آیت الله مصباح یزدی: یک دهم بودجه ورزش برای تربیت هزار مربی کافی است
ساعت ۳:٥۱ ‎ب.ظ روز ٤ آذر ۱۳۸٧ : توسط :

آیت‌الله مصباح‌یزدی گفتند: در زمانی زندگی می‌کنیم که شعارهای اسلامی و انقلابی در جامعه سازنده و رو به بالندگی است.

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی در دیدار معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشتند: از آغاز انقلاب اهمیت تربیت نسل جوان مورد توجه مسؤولان قرار گرفت.

ایشان افزودند: از انقلابی که بر اساس اسلام و قرآن شکل می‌گیرد انتظار می‌رود بیشترین اهمیت را به تربیت و اخلاق نسل جدید داشته باشد ولی در 30 سال گذشته این کار به نتیجه مطلوب نرسید. عضو جامعه مدرسین خاطرنشان کردند: باید افرادی صمیمانه و منصفانه...


آیت‌الله مصباح‌یزدی گفتند: در زمانی زندگی می‌کنیم که شعارهای اسلامی و انقلابی در جامعه سازنده و رو به بالندگی است. رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی در دیدار معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشتند: از آغاز انقلاب اهمیت تربیت نسل جوان مورد توجه مسؤولان قرار گرفت. ایشان افزودند: از انقلابی که بر اساس اسلام و قرآن شکل می‌گیرد انتظار می‌رود بیشترین اهمیت را به تربیت و اخلاق نسل جدید داشته باشد ولی در 30 سال گذشته این کار به نتیجه مطلوب نرسید. عضو جامعه مدرسین خاطرنشان کردند: باید افرادی صمیمانه و منصفانه علت این ناکامی‌ها را بررسی کنند. این استاد حوزه تصریح کردند: در رژیم گذشته چیزی به نام معاونت پرورشی در وزارت آموزش و پرورش سابقه نداشت و برای چنین طرحی سازوکارهای اجرایی نیاز بود که میلیون‌ها دانش‌آموز تربیت شوند. آیت‌الله مصباح‌یزدی گفتند: بسیاری از نیروهای متخصص و توانمند و متعهد را جنگ تحمیلی از ما گرفت و بعداً کسانی که برای امر پرورش در آموزش و پرورش انتخاب شدند تربیت شده این کار نبودند و از روی اضطرار و دلسوزی وارد این عرصه شدند. ایشان افزودند: همه انتظار داشتند تا این طرح تدریجاً رشد کند ولی متاسفانه این رشد حاصل نشد. رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی تصریح کردند: در دوران انقلاب، دشمن درست در مقابل عاملی که ما می‌خواستیم فعالیت کنیم با تمام نیرو شروع به فعالیت کرد و این ایجاب می‌کرد ما در مقابل نقشه‌های آنان فعال‌تر باشیم. ایشان افزودند: نه تنها این نقشه‌ها فراهم نشد، بلکه عناصر ضعیف و تحت‌تاثیر فرهنگ غیر اسلامی در دستگاه‌های ما نفوذ کردند و حتی زمینه برپایی کودتا علیه اصل نظام را فراهم کردند. این استاد حوزه تصریح کردند: با توجه به نیازهایی که جامعه پیدا کرده و مفاسد فرهنگی که روز به روز از خارج به ما تحمیل می‌شود، تقویت معاونت پرورشی بسیار مفید و ضروری است که باید انجام بگیرد. آیت‌الله مصباح‌یزدی گفتند: اگر بخواهیم این کار جدی باشد و موفق شویم و شکست گذشته تکرار نشود باید برنامه‌ریزی عمیق و حساب شده برای احیای این طرح انجام بگیرد. ایشان یادآور شدند: باید بهترین کسانی که از لحاظ نظری و تجربی دارای بینش عمیق در آموزش و پرورش هستند در کوتاه‌مدت استفاده کنیم تا راه‌حلی برای برطرف شدن نیازهای مردم باشد. عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کردند: برای ارایه طرح‌های دقیق پرورشی در کنار کارهای کوتاه‌مدت باید یک دانشگاه تربیت مربی پرورشی ایجاد شود که بتواند در سال 5 هزار فارغ‌التحصیل داشته باشد. رییس موسس آموزشی و پژوهشی امام خمینی گفتند: اگر یک دهم بودجه‌ای که برای ورزش صرف می‌شود برای تربیت مربی هزینه شود در سال هزار مربی تربیت خواهند شد و این طرح موفق خواهد شد. آیت‌الله مصباح‌یزدی خاطرنشان کردند: برای اجرای طرح‌های پرورشی باید مجلس از لحاظ قانونی و دولت از لحاظ نیروی انسانی و مالی حمایت کند و تک تک افراد در این کار مسؤول هستند.

برگرفته شده از www.ansarnews.com