رئیس‌جمهور: سایه تهدید برای همیشه از سر ملت ایران برداشته شده است
ساعت ۸:٢٤ ‎ب.ظ روز ٢٢ بهمن ۱۳۸٧ : توسط :

خبرگزاری فارس: احمدی‌نژاد با اشاره به تهدیدهای گذشته دشمنان مبنی بر حمله به ایران، گفت: با صدای بلند اعلام می کنم که اکنون به لطف الهی و با ایستادگی ملت ایران سایه تهدید برای همیشه از سر ملت ایران برداشته شده است.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور امروز در جمع راهپیمایان میلیونی تهران که در میدان آزادی گردهم آمده بودند با تبریک ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد شهدا و امام راحل برای شناخت حقیقت انقلاب، باید هدف و رمز انقلاب را شناخت. انسان باید خود را مظهر اسماء الهی کند تا بتواند حیات طیبه را رقم بزند و این کار فقط در انجام مسئولیت‌های اجتماعی و همراهی با انسان کامل میسر است.
احمدی نژاد گفت: انسان بدون آرمان‌های الهی، سرگشته است و انسان آرمانخواه نیازمند راهبر کامل است. انسانی که شان انسانی خود را بشناسد تن به پستی و ذلت نمی‌دهد و شکست ناپذیر می شود. خداوند امام معصوم را تجلی کامل اسماء خود قرار داده است و با آن می‌توان به هدف رسید.
وی ادامه داد: هنگامی که خودخواهی‌ها، آرمان بشر را له کرده بود و با کینه‌ورزی همه احساسات بشر را سرکوب کرده بود، انقلاب اسلامی آمد و انسان را زنده کرد و راه کمال را در پیوند با خط امام و ولایت شان حقیق انسان را بازشناساند. انقلاب افق بشر را به دور دست معنویت معطوف کرد و این به معنای نشاط، بالندگی و اقتدار و شکست‌ناپذیری است.
رئیس جمهور تصریح کرد: مجموعه انسان‌های پاک به معنای غلبه قدرت خداوند بر همه قدرت‌ها است. انقلاب اسلامی گر چه از ایران آغاز شد اما متعلق به همه انسان‌ها است و هر دل آماده در دنیا، پایگاه انقلاب اسلامی است و به طور طبیعی این انقلاب جهانی است و جهانی خواهد شد.
وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی از جمله استقلال و بازیابی هویت ملی و اسلامی گفت: در طول این 30 سال ملت ایران همواره در حال حرکت به سوی قله‌ها با سرعت روزافزون بوده است.
رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در بخش علمی، ملت ایران که صدها سال مرجعیت علمی جهان را در اختیار داشت، به علت وجود سلطه‌ استعمار، عقب افتاده و در رتبه‌های جهان هیچ جایگاهی نداشت. قبل از پیروزی انقلاب، ملت با فرهنگ ایران کمتر از 50 درصد نرخ با سوادی داشت اما اکنون بالای 86 درصد. در سال 83 بیش از 2 میلیون دانشجو و اکنون بیش از 3 میلیون دانشجو دارد.
احمدی نژاد بیان داشت : قبل از انقلاب اکثر بیماران ما به خارج اعزام می شدند و در ایران پزشکان خارجی بودند، اما امروز ما به یکی از مراکز اصلی مداوای بیماران تبدیل شده و داروهای پیشرفته در ایران ساخته می شود و انواع جراحی‌های حساس و مهم در همه استان‌های کشور انجام می شود و پیوند اعضای بدن به راحتی در ایران انجام می شود.
وی اظهار داشت: ایران در نانوتکنولوژی و سلول‌های بنیادی جزو کشورهای پیشرفته دنیا است و هزاران مقاله در مجلات تخصصی بین‌المللی چاپ شده و می‌شود.
احمدی نژاد گفت: در برنامه چهارم بیش از 20 هزار اختراع در کشورمان ثبت شده و شتاب روزافزون دارد. امروز به فضل خدا، هیچ عرصه علمی برای دانشمندان ما ممنوعه و دور از دسترس نیست و خودباوری علمی در اوج است.

