منافق دعوت به اتّحاد می کند امّا خودش دنبال آن نسیت
ساعت ٧:٥٤ ‎ب.ظ روز ٢٦ مهر ۱۳۸۸ : توسط :

»» بازخوانی بیانات حضرت امام(ره)

http://i10.tinypic.com/67io0a8.jpg

»» معمار کبیر انقلاب اسلامی، از همان روزهای آغازین مبارزه، خطر نفاق را به مسلمین جهان گوشزد کرده بودند و همواره تاکید داشتند که باید مراقب نفاق و منافق بود:

معنی منافق همین است که چیزی را می گوید و خودش عمل نمی کند. شما را دعوت به خیر و صلاح می کند و خودش خیر و صلاح ندارد. شما را دعوت به اسلام حقیقی می کند و خودش آن را نمی خواهد. شما را دعوت به اتحاد می کند و خودش دنبال این نیست که اتحاد را ایجاد کند. شما را از نفاق پرهیز می دهد و خودش آن طور نیست . ماباید با توجه به خدای تبارک و تعالی ، قشرهای خودمان را با هم فشرده کنیم.
(صحیفه امام ج13ص402)

اما آنهایی که الان ما مبتلا به آنها هستیم که مردانه نمی آیند به میدان بگویند که آقا ما اسلام را نمی‌خواهیم . مردانه نمی آیند به میدان و بگویند که اسلام برای سابق بوده ، حالادیگر به درد نمی خورد! با اینها باید ما چه بکنیم ؟.... حل مسئله منافقین از اعظم مشکلاتی است که برای ملت ما و برای اسلام از اوّل بوده است.
(صحیفه امام ج12 ص235)


 
نبرد اینترنتی در کودتای مخملی
ساعت ٩:٠٤ ‎ب.ظ روز ٢۳ مهر ۱۳۸۸ : توسط :

»» اجلاس «نقش رسانه‌های نوین در دهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ایران»

http://media.farsnews.com/Media/8805/Images/jpg/A0722/A0722296.jpg

»» اجلاس برگزار شده توسط مرکز سایما (CIMA) یا (Center For International Media Assistsnce) از جمله سازمان‌های غیرانتفاعی آمریکایی است که هدف آن به ظاهر ترویج دموکراسی در جهان از طریق حمایت از رسانه‌های به ظاهر مستقل است.

»» این مرکز در زمینه ایجاد شبکه‌های رسانه‌ای و هدایت پژوهش‌هایی که در این مورد انجام می‌شود و همچنین برگزاری نشست‌هایی با موضوع ضرورت نقش رسانه‌های آزاد و مستقل در برقراری دموکراسی و براندازی نرم در جهان فعالیت می‌کند. منابع مالی این مرکز از سوی دولت آمریکا و براساس قانون مصوب سال 1983 تامین می‌شود.

»» در این نشست که حدود 150 نفر گردهم آمده‌بودند تا تاثیر فن‌آوری ارتباطی جدید در ایران را مورد بررسی قرار دهند اشخاصی چون «رابرت فاریس» رئیس مرکز اینترنت و جامعه برکمن از دانشگاه هاروارد، «آندرو لیومن» رئیس پروژه تور، «سام صدایی» رئیس برنامه ایران در مرکز بین‌المللی عدم خشونت و همکاری‌های امور بین‌الملل هافینگتن پست و «ستاره درخشش» با عنوان استاد دانشگاه جرج تاون، از جمله سخنرانان این گردهمایی بودند.

»» در بسیاری از کشورها، رسانه‌های اجتماعی و به ویژه رسانه‌های متمرکزی مانند «یوتیوب»، «فیس‌بوک» و «فلیکر» کنترل می‌شوند، اظهار داشت:«... در آینده دولت‌ها برای کنترل رسانه‌های جدید با کشمکش‌های جدی روبرو خواهند بود. به دلیل طبیعت غیرمتمرکز برخی از این وسایل مانند «تویتر» و «اس‌ام‌اس» برای دولت دشوار است که بتواند این منابع ویژه اطلاعاتی را کنترل کند که در صورت ادامه کنترل رسانه‌ها توسط دولت با واکنش شدید افکار عمومی مواجه خواهد شد ...»

