیداهای جدید اصلاح طلب در صف اعلام کاندیداتوری:
با وجود اعلام کاندیداتوری محمد خاتمی پس از مهدی کروبی و در حالیکه میرحسین موسوی نیز ستادهای انتخاباتی خود را فعال کرده است از چند چهره اصلاح طلب دیگر نیز برای اعلام کاندیداتوری نام برده می شود.

به گزارش شبکه ایران مهدی کروبی که روز گذشته در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن شرکت کرده بود در در جمع خبرنگاران درباره حضور همزمان خود و خاتمی در انتخابات، با بیان اینکه قاعدتا در انتخابات حضور خواهد داشت گفت: "با این شرایط راحتم و با خاتمی ائتلاف نخواهم کرد."

مهدی کروبی در حالی بر حضور خود در انتخابات آتی ریاست جمهوری تاکید کرد که با اعلام کاندیداتوری محمد خاتمی در روزهای اخیر برخی از اصلاح طلبان خبر از احتمال کنار کشیدن مهدی کروبی به نفع محمد خاتمی داده بودند و برخی دیگر نیز انصراف میرحسین موسوی از انتخابات را پیشگویی کرده بودند.

 هدایت آقایی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران که تا قبل از اعلام کاندیداتوری محمد خاتمی به شدت بر ورود وی به صحنه انتخابات تاکید داشت اما در گفت و گو با خبرگزاری "برنا" گفت که در صورت ورود میرحسین موسوی به صحنه انتخابات احتمال انصراف خاتمی وجود دارد.

این در حالی است که محمد علی ابطحی و محمد رضا عارف معاونین اسبق محمد خاتمی در دولت اصلاحات اظهار داشتند که خاتمی دیگر کناره گیری نخواهد کرد و کنارکشیدن وی به بیشتر به یک "طنز" شباهت دارد.

با این وجود به نظر می رسد حتی اعلام کاندیداتوری خاتمی به عنوان نامزد اصلاح طلبان برای انتخابات آتی، باز هم نتواند چالش جدی این جریان سیاسی برای اجماع بر سر کاندیدای واحد را به گونه ای مسالمت آمیز حل کند. چالشی که در انتخابات نهم نیز موجب در میدان ماندن سه اصلاح طلب تا آخرین مراحل انتخابات شد.

و این دغدغه ای است که می تواند در روزهای آتی با ورود میرحسین موسوی به میدان رقابت و همچنین اعلام کاندیداتوری افراد دیگری از این جناح نیز وارد مراحل تازه ای شود.

چنانکه محمد هاشمی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران و برادر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز روز گذشته از احتمال کاندیداتوری خود خبر داد و گفت: "هنوز در این خصوص تصمیم قطعی نگرفته‌ام."

و این در حالی است  که از احتمال کاندیداتوری غلامحسین کرباسچی و اکبر هاشمی رفسنجانی نیز در این روزها توسط رسانه های اصلاح طلب اخباری منتشر شده بود.

برگرفته شده از www.inn.ir