* تحقیر و انحصار علمی ابزار استکبار در سلطه بر ملت‌ها است

احمدی‌نژاد با اشاره به پیشرفت های ملت ایران در بخش صنعت گفت: تولید آلومینیوم در قبل از انقلاب 25 هزار تن و اکنون 457 هزار تن و در مس و فولاد هم همینطور است. امسال 27 هزار میلیارد تومان طرح صنعتی افتتاح شده یا تا پایان سال افتتاح خواهد شد.
احمدی نژاد ادامه داد: در مخابرات هم انقلابی رخ داده و اکنون 69 میلیون مشترک تلفن داریم و در حالی که قیمت تلفن چند صد هزار تومان بود اما اکنون زیر 100 هزار تومان است.
وی با بیان اینکه میلیون‌ها نفر از روستائیان هم تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفته‌اند، خاطر نشان کرد: در سال 84، تا 87 ، 2 میلیون و 900 هزار مسکن ساخته شده و اکنون شتاب روزافزون چند میلیونی دارد. در روستاهای کشور طی برنامه سوم سالی 20 هزار مسکن روستایی بازسازی شده است.
رئیس جمهور ادامه داد: در سد سازی نیز در سال 87، 211 سد احداث شده و بیش از آن در حال احداث است. در بخش برق اکنون 54 هزار مگاوات در پتروشیمی امروز بیش از 45 میلیون تن تولید داریم.
احمدی نژاد بیان داشت: سرمایه گذاری در بخش نفت در طول 3 سال 80 تا 83 ، 27 میلیارد دلار و 84 تا 87 که دشمن اصرار به جلوگیری از بهره‌برداری از صنایع نفتی ما داشت 48 میلیارد دلار در این صنایع سرمایه‌گذاری شود و علیرغم فشارها، اکنون سرعت حرکت ملت ما بیشتر شده است.
وی افزود: در بخش گردشگری تنها چند هزار تخت در کشور وجود داشت که در سه ساله اخیر بیش از 100 هزار تخت گردشگری اضافه شده است و تا امسال علاوه بر اینها 914 منطقه نمونه گردشگری در بعد از انقلاب تعیین شده و بیش از 300 روستای نمونه گردشگری مشخص شده است.
رئیس جمهور تصریح کرد: از سال 57 تا سال 83 تنها 10 هزار اثر میراث فرهنگی ثبت ملی شده بود‌ که بعد از سال 83 به 12 هزار رسیده است و دیدیدم آنهایی که شعار ملیت و ملی‌گرایی دادند فقط چند هزار اثر ملی را ثبت کرده بودند که بعد از انقلاب تعداد آن به 23 هزار اثر رسید.
احمدی‌نژاد سرعت حرکت ملت ایران در کار عمرانی را روزافزون دانست و گفت: در طی برنامه سوم و بخشی از برنامه دوم مجموعا 29 هزار میلیارد تومان کار عمرانی انجام شد، اما اکنون و در این دولت بیش از 87 هزار میلیارد تومان کار عمرانی انجام شده است.
رئیس‌جمهور با اشاره به روند خصوصی‌سازی در کشور افزود: تا سال 84 تنها 3 هزار میلیارد تومان واگذاری انجام شده بود، اما بعد از سال 84 بیش از 38 هزار میلیارد تومان خصوصی‌سازی انجام شد و در کنار آن تاکنون 25 میلیون نفر در این دولت سهام عدالت دریافت کرده‌اند که این رقم به نزدیک 50 میلیون نفر خواهد رسید.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه در فرصتی دیگر گزارشی مفصل از این دستاوردها را به صورت مستند با مردم در میان خواهم گذاشت، ملت ایران را در حال کار و تلاش مستمر عنوان کرد و افزود: مشکلات همواره وجود دارد اما مهم اراده غلبه بر مشکلات است که این اراده را ملت ایران در خود دارد و توانسته است تهدید همیشگی دشمنان را از سر خود و ملت‌های منطقه رفع کند.
وی ادامه داد: تهدید، تحقیر و انحصار علمی، ابزار سلطه بر ملت‌ها است اما ملت ایران هر سه اینها را در هم شکسته و می‌بینیم که خودباوری در ملت ما موج می‌زند که نمونه آن را نیز در هسته‌ای شدن ایران مشاهده کردیم.

* ملت ایران حصار حقیر استکبار در فناوری‌های فضایی را شکست

رئیس‌جمهور به دستاورد اخیر ملت ایران در پرتاب ماهواره به فضا اشاره کرد و گفت: فناوری پرتاب ماهواره از بلندترین قله‌های علمی عصر حاضر و آخرین سطح علوم فیزیک، شیمی، ریاضیات، نجوم،‌ مخابرات، ‌الکترونیک و رشته‌های دیگر است.
