ملت ایران بدون نفت نیز می‌توانند خود را اداره کنند
ساعت ۳:٢٦ ‎ب.ظ روز ٤ آذر ۱۳۸٧ : توسط :

احمدی‌نژاد در آیین افتتاح طرح‌های استان خوزستان:

                   ملت ایران بدون نفت نیز می‌توانند خود را اداره کنند

 خبرگزاری فارس:

رئیس جمهور گفت: اگر به جایی برسیم که اصلا از ما نفت نخرند ملت ایران می‌تواند خود را بدون نفت هم اداره کند.

 به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به استان خوزستان، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور که صبح امروز برای افتتاح چند طرح به استان خوزستان سفر کرده است، گفت: خوزستان دیار مردان مرد و زنان پاک مردپرور، علما و مجاهدان و شهدای مخلص است.خوزستان یار خداپرستان مؤمن، عدالت ‌خواهان موحد، مجاهدان فداکار و شهیدان سرافراز و جانبازان حاضر در صحنه است...


احمدی‌نژاد در آیین افتتاح طرح‌های استان خوزستان:

                   ملت ایران بدون نفت نیز می‌توانند خود را اداره کنند

 خبرگزاری فارس:

رئیس جمهور گفت: اگر به جایی برسیم که اصلا از ما نفت نخرند ملت ایران می‌تواند خود را بدون نفت هم اداره کند.

 به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به استان خوزستان، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور که صبح امروز برای افتتاح چند طرح به استان خوزستان سفر کرده است، گفت: خوزستان دیار مردان مرد و زنان پاک مردپرور، علما و مجاهدان و شهدای مخلص است.خوزستان یار خداپرستان مؤمن، عدالت ‌خواهان موحد، مجاهدان فداکار و شهیدان سرافراز و جانبازان حاضر در صحنه است.

 وی با اشاره به هفته بسیج گفت: فرهنگ بسیجی از اولیای الهی به ما ارث رسیده است و این فرهنگ به معنی آمادگی برای ایثار در راه آرمان‌های الهی است. رئیس جمهور افزود: فرهنگ بسیج یعنی آمادگی تمام برای خدمت به مردم، خود را ندیدن و دیگران را دیدن و ماموریت و مسئولیت‌ها را دیدن، فرهنگ بسیجی یعنی از خواب پریدن و به خدا رسیدن. احمدی‌نژاد با اشاره به تعریف فرهنگ بسیج گفت: فرهنگ بسیج یعنی مستقل زیستن و تن به هیچ ننگی ندادن. در سرزمین ایران استان خوزستان و مردم خوزستان شعر دل‌انگیز بسیجی را در دوران دفاع مقدس و در خط مقدم آن سرودند و امروز هم با حضور بیش از 950 هزار بسیجی در تربیت نسل بسیج پیشگام هستند. وی تصریح کرد: سلام و درود خدا بر بندگان، شهیدان و سرو قامتان خوزستانی که فرهنگ بسیج که همان نسخه نجات‌بخش بشریت امروز است را نوشتند.

 رئیس جمهور در ادامه سخنان خود گفت: همه مشکلاتی که امروز مردم دنیا متوجه آن هستند بخاطر دوری از فرهنگ بسیجی است. وی افزود:‌اینکه خانواده‌ها در حال اضمحلال هستند و امید، آرامش و نشاط از بخش وسیعی از بشریت سلب شده است همه بخاطر دوری از فرهنگ انسان‌ساز بسیج است و البته راه نجات بازگشت است.

 احمدی نژاد به همه متفکران و صاحبان اندیشه در سراسر جهان توصیه کرد که برای بازگشت به سوی فرهنگ بسیجی بیندیشند و برای نجات جامعه بشریت گام بردارند. رئیس جمهور با اشاره به اوضاع نابسامان اقتصادی روز دنیا گفت: اینکه اکثر کشورهای مستکبر در اقتصاد خود نیز به پایان راه رسیده‌اند علتش نبود امکانات و یا نبود ابتکار عمل نیست بلکه علت اصلی آن دوری از خدا و فرهنگ بسیجی است. احمدی‌نژاد گفت:‌ اینکه عده‌ای از این کشورها دور هم جمع می‌شوند و جلسه می‌گذارند تا مسائل و مشکلات خود را حل کنند دست و پا زدن بیهوده است و بی‌تردید بدون بازگشت به فرهنگ بسیجی و روی‌آوردن به مفاهیم الهی سرنوشت غم‌انگیزی در اختیار آنهاست. وی افزود: کشورهای مستکبر هنوز به دنبال آن هستند که جییب کشورهای دیگر را خالی کنند و یا قسمتی از کشورهای آنان را تصرف کنند و منابع و ذخایر آنها را به تاراج ببرند اما اینها چاره‌ حل مشکلات آنان نیست.

احمدی نژاد با اشاره به سخنان برخی افراد که اقتصاد ایران را متاثر از اقتصاد جهانی می‌دانند، گفت: این اظهارنظرها بسیار ناشیانه و از روی عدم اطلاع به مسائل اقتصاد کشورمان است. البته بعضی از این افراد با اطلاع کامل این سخنان را می‌گویند. در خارج از کشور سرما می‌خورند و اینها عطسه و تب می‌کنند و جوری جلوه می‌دهند که اوضاع ما بدتر از آنها خواهد شد.