»» رئیس پروژة «تور» با بیان اینکه در ایام تظاهرات مردم اغلب از «تور» برای ارتباط با خارج از کشور و دسترسی به سایت‌های مشترک مانند «نقشه گوگل» استفاده می‌کردند، گفت:

«... در این مدت «تور» به شهروندان ایرانی این امکان را داد تا زیرکانه از محدودیت‌هایی که دولت ایران اعمال می‌کند رهایی یابند که این میزان در آن زمان بسیار بالا بود ...»

»» گفتنی است دلسوزی‌های پرهزینه موسسات و مراکز فنی و رسانه‌ای غرب و حتی در برخی موارد شرق برای برقرار نمودن اتصال مردم ایران به وبگاه‌های فیلترشده اینترنت خود نیازمند بررسی مستقلی است. چرا که پروژه‌هایی چون تور، فیلترشکن مشترک صدای آمریکا و رادیو فردا موسوم به Free Gate و پروژه‌‌های دیگری از جمله Ultra Surfe ، Freedom و Puf در کنار سایت‌های فیلترشکن، پروکسی و اتصالات شبکه‌های مجازی خصوصی (VPN) هر کدام به هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری‌های فنی، سیاسی و مالی هنگفتی نیازمند هستند.

»» در خلال سخنان مدعوین نشست، شرکت‌کنندگان در بحث‌ها بر این نکته تاکید ورزیدند که نباید از تظاهرات مردم ایران به عنوان «انقلاب تویتر» یاد شود چرا که نقش این رسانه در تظاهرات مردم ایران نقش مرکزی نبود و بیشتر برای انعکاس اطلاعات تظاهرات از آن استفاده می‌شد.

به نظر می‌رسد این ادعا صحیح باشد چرا که میدان‌داری رسانه‌‌ای آشوب‌ها و خرابکاری‌‌های تهران را شبکه وزارت امور خارجه انگلیس (bbc فارسی) با همراهی صدای آمریکا با همکاری بازوهای اینترنتی حلقة هجوم رسانه‌ای به عهده داشتند؛ بخصوص سایت بالاترین، رادیو زمانه (با بودجه سیا)، ایران پرس‌نیوز (متعلق به سلطنت‌طلبان) ، رادیو فردا (ارگان سازمان سیا) و سایت‌های خبری جریان نفاق داخلی و ... و همچنین تعداد نه‌چندان زیادی از وبلاگ‌نویسان که هرکدام مامور راه‌اندازی تعداد قابل توجهی وبلاگ به صورت ساعتی و دقیقه‌ای جهت تامین خوراک خبری دیگر رسانه‌های ضدانقلاب بودند.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
شعار وحدت پس از اغتشاش و رسوایی
ساعت ۸:٢۸ ‎ب.ظ روز ٢۳ مهر ۱۳۸۸ : توسط :

»» آیت‌الله مصباح یزدی(حفظه الله)

    در دیدار با جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

»» شعار وحدت پس از اغتشاش و رسوایی سوء استفاده از وحدت است.

»» براساس اسلام و اعتقادات شیعه، محور وحدت، ولایت فقیه است.

»» در زمان قدرت هرگز وحدت را مطرح نمی‌کنند و سعی در تحمیل قدرت خود دارند، اما بعد از شکست و رسوایی وحدت را مطرح می‌کنند.

»» اگر منظور از وحدت، وحدت در فکر و عقیده باشد. نباید برای دستیابی به وحدت از اعتقادات حق دست برداشت، چرا که مطلوبیت وحدت به حق بودن محور آن است و حق نباید فدای وحدت شود.

»» اگر حزب شکست خورده در انتخابات نه تنها تبریک نگفت، بلکه دست به اغتشاش و کارهای غیرمعقول زد و بعد از رسوایی در جامعه شعار وحدت سر داد، این حرکت سوء استفاده از وحدت است. .

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
طرح آشتی ملی برای نجات آشوبگران
ساعت ٩:۱۸ ‎ب.ظ روز ۸ مهر ۱۳۸۸ : توسط :

»» به قلم قاسم روانبخش

http://i10.tinypic.com/8fcygq1.jpg

»» با شایعه تقلب در انتخابات که از مدت ها پیش زمینه سازی کرده بودند، کوشیدند با اغتشاشات و تشنجات خیابانی فضا را بر نظام تنگ کنند تا از این طریق یا از نظام امتیاز بگیرند و یا با اردوکشی خیابانی و تسخیر صدا و سیما و بیت رهبری کار نظام را یکسره کنند. نامه توهین آمیز هاشمی به رهبری و تهدید به اغتشاشات خیابانی و نامه های موهن و بیانیه های تند و اهانت آمیز سازمان مجاهدین، حزب مشارکت و مجمع روحانیون و بیانیه های میر حسین و کروبی همه در همین راستا انجام گرفت.

