درس بزرگ امام جواد(ع) برای دوران فتنه
ساعت ٥:٢۱ ‎ب.ظ روز ٢٧ آبان ۱۳۸۸ : توسط :

»» بُریده ای از بیانات رهبر انقلاب پیرامون شخصیت امام جواد علیه السّلام

http://www.aviny.com/Occasion/Ahlebeit/ImamJavad/Shahadat/87/Yadegari/Imam_Javad_shahadat_S.jpg

این امام بزرگوار نیز گوشه‌ى مهمى از جهاد همه جانبه‌ى اسلام را در عمل خود پیاده کرد و درس بزرگى را به ما آموخت. آن درس بزرگ این است که در هنگامى که در مقابل قدرتهاى منافق و ریاکار قرار مى‌گیریم، باید همّت کنیم که هوشیارى مردم را براى مقابله‌ى با این قدرتها برانگیزیم.

اگر دشمن، صریح و آشکار دشمنى بکند و اگر ادعا و ریاکارى نداشته باشد، کار او آسان‌تر است. اما وقتى دشمنى مانند مأمون عباسى چهره‌اى از قداست و طرفدارى از اسلام براى خود مى‌آراید، شناختن او براى مردم مشکل است. در دوران ما و در همه‌ى دورانهاى تاریخ، قدرتمندان همیشه سعى کرده‌اند وقتى از مقابله‌ى رویاروى با مردم عاجز شدند دست به حیله‌ى ریاکارى و نفاق بزنند.

بیانات مورّخ: 18/مهرماه/1359


 
شبکه مجازی Twitter
ساعت ٢:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱٧ آبان ۱۳۸۸ : توسط :

»» هیلاری کلینتون طی سخنانی در وزارت خارجه آمریکا به نقش شبکه مجازی Twitter و بهره گیری دولت متبوعش از این شبکه در کنترل و هدایت آشوبهای خیابانی پس از انتخابات ایران اعتراف کرد!

»» بررسی هدایت و کنترل آشوب‌های تهران در کنفرانس وزارت خارجه آمریکا

هیلاری  کلینتون؛ وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانسی در ساختمان رونالد ریگان در وزارت خارجه آمریکا سخن می گفت، اظهار داشت: امروز ما از ابزارهای جدید استفاده می کنیم. برخی شاید ایام آشوبهای بعد از انتخابات ایران را بیاد داشته باشند که از طریق Twitter افراد می فهمیدند که باید کجا بروند و چه اتفاقی قرار است رخ بدهد.
وی در ادامه گفت: برخی از همکاران ما در وزارت
خارجه وقتی بنا به دلایل فنی قصد تعطیلی Twitter را داشتند، آنها (آشوبگران) در تهران خواستار Twitter بودند و می گفتند: شما نمی توانید این شبکه اینترنتی را تعطیل کنید چرا که تظاهرات کنندگان در تهران به آن وابسته هستند.
هیلاری کلینتون با نام بردن از "الیزابت باگلی " نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در طرح مشارکت جهانی، ابراز امیدواری کرد که وی بتواند ضمن توسعه این روش، امکان دسترسی مشابه را برای مردم سایر کشورها از طریق توسعه سازمانهای غیر دولتی (NGO) فراهم سازد.
لازم به ذکر است چندی پیش رضا پهلوی فرزند شاه معدوم، ضمن سخنرانی در کنگره آمریکا، خواستار سرمایه گذاری بیشتر آمریکا در توسعه تکنولوژی ارتباطی به منظور تعامل بیشتر با جریان ضد انقلاب شده بود.

»» برگرفته شده از farsnews.com


 
جنبش سبز علوی دست سیا را رو کرد
ساعت ٢:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱٧ آبان ۱۳۸۸ : توسط :

»» هویت یک وبلاگ متعلق به سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) که با نام «ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند» فعالیت می کرد، از سوی یک وبلاگ نویس بسیجی افشا شد!

این وبلاگ که دو ماه پیش در پایگاه Worldpress تاسیس شد، ابتدا با قرار دادن عکسی از مقام معظم رهبری و آرم سپاه پاسداران در لوگوی خود، و نیز انتشار اخباری با مضامین ظاهراً انقلابی، سعی در جذب مخاطب کرد.

وبلاگ یاد شده که فعالیت خود را با نام رضا مهدوی نیا فرزند شهید مصطفی مهدوی نیا پی گرفت، سرانجام در روز 15آبان مطلبی روی خروجی خود قرار داد که بلافاصله در سایت های ضدانقلاب و نیز سایت های منتسب به گروهک سبز اموی (مانند بالاترین و موج سبز) با آب و تاب فراوان منعکس شد.
در این مطلب آمده بود:«روز شنبه نهم آبانماه جلسه ای در پایگاه بسیج به دعوت فرمانده پایگاه داشتیم که در آن جلسه، راهکارها و روش های مسالمت آمیز برخورد با اغتشاشگران مراسم 13 آبان از سوی فرمانده پایگاه قرائت شد و در پایان جلسه یک ساعت و نیمه از سوی فرمانده به هر یک از اعضای فعال بسیج پایگاه مبلغ 400 هزار تومان بصورت چک پول نقداً پرداخت شد که رسید آن نیز گرفته شد که پرداخت این مبلغ در پایان چنین جلسات بی سابقه بود.»!!

به دنبال این دروغ پراکنی، وبلاگ «جنبش سبز علوی / سبز نبوی» (به آدرس:sabzenabe2.blogfa.com) طی یک تحقیقات ساده کامپیوتری در پی یافتن هویت گردانندگان این وبلاگ برآمد.
این وبلاگ نویس بسیجی با جستجوی آدرس IP وبلاگ منتسب به فرزند شهید و موقعیت جغرافیایی نویسندگان آن، دریافت که تمامی مطالب منتشر شده در این وبلاگ از شهری به نام پلانو (Plano) در ایالت تگزاس آمریکا آپلود شده است! به دنبال افشای هویت وبلاگ آمریکایی، گردانندگان،بلافاصله آن را از روی شبکه اینترنت حذف کردند، اما جالب اینکه مطالب آن هنوز در سایت های حامی میرحسین موسوی موجود است.
حمله به نیروهای بسیج و بی اعتبار کردن سپاه پاسداران همواره در دستور کار سازمان جاسوسی آمریکا بوده است، اما این شیوه کودکانه فریب افکارعمومی احتمالا ناشی از آن است که به زعم آمریکایی ها و نوچه های داخلی آنها، می توان جوان ایرانی را با تله هایی از این دست به دام انداخت؛ حذف سریع وبلاگ انحرافی از اینترنت نشان داد که گویا سازمان سیا فهمیده است که «نمی توان»!
گفتنی است که نیروهای مومن و متعهد و مخصوصاً جوانان بسیجی و حزب اللهی هوشیارتر از آنند که مطالب و اخبار یک رسانه را حتی اگر تابلوی ارزشی داشته باشد، بدون توجه به محتوا و مقایسه آن با خط امام و رهبری بپذیرند.

»» برگرفته شده از farsnews.com


 
ستاد مشترک رهبری «میرحسین»
ساعت ۱:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱٧ آبان ۱۳۸۸ : توسط :

»» قرار است در «ستاد مشترک رهبری»، چهار نماینده به نیابت از

سید محمد خاتمی، میرحسین موسوی، مهدی کروبی و هاشمی رفسنجانی حضور داشته باشند. علاوه بر این چهار نایب که هسته اصلی ستاد را شکل می‌دهند، هر نایب را یک تیم چهار نفره متشکل از یک تئوریسین، یک استراتژیست، یک مدیر اجرایی و یک متخصص تبلیغات همراهی می‌کند. مشاوران موسوی همچنین از او خواسته‌اند با تشکیل کمیته‌ای به نام «تدبیر شرایط حال» مرکب از زیرمجموعه‌های حقوقی، تبلیغاتی، ضدتبلیغات، ارتباطات خصوصی و عمومی، از این پس برنامه‌ریزی‌ها برای حضور جنبش سبز با نظم و انسجام بیشتری در چارچوب مناسبت‌ها و تقویم صورت گیرد.

اخبار رسیده از محافل اصلاح‌طلبان از تلاش میرحسین موسوی برای تشکیل «ستاد مشترک رهبری» خبر می‌دهد. براساس این خبر که روز گذشته در پایگاه خبری «جوان آنلاین» منتشر شد برخی مشاوران میرحسین موسوی به او توصیه کرد‌ه‌اند هر چه سریع‌تر این ستاد رهبری را تشکیل دهد. براساس این طرح قرار است در «ستاد مشترک رهبری»، چهار نماینده به نیابت از سید محمد خاتمی، مهندس موسوی، مهدی کروبی و هاشمی رفسنجانی حضور داشته باشند.
علاوه بر این چهار نایب که هسته اصلی ستاد را شکل می‌دهند، هر نایب را یک تیم چهار نفره متشکل از یک تئوریسین، یک استراتژیست، یک مدیر اجرایی و یک متخصص تبلیغات همراهی می‌کند. مشاوران موسوی همچنین از او خواسته‌اند با تشکیل کمیته‌ای به نام «تدبیر شرایط حال» مرکب از زیرمجموعه‌های حقوقی، تبلیغاتی، ضدتبلیغات، ارتباطات خصوصی و عمومی، از این پس برنامه‌ریزی‌ها برای حضور جنبش سبز با نظم و انسجام بیشتری در چارچوب مناسبت‌ها و تقویم صورت گیرد.
آنها همچنین با ابراز نگرانی از کاهش و ریزش هواداران جنبش سبز به موسوی پیشنهاد داده‌اند برای حفظ هیجان‌های حاکم بر هواداران باید تجمعات خیابانی سبزها در فواصل زمانی نزدیک انجام شده و اقداماتی همچون «خلق مناسبت» صورت گیرد.

-----------------------------------------------------------------
چقدر این دو به هم نزدیک‌اند!
ششم مهرماه، "سایت اینترنتی رادیو فردا" – وابسته به سازمان سیا – در تحلیلی با عنوان «رهبری جنبش سبز؛ شبکه‌ای، غیر متمرکز، تعاملی و توافقی» به قلم مجید محمدی به هدایت‌گران جنبش سبز توصیه کرد از متمرکز کردن رهبری این جنبش بپرهیزند. در تحلیل رادیو فردا آمده بود: «در این جنبش هیچ کس به تنهایی نمی‌تواند تصمیمی بگیرد... در جنبش سبز، چگونگی رهبری اهمیت دارد نه اینکه چه کسی در مقام رهبری قرار دارد.»
نزدیک به یک ماه بعد از تحلیل رادیو فردا، حلقه مشاوران مهندس موسوی دقیقاً از او همان چیزی را می‌خواهند که سیاستگذاران سایت وابسته به سازمان سیا از سرکردگان سبزها – موسوی و کروبی – خواستند: «رهبری جنبش، متمرکز و هرمی نباشد». مشاوران مهندس موسوی هم از او خواسته‌اند «شورای رهبری» تشکیل دهد. در بخشی از تحلیل رادیو فردا که معتقد است رهبری سبزها از ابتدا غیرمتمرکز بوده، یکی از آثار و مزایای وجود شورای رهبری برای جنبش سبز اینگونه بیان شده است:«ساختار غیرمتمرکز جنبش سبز زمینه را برای تأثیرگذاری نیروهای مستقر در خارج کشور به گونه‌ای فراهم کرد که نیروهای خارج کشور امکان تأثیرگذاری در شبکه‌های مجازی جنبش و تعامل با رهبران داخل را به دست آورده‌اند.»
جایی برای پیرمردها نیست
واقعیت آن است که سبزها از موسوی، خاتمی و کروبی عبور کرده‌اند و بخش اعظم رهبری این جریان در اتاق فکر اپوزیسیون خارج از کشور انجام می‌شود. مجله تخصصی «فارن پالسی»- سیاست خارجی آمریکا- چندی پیش در گزارشی تحلیلی با اشاره به اینکه «موسوی فقط یک رهبر سمبلیک برای سبزهاست»، نوشت:«واقعیت این است که آقایان موسوی، خاتمی و کروبی کمترین نقش را در سازماندهی و هدایت جنبش سبز دارند.» رفتارها و شعارهای سبزها بیانگر عبور آنها از موسوی، خاتمی و کروبی است. سبزها نشان داده‌اند که جایگاهی برای رهبری این سه تن بر «آشوبستان سبز» تعریف نکرده‌اند. آنها موسوی، خاتمی و کروبی را پیرتر از آن می‌دانند که رهبری سبزها را برای عبور از قانون اساسی و حاکمیت عهده‌دار شوند.

-----------------------------------------------------------------
ما سه نفر را کجا می‌برید؟!
تشکیل «ستاد مشترک رهبری» از سوی موسوی برای همراهی با سبزها آن هم در شرایطی که آنها از موسوی، خاتمی وکروبی عبور کرده‌اند و تمایلی برای حرکت در سایه این سه تن ندارند مصداق حکایت معروف «ما سه نفر را کجا می‌برید؟» است. هرچه سبزها رهبری این سه تن را انکار می‌کنند آنها اصرار دارند که خود را رهبر این جریان معرفی کرده و خودشان را به سبزها تحمیل می‌کنند!

-----------------------------------------------------------------
تحلیل پنج بعدی مشاوران روی پیشخوان موسوی
در این تحلیل‌ها که در اختیار مهندس موسوی قرار گرفته، ملاحظات لازم جهت «موج‌آفرینی» مورد تأکید قرار گرفته است. یکی از اعضای جنبش سبز در گفت‌وگو با «جوان‌آنلاین» اظهار کرد که این تحلیل‌ها در پنج سطح «بررسی جنبش سبز»، «ضدجنبش سرخ»، «کنش‌های سیاسی- اجتماعی»، «تدبیرهای ممکن و مطلوب» و «تدوین گفتمان هژمونیک برای دوران کنونی» مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است.
از مسائل مورد تأکید در این تحلیل‌ها، افزایش سطح تجمعات خیابانی و تبدیل خیابان به «پارلمان مردم» است. براساس تحلیل سطح دوم یعنی «ضد جنبش سرخ»، مشاوران مهندس موسوی معتقدند گروه پیروز در انتخابات دچار بحران سرخ شده و به همین دلیل به خشونت پناه برده است. آنها جنبش سبز را حاصل پدیده‌ای تحت عنوان «قیام شرایط» یا «شورش موقعیت» دانسته و از این جریان با عنوان «جنبش رنگین‌کمانی» نام برده‌اند. محمدرضا تاجیک- از تئوریسین‌های اثرگذار بر مهندس موسوی- چندی پیش در مقاله‌ای، «شورش موقعیت» را اینگونه تعریف کرد:«شورش موقیعت یا قیام شرایط یعنی «حالا وقتشه»؛ حالا وقت تبدیل خیابان به پارلمان مردم است، حالا وقت فریاد صداهای خاموش است، حالا وقت شورش وضع موجود علیه خودش است و حالا وقت شورش خودی‌ها علیه خودی‌هاست.»

--------------------------------------------------------------
من «فتنه»؛ 149 روز دارم
مهم این نیست که آقایان موسوی، خاتمی و کروبی رهبر این جنبش هستند یا نه، مهم این است که این سه چهره سیاسی با وجود آشکار شدن ماهیت رادیکال و ساختارشکنانه سبزها که گرد فتنه می‌گردند، هنوز هم با گذشت 149 روز از پایان انتخابات ریاست جمهوری، به‌رغم شعارهایی که درباره قانون اساسی و احترام به قانون سرمی‌دهند، علاقه و اصرار وافری به همراهی با این گروه هرج و مرج‌طلب دارند. تحلیل غیرمنطبق با واقعیت این سه تن و مشاورانشان که تعداد سبزها را آنچنان زیاد می‌دانند که از آنان به «جنبش رنگین‌کمانی»- کنایه از تنوع و تعدد هواداران- نام می‌برند نگران‌کننده است. این جماعت به کجا می‌روند؟

»» برگرفته شده از javanonline.ir


 
تنها نامه بدون «بسم الله» از امام
ساعت ٢:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱٢ آبان ۱۳۸۸ : توسط :

»» ویژه سی سالگی اشغال لانه جاسوسی آمریکا

حضرت امام به محض اطلاع از سفر هیئت اعزامی از سوی رییس جمهور آمریکا به ایران ، اعلامیه‏اى خطاب به شورای انقلاب صادر فرمودند. این تنها اعلامیه حضرت امام بدون "بسم اللَّه الرحمن الرحیم " است، همانند سوره برائت در قرآن کریم.

---------------------------------------------------------------------

پس از تسخیر لانه جاسوسى امریکا توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، جیمى کارتر رئیس جمهورى امریکا احتمالًا با هماهنگى عوامل داخلى و بخصوص چند عضو کابینه دولت موقت "رمزى کلارک " و "ویلیام میلر " را براى ملاقات با امام خمینى به ایران اعزام داشت. نمایندگان اعزامى در حالیکه به ترکیه رسیده بودند و خود را براى سفر به ایران آماده مى‏کردند، پیام فوق الذکر حضرت امام صادر شد و آنان بدون اخذ نتیجه به امریکا باز گشتند. پیام کوتاه و مختصر حضرت امام بلافاصله در جهان و رسانه‏هاى گروهى بین المللى انعکاس گسترده و کم نظیرى یافت. یادگار حضرت امام آقاى سید احمد خمینى در این باره تصریح مى‏کنند: "حضرت امام به محض اطلاع اعلامیه‏اى صادر فرمودند و درآن اطلاعیه هیأت امریکایى را نپذیرفتند و به همه اعضاى شوراى انقلاب، هیأت دولت موقت و سایر مسئولین تذکر دادند که هیچ کس حق ملاقات با این هیأت امریکایى را ندارد. نکته قابل توجه در این اعلامیه آن است که این تنها اعلامیه حضرت امام است که بدون "بسم اللَّه الرحمن الرحیم " است همانند سوره برائت در قرآن کریم ".

--------------------------------------------------------------------

*زمان: 16 آبان 1358/16 ذى الحجه 1399 .
*مکان: قم.

*مخاطب: شوراى انقلاب اسلامى و مسئولان دولتى.
از قرار اطلاع نمایندگان ویژه کارتر در راه ایران هستند و تصمیم دارند به قم آمده و با اینجانب ملاقات نمایند. لهذا لازم مى‏دانم متذکر شوم دولت امریکا که با نگهدارى شاه، اعلام مخالفت آشکار با ایران را نموده است و از طرفى دیگر آنطور که گفته شده است سفارت امریکا در ایران محل جاسوسى دشمنان ما علیه نهضت مقدس اسلامى است، لذا ملاقات با من به هیچ وجه براى نمایندگان ویژه ممکن نیست و علاوه بر این:
1- اعضاى شوراى انقلاب اسلامى به هیچ وجه نباید با آنان ملاقات نمایند ..
2- هیچ یک از مقامات مسئول حق ملاقات با آنان را ندارند ..
3- اگر چنانچه امریکا، شاه مخلوع- این دشمن شماره یک ملت عزیز ما- را به ایران تحویل دهد و دست از جاسوسى بر ضد نهضت ما بردارد، راه مذاکره در موضوع بعضى از روابطى که به نفع ملت است باز مى‏باشد .
روح اللَّه الموسوى الخمینى


 
آلبوم فعالیت سبزها+وعده 13 آبان
ساعت ٩:٠٢ ‎ب.ظ روز ٧ آبان ۱۳۸۸ : توسط :

-----------برای دوستان سبز!--------------------------------------------------------------

»» واقعاً جای خسته نباشید داره!

»» راه سبز اُمیدتان را ادامه دهید؛ ما نااُمیدتان نمی کنیم...!!

»» راضی باشید؛ چندتا تصویر هم از وبلاگ های آنتی سبزها برداشتیم...

     البته پوسترهای خوشگل شما رو هم گذاشتیم!

»» به احترام درخواست جمعی از "دوستان مخالف سبز" در مورد تعدادی از تصاویر،

      تصاویر با محوریت توهین به ولایت فقیه را حذف کردیم.

     ببخشید توهیناتون رو حذف کردیم!

----------برای دوستان آنتی سبز!----------------------------------------------------------

»» بی منّت درخواست تان را انجام دادیم.

»» ما «ادب و احترام» را نه با رفتار متقابل بلکه باتوجه به اصل "زیبایی ادب"،

      در قبال دوستان سبز نگه داشتیم.

---------وعده 13آبان!-----------------------------------------------------------------------

»» با توجه به تدارک مهمانی دوستان سبز برای 13آبان،

    سعی کردیم از "پیش فعال بودن" سبزها تصاویری رو به چشمان شما هدیه کنیم!

-----------------------------------------------------------------------------------------------

fvsp5

 

 


»» برای دیدن سایر تصاویر به ادامه مطلب بروید... ««

»» برای دیدن سایر تصاویر به ادامه مطلب بروید... ««


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
حامیان میرحسین...
ساعت ٦:۳۸ ‎ب.ظ روز ٤ آبان ۱۳۸۸ : توسط :

دیوار نویسی، رنگ آمیزی اموال عمومی، استفاده از تبلیغات سیاه و سفید، اسکناس نویسی و... از جمله روش های هستند که به موازات کپی برداری از کتاب «جین شارپ» (پایه گذار مؤسسه آلبرت انیشتین و مشهورترین نظریه پرداز کودتاهای مخملی جهان) و به تقلید از شیوه های سازمان منافقین توسط شبکه تبلیغی میرحسین موسوی دنبال می شوند.
گفتنی است برخی همراهان و نزدیکان موسوی دارای سابقه فکری نزدیک به مجاهدین خلق بوده اند.

----------------------------------------------------------------------

*پس نوشت:

»» برگرفته شده از javannewspaper.com

»» در پُست بعدی، آلبومی از تصاویر فعالیت سبزها ارائه می شود.