دولت سازندگی یکی از افتخاراتش را تعیین قیمت " کلیه " می داند
ساعت ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ روز ٥ آذر ۱۳۸٧ : توسط :

به گزارش شبکه ایران مهدی کوچک زاده در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا سخنان هاشمی رفسنجانی که چندی پیش، اجرای طرح تحول اقتصادی را گداپروری خوانده بود به شدت محکوم و از او انتقاد کرد.

 

وی به دوران دولت سازندگی اشاره کرد وبا بیان اینکه در آن زمان همین آقایان بودند که گفتند: "خوب ما دیدیم که مردم کلیه شان را قاچاقی 3 میلیون می فروشند، قیمت گذاشتیم 10 میلیون بفروشند".  گفت:" آنها این را یکی از افتخارات دولت سازندگی می دانند. "

وی افزود: "کسانی که دولت نهم را دولتی دارای اقتصاد صدقه ای و گداپرور توصیف می کنند، کارنامه خود را ارایه کنند تا ببینیم سیاست های اقتصادی و سیاسی دوران حاکمیت آنها تا چه حد موجب تولید گدا به تعبیر این آقایان و ایجاد فاصله طبقاتی در جامعه شد؟ این موضوع را ابتدا روشن کنند بعد می توان به این موضوع پرداخت که آیا رفتارهای این دولت گدا پروری است یا بحث عدالت مطرح است؟ "


کوچک زاده همچنین ادامه داد: "موضوع این است که در اثر سیاست های گذشته، وضعیت موجود شکل گرفته است و این وضعیت حاصل عملکرد یکی دو سال اخیر نیست."

وی در خاتمه گفت: اگر سهام کارخانه های دولتی را در راستای خصوصی سازی به اقشاری واگذار کنیم که از خط استاندارد برخورداری پایین ترند، این گدا پروری تلقی می شود؟

 

این در حالی است که هاشمی رفسنجانی چندی پیش طی سخنانی در افتتاح دومین همایش "سمپوزیوم بین‌‏المللی ایران 1404" از اجرای طرح تحول اقتصادی انتقاد و از آن تعبیر به "گداپروری" کرده بود.

 

چند روز بعد از سخنان هاشمی رفسنجانی، دکتر احمدی نژاد که به استان زنجان سفر کرده بود در جمع مردم این استان با بیان اینکه هدفمند کردن یارانه ها گداپروری نیست گفت: "به ملت ایران توهین نکنید،شما ملت را خانواده، اطرافیان و هم حزبی هایتان می‌دانید، ولی اینگونه نیست ."

 

برگرفته شده از www.inn.ir