به گفته رئیس‌جمهور، فناوری پرتاب ماهواره از 4 بخش مجزا شامل ایستگاه پرتاب، موشک حمل ماهواره، ایستگاه زمینی و ماهواره است.
وی با بیان اینکه تنها 8 کشور جهان همه چرخه مربوط به پرتاب ماهواره را در اختیار دارند و اکنون ایران جزء آنهاست، به مشخصات ایستگاه پرتاب ماهواره اشاره کرد و گفت: این ایستگاه جزء‌ پیچیده‌ترین دستگاه‌های مکانیکی موجود است. موشک در موقع پرتاب فقط به خودش و زمین متکی است و باید طوری تنظیم شده باشد که بدون حتی یک صدم میلی‌متر انحراف پرتاب شود.
احمدی‌نژاد تاکید کرد: علیرغم میل بدخواهان که اجازه نمی‌دادند حتی قطعات کوچک و معمولی هم به دست ما برسد، ایستگاه پرتاب ماهواره اکنون در خدمت برنامه‌های فضایی ملت ایران قرار دارد.
رئیس جمهور در ادامه به ویژگی‌های موشک حامل ماهواره ساخت ایران اشاره کرد و افزود: این ‌موشک خلاف جاذبه زمین باید از جوّ عبور کند و این اقدام بسیار پیچیده بوده و موشک در واقع 2 موشک بود.
وی اضافه کرد: موشک اول طی 3 دقیقه باید موشک دوم و ماهواره را بالا ببرد و بعد، در ارتفاع و سرعت معین موشک را در مسیر مشخص شده پرتاب کند. موشک اول ساخت کامل ایران است و توانست ماموریت خود را به خوبی انجام دهد.
احمدی‌نژاد با یادآوری اینکه موشک دوم که حامل ماهواره است، باید سرعت خود را به نقطه اوج برساند، گفت: سرعت رها کردن ماهواره چیزی حدود 7 هزار متر در ثانیه است. موشک دوم با چند موتور کار می‌کند که تنظیم موتورها، حفظ تعادل و مسیر بسیار مهم است. موشک دوم نیز وظیفه خود را انجام داد و 5 دقیقه حرکت کرده و ماهواره را به مسیر رساند.
رئیس‌جمهور در ادامه تشریح ویژگی دستاورد جدید کشورمان گفت: موشک با فرمان داده شده، دریچه خود را باز می‌کند و با جک و فنرهای ویژه، ماهواره را با سرعت معین و زاویه معین پرتاب می‌کند.
احمدی‌نژاد با اعلام اینکه این مجموعه موشک 2 مرحله‌ای و بالستیک که جو را می‌شکافد، هر دو به طور صد درصد ساخت جوانان عزیز ملت ایران است، در خصوص ایستگاه‌های زمینی کنترل ماهواره نیز گفت: 2 سال قبل ماهواره سنجش ایران که به طور مشترک با کشور دیگر ساخته شده، به فضا پرتاب شد اما آن کشور به هیچ وجه ایستگاه‌های زمینی را به ایران نداد و بعد هم گفت که ماهواره را گم کردیم!
وی با بیان اینکه امروز جوانان ایران توانستند ایستگاه‌های زمینی ثابت و سیار را با دست خود بسازند و به طور کامل مورد استفاده قرار دهند، گفت: یک ماهواره در یک لحظه و هنگامی که در جهت تابش خورشید قرار دارد در معرض دمای 400 درجه قرار می‌گیرد و ممکن است در دمای منهای 50 درجه نیز قرار گیرد.
احمدی نژاد متذکر شد: ماهواره، ابعاد، آنتن، باطری و تجهیزات و ارتباطات الکتریکی ماهواره ایران دارای فناوری‌های پیشتازی است که در داخل کشور ساخته شده است. ماهواره امید به دست با کفایت دانشمندان ساخته شده و در مدار قرار گرفت.
رئیس‌جمهور در پایان این بخش از سخنان خود اظهار داشت: به لطف خدا، دانشمندان ایران حصار حقیر و انحصار علمی استکبار را شکستند و راه رسیدن به همه قله‌ها را فتح کردند و دنیا بداند ملت ایران برخلاف مستکبران علم را برای صلح و رفاه و برادری می‌خواهد

* آقای بوش و دولتش باید محاکمه و مجازات شوند

رئیس جمهور به تهدیدات دشمنان علیه ایران اشاره کرد و گفت: دشمنان ما آن‌چنان هیبتی از خود ساخته بودند که فقط تهدید آنها، باعث تسلیم ملت‌ها می ‌شد؛ آنها 27 سال ما را تهدید به حمله و تحریم کردند، آرایش نظامی می‌گرفتند و وقتی در دوره آقای بوش به منطقه ما لشکرکشی کردند رسما اعلام کردند که اول افغانستان، بعد عراق و بعد به ایران.
وی افزود: آنها هر روز بر طبل جنگ کوبیدند تا جایی که صهیونیست‌ها بی آبرو تهدید به حمله و ترور می کردند و حتی برای حمله زمان تعیین می کردند و می گفتند فلان روز 4 صبح یا فلان روز در فلان ساعت حمله می کنیم و انتظار داشتند که ملت ایران تسلیم شود. اما اکنون شرایط چگونه است.
رئیس جمهور تصریح کرد: با صدای بلند اعلام می کنم که به لطف الهی و با ایستادگی ملت ایران سایه تهدید برای همیشه از سر ملت ایران برداشته شده است.
احمدی نژاد در ادامه سخنانش اظهار داشت: همه آنها با هم بودند و تحریم اقتصادی سنگین را علیه ایران اعمال کردند و به وسیله تحریم‌های بانکی همه شریان های اقتصادی را بستند و تهدید نظامی می کردند و خیال می کردند ملت پیوسته با ولایت و با خدا و متحد ما را می توانند بشکنند. اما ملت ایران اراده خود را بر آنها حاکم کرد و حال بنده این سوال را می‌پرسم که کدام یک از آنها اکنون جرات تهدید ملت ایران را به خود می‌دهد؟
وی افزود: رسما اعلام می کنم که امروز ملت ایران یک ابرقدرت حقیقی و واقعی است با این تفاوت که ملت ما یک ملت صالح و عدالت خواه و دوست ملت ها است و همواره یار ملت‌ها خواهد بود.
رئیس جمهور ادامه داد: دنیا بداند که امروز انقلاب اسلامی در سی امین سال خود مانند یک جوان 15 سال پر نشاط ، پر انرژی و آرمان‌های است و مانند یک فرد 60 ساله خود را مستحکم می بیند.
وی افزود: همه ملت‌ها امروز پیشرفت‌های ایران را از خود می دانند و ملت ما را به عنوان الگو پذیرفته اند و قطعا این عشق و محبت ملت‌ها، چیزی جز نتیجه لطف خداوند نیست و ملت ما همه این عزت‌ها و پیروزی ها را لطف خداوند می‌داند و پشت سر رهبری عزیز متحد و هم دل ایستاده است.
احمدی نژاد پیروزی های ملت ایران را مرهون عنایت ویژه امام عصر (عج) دانست و در بخش دیگری از سخنانش گفت: دنیا بداند این انقلاب به هیچ فرد و هیچ گروهی بدهکار نیست و مدعیان، در انقلاب نقش چندانی نداشتند بلکه یک ملت بزرگ با رهبری الهی بار انقلاب را بر دوش کشید و همه ملت با ایستادگی و فداکاری این انقلاب را به ثمر رساندند.
وی تاکید کرد: می گویم در تاریخ ثبت شود که هیچ کس نمی تواند دستاوردهای ملت را به حساب شخصی و گروهی واریز کند و همه ما خادمان ملت هستیم.
رئیس جمهور جهان را در آستانه عبور از دوران ماده گرایی، قدرت طلبی و زور گویی عنوان کرد و گفت: دوران سلطه، زور و بد اخلاقی به پایان رسیده و جهان در آستانه ورود به دوران منطقه و اندیشه است و ملت ایران پیشگام و آغاز این دوران است.
احمدی نژاد ادامه داد: عطر یاس در فضا پیچیده و ملت‌ها به سوی انسان کامل و خط ولایت در حال حرکت هستند.
رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به شعار دولت جدید آمریکا مبنی بر «تغییر» اظهار داشت: این تغییر باید واقعی باشد نه تاکتیکی؛ ملت ایران آماده گفت و گو است اما این گفت و گو باید در فضایی عادلانه و با احترام متقابل باشد.
وی افزود: آنها گفته‌اند که می خواهند با تروریسم مقابله کنند، ملت ایران 30 سال است که در حال مبارزه با تروریست است و اگر واقعا می خواهید مقابله کنید باید بیاید و با ملت ایران که خود قربانی تروریسم است همکاری کنید.
احمدی نژاد تصریح کرد: ما می توانیم لانه‌های تروریسم را در برخی کشورهای اروپایی و رژیم اشغالگر قدس که اتفاقا روابط خوبی با شما دارند نشان دهیم.
رئیس جمهور ادامه داد: بیاید و اگر به دنبال تغییر هستید عوامل جنگ‌های اخیر در منطقه را محاکم و مجازات کنید چرا که تنها جنایت کار جنگی فقط صدام نبود و دیدیم که بعد از آقای بوش میلیون ها نفر کشته و آواره شدند پس برای ریشه کنی ناامنی باید عوامل این کشتار از جمله شخص آقای بوش و دولتش و همراهانش محاکم و مجازات شوند.
احمدی نژاد خواستار محاکم و مجازات سران جنایت کار رژیم صهیونیستی شد و تصریح کرد: شما اگر می خواهید با سلاح های کشتار جمعی و اتمی مقابله کنید باید در کنار ملت ایران قرار بگیرد چرا که خود ملت ایران زخم خورده سلاح های شیمیایی و کشتار جمعی است و می بینیم اقداماتی که تا کنون شماها انجام داده اید کار ساز نبوده است؛ ما به شما گفتیم که رفتارتان در عراق غلط است و شما گوش نکردید و دچار خفت شدید.
رئیس جمهور ساختار شورای امنیت را باعث ایجاد ناامنی دانست و تاکید کرد: باید اساس ساختار شورای امنیت که اساس ظلم است اصلاح شود.
وی با اشاره به شعار غربی‌‌ها مبنی بر مبارزه با مواد مخدر افزود: اگر واقعا می خواهید مواد مخدر ریشه کن شود باید این را ببینید که ملت ایران بیش از 3 هزار شهید در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده است و مبارزه واقعی با این مواد در حقیقت از سوی ایران در حال جریان است.
احمدی نژاد با بیان اینکه دنیا علاقه ندارد که دوران تاریک آقای بوش تکرار شود و ما حتی نمی خواهیم که ملت آمریکا سر افکند باشد گفت: امیدواریم سرنوشت آقای بوش آئین عبرتی برای کسانی باشد که می خواهند بر دیگران سلطه ایجاد کنند و باید بدانند اگر به دنبال راه سلطه باشند سرنوشتی بدتر از آقای بوش در انتظارشان خواهد بود.
رئیس جمهوری اسلامی ایران را دوست ملت ها و دولت های منطقه دانست و با اشاره به روابط دوستانه و بردارانه ایران با این کشورها اظهار داشت: دشمنان اسرار دارند بعضی از دولت‌های منطقه در برابر ملت‌ها قرار دهند و در حقیقت آنها می خواهند دولت‌های منطقه شریک جرم خودشان بکنند.
وی افزود: بعضی از دولت‌ها منطقه در زمان جنگ این اشتباه را کردند و با صدام علیه دولت ما همراهی کردند که ملت ایران با بزرگواری این کار آنها را به رخشان نکشید اما اکنون به آنها نصحیت می کنیم که فریب وسوسه دشمنان را نخوردند و همراه ملت‌های خودشان باشند. به عنوان نمونه در ماجرای غزه بعضی از دولت‌های منطقه فریب دشمن و فریب شیطان را خوردند در حالی که باید در کنار ملت‌های خودشان بودند.
احمدی نژاد در بخش پایانی سخنان خود با تشکر از حضور به یاد ماندنی و باشکوه اقشار مختلف مردم ایران در 30 سال انقلاب و راهپیمایی باشکوه 22 بهمن تاکید کرد: صمیمانه به نسل سوم و چهارم انقلاب که عمیق‌تر و پر شورتر در این عرصه حضور دارند خوش آمد می‌گویم و از خداوند متعالی می‌خواهم که روز به روز بر عزت ملت عزیز ایران بیفزاید.

برگرفته شده از www.farsnews.com