»» در پی این اظهارات، دستگیری و مجازات کروبی و موسوی به خواست عمومی تبدیل شد. مردم علاوه بر آن، خواهان دستگیری فرزندان هاشمی رفسنجانی شده اند. این موضوع حتی در مجلس خبرگان نیز از سوی برخی بزرگان مطرح گردید.

»» درست در زمانی که دستگاه قضایی به خیمه اصلی آشوب و اغتشاش نزدیک شده است طرح آشتی ملی بر روی میز برخی اصول گرایان نادان قرار گرفته است. شبیه آن چه در جنگ صفین بر سر اسلام ومسلمین آمد؛ در حالی که مالک اشتر عمود خیمه معاویه را می دید و تا پیروزی کامل چند گام کوتاه بیشتر نمانده بود برخی طرفداران ساده اندیش و نادان علی (ع) پیشنهاد صلح ومذاکره با معاویه را دادند و جهان اسلام را تا امروز با این بحران مواجه ساخته اند.

»» نخبگان سیاسی که متاسفانه در آزمون انتخابات و حوادث پس از آن به سختی مردود شده اند باید مراقب باشند که با زهم در این آزمون مردود نشوند. آن ها بهتر است به جای ارائه این گونه طرح ها بر اجرای دقیق قانون تاکید کنند.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
استراتژی خشاب های خالی!
ساعت ۸:۱٦ ‎ب.ظ روز ۸ مهر ۱۳۸۸ : توسط :

»» به قلم حسین شریعتمداری

»» پیرامون طرح وحدت ملّی

http://img.majidonline.com/pic/129998/top-wallpaper__4_.jpg

»» وحدت اگرچه در نگاه اول، اقدامی پسندیده و گاه مقدس نیز هست اما بدون ملاک و معیار نه شدنی است و نه پذیرفتنی. وحدت با چه کسانی؟ حول چه محوری؟ و برای رسیدن به چه مقصود و هدفی؟

»» کسانی که سخن از وحدت با فتنه انگیزان به میان می آورند، اگرچه ظاهراً ژست اخلاقی و خیرخواهانه به خود می گیرند ولی چه بدانند و چه ندانند به مردم و نظام خیانت می کنند و در فاجعه قتل و غارت و جنایت اخیر، جانب مجرمان را گرفته اند.

»» وحدت حول چه محوری؟ روال «ائتلاف» و «وحدت» میان گروهها و احزاب سیاسی آن است که هر یک بر مبانی و اصول خود پایدار می مانند و در سلیقه ها و تاکتیک ها به چانه زنی می پردازند تا به نقطه یا نقاط مشترک برسند و در همه حال محور یا محورهایی برای وحدت در نظر گرفته می شود.

»» شواهد و اسناد موجود کمترین تردیدی باقی نمی گذارد که سران و عوامل اصلی فتنه اخیر با زمزمه شعار «وحدت» درپی گریز از مکافات و فرصت یابی برای فتنه انگیزی های بعدی هستند.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
نکاتی انعکاس داده نشده از سفر رئیس جمهور به نیویورک
ساعت ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ روز ٧ مهر ۱۳۸۸ : توسط :

»» پرفسور حمید مولانا مشاور رئیس جمهور و استاد روابط بین‌الملل و موسس برنامه عالی ارتباطات جهانی در دانشگاه امریکن واشنگتن که در سفر رئیس جمهور به نیویورک حضور داشت، در گفتگویی با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس به ذکر نکاتی انعکاس داده نشده  می پردازد...

»» تسلط احمدی‌نژاد در مصاحبه با لری کینگ‌ مجری شبکه سی.ان.ان باعث شد کارگردانان برنامه مذکور 13بار برنامه را قطع و سؤالات جدیدی طرح کنند، یادآور شد: آنها نتوانستند احمدی‌نژاد را به مسیری که می‌خواستند بکشانند.