وی با اشاره به تحریم‌هایی علیه ایران گفت:‌ البته در سال‌های 72 و 73 نیز آنها ما را تحریم کردند و گفتند هر کسی که بالای 20 میلیون دلار با کشور ایران قرارداد دارد باید همکاری خود را با ایران قطع کند اما در سال‌های اخیر شاهد آن بودیم که این کشورها از طریق شورای امنیت آمدند و نه فقط قراردادهای 20 میلیون دلاری بلکه قراردادهای یک دلار هم با ایران بسته نشد. ولی باید ببینیم که نتیجه این تحریم‌ها چه بوده است. رئیس جمهور اظهار داشت: به برکت تحریم‌‌ کشورهای زورگو، امروز کارخانه تولید یک میلیون تن فولاد را افتتاح کردیم. احمدی نژاد خطاب به کشورهای مستکبر گفت: دنیا دیگر عوض شده است البته همه این موفقیت‌ها که در کشور ما بدست آمده بخاطر تحریم نیست و علت اصلی آن فرهنگ بسیجی حاکم در ملت و کشور است.

وی به برخی پروژه‌های صنعتی اشاره کرد و گفت: به لطف خدا و تلاش دلسوزان این سرزمین امسال هزار و 600 طرح بزرگ با بیش از 10 هزار میلیارد تومان به بهره‌وری می‌رسد؛ اگر تحریم باعث این پیشرفت و شکوفایی است ما از تحریم استقبال می‌کنیم. احمدی نژاد با اشاره به تاثیر معکوس تحریم‌ها علیه ایران افزود: اگر حاصل تحریم این است که در سه سال گذشته معادل 50 سال قبل در کشور رونق و شکوفایی داشته‌ایم پس این تحریم‌ها برای ما مفید بوده و ما از آن استقبال می‌کنیم. احمدی نژاد گفت: امروز در روزنامه‌های وابسته به خود غربی‌ها می‌خوانیم که به سران بدخواهان بشر توصیه می‌کنند تا با ایران رابطه برقرار کنند و آنها افسوس می‌خورند که چرا نتوانستند تا امروز با ایران رابطه برقرار کنند؛ آنها روزی اجازه نمی‌دادند که ایران وارد تجارت جهانی شود اما ما امروز از این لحاظ خوشحالیم که نتوانستند به ما آسیبی وارد کنند.

 رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: وقتی کشورهای غربی شاهد رشد و پیشرفت ایران بودند هر روز یک قطعنامه تهیه کردند و در شورای امنیت علیه ما صادر کردند. من امروز به آنها می‌گویم آنقدر قطعنامه بدهید تا قطعنامه‌‌دان شما پاره شود. وی گفت: این قطعنامه‌های شما مشروعیت و اثر ندارد. اشتباه کرده‌اید و امروز اقتصاد ایران فارغ از اقتصاد دنیا سرحال و رو به جلو حرکت می‌کند و این جاست که باید بگوییم عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد. احمدی نژاد ادامه داد: دورانی در این سرزمین گذشت که یک متخصص نمی‌توانست حتی فکر کند که یک میخ برای این سرزمین بسازد اما امروز شاهد آن هستیم که یک پروژه با عظمت و با 65 درصد توان داخلی ساخته می‌شود و امیدواریم در گام‌های بعدی تمام این کارها را خودمان انجام دهیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: یک روز تمام دنیا مسلح شدند و به ایران حمله کردند و به همین خوزستات عزیز یورش بردند و همه دنیا می‌گفتند که شما شکست خورده‌اید اما بزرگ بسیجی ما «امام راحل» فرمودند ما آنها را بیرون می‌کنیم و بدانید ملتی که توانست با دست خالی همه دشمنان را از خاک خود بیرون کند در عرصه سازندگی با سرعت بی‌نظیر حرکت می‌کند و هیچگاه متاثر از بنیان‌های نظام‌های اقتصادی غرب و شرق نیست و به منابع داخلی خود اتکا دارد. احمدی نژاد گفت: امروز با اندیشه جوانان و روحیه بسیج ایران را می‌سازیم البته برخی افراد وقتی قیمت نفت بالا می‌رود بر سر ملت می‌زنند و وقتی پائین می‌آید باز بر سر ملت می‌کوبند و باید به آنها بگویم اگر بجایی برسیم که اصلا از ما نفت نخرند ملت ما می‌توانند خود را بدون نفت هم اداره کنند. رئیس جمهور تصریح کرد: در بودجه سال بعد و سال‌های آینده شاهد کمترین اثر از قیمت نفت خواهیم بود و به فضل الهی در همه عرصه‌ها ما بسرعت پیش می رویم و در عرصه‌های فناوری و عمران و آبادانی مشکلات خویش را مرتفع می‌سازیم. احمدی نژاد با اشاره به مصوبات دور اول سفر استانی هیئت دولت به این استان، به استاندار و مسوولان دیگر استان توصیه کرد تا زمان انجام سفر دوم، تکلیف مصوبات دور اول سفر را مشخص کنند.

برگرفته شده از www1.farsnews.com