 »» صحبت‌های اوباما به ایران فرصت داد که در این چند روزه از آن استفاده کند، اوباما در سخنان خود موضوع مشخصی را نگفت اما اعترافات صریحی داشت. اوباما گفت که می‌خواهد تصویر بد آمریکا را ترمیم کند، این سخن اعتراف به تصویر بد آمریکاست و سوال این است که علت مخدوش شدن تصویر آمریکا در جهان چیست، جواب این سوال سیاستگذاری‌های غلط آمریکا در جهان است.
وی گفت که دولت قبل از من به نظریات دیگران در سطح بین‌المللی احترام نگذاشت و توجهی نکرده است معنی آن این است که ما زورگویی و سلطه‌گرایی داشته‌ایم. اوباما گفت دستور داده‌ که شکنجه در آمریکا قطع شود پس نتیجه اینکه قبلا شکنجه رسما جزو سیاست‌گذاری آمریکا بوده است. این سخنانی بود که احمدی‌نژاد هنگام سخنرانی از آن استفاده کرد و اوباما با این اعترافات فرصت‌هایی را به ما داد.

»» آقای احمدی‌نژاد 11 مصاحبه رسانه‌ای، 10 ملاقات با سران کشورهای مختلف و 4 جلسه بزرگ با نخبگان سیاسی، دانشگاهی و اقتصادی داشت. در یک جلسه‌ای که تشکیل شد همه نمایندگان و امامان مساجد آمریکا آمده و از سخنان احمدی‌نژاد ابراز خوشحالی می‌کردند. ما باید مخاطبین تمام جهان را در نظر بگیریم و نه چند روزنامه‌ آمریکایی را، چرا که هدف بودن احمدی‌نژاد در آنجا خوشحالی همه دنیا نیست که اگر اینطور باشد ما باید از ارزش‌های خود دست بکشیم. ما باید بتوانیم ارزش‌های خود را توجیه کنیم زیرا موفقیت ما در این است. دیپلماسی عمومی خشنودی همه از شما نیست که اگر اینچنین باشد شما ارزشی نخواهید داشت. دیپلماسی عمومی این است که شما بتوانید سخنان خود را توجیه کنید و طرف مقابل خود را آگاه و در او نفوذ کنید.

»» ما چهار جلسه طولانی گفتگو داشتیم که یکی از آنها با نخبگان سیاسی - اقتصادی و اتاق‌های فکر آنها بود. در میان آنها سیاستمداران کهنه‌کار و اساتید دانشگاه‌های بزرگ آمریکا حضور داشتند. در این جلسات احمدی‌نژاد از میهمانان خواست که هر کدام نظرات و سوالات خود را مطرح کنند. حدود 40 نفر از آنها سوال خود را مطرح کردند که رئیس‌جمهور در مدت یک و نیم ساعت به تک تک آنها پاسخ داد، این افراد رهبران افکار عمومی هستند که پس از بازگشت می‌توانند مخاطبین خود را در این زمینه روشن کنند.

»» تیتر اول رسانه‌های معتبر دنیا در این 4 روز متعلق به ایران بود. مصاحبه‌های اولین سفر احمدی‌نژاد با سفر آخر یک تفاوت کلی داشت. در سفر اولی یک خبرنگار و عکاس و یک دستیار از نشریات مختلف برای گفتگو می‌آمدند اما در دو سال گذشته آنها متوجه شدند که احمدی‌نژاد در پاسخ دست بالا را داشته است آنچنان که امسال نشریات بزرگ آمریکا در مصاحبه‌های خود همه نویسندگان و سردبیران ارشد خود را به همراه آورده بودند، این موضوع نشانگر جایگاه و احترامی است که به فردی داده می‌شود و از جهتی نیز نشان می‌دهد که احمدی‌نژاد در جوابگویی تبحر فوق‌العاده‌ای دارد.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
هدف از "بحران نمایی " چیست؟
ساعت ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ روز ٧ مهر ۱۳۸۸ : توسط :

»» گزارشی از ادعای ارائه طرحی برای "خروج کشور از بحران "

»» هاشمی در حالی از تهیه طرحی برای خروج از وضعیت بحرانی کشور توسط برخی دلسوزان نظام حرف زد که در روزهای ابتدایی برپایی این فتنه که رهبر انقلاب به تنهایی برای مدیریت آن وارد صحنه شده بودند نه تنها حاضر نشد با رد و تقبیح ادعای تقلب و تلاش برای آرام کردن هیجانات سیاسی، به یاری ایشان بشتابد بلکه با ایراد خطبه‌های بحران‌زا در 26 تیرماه به غبارآلود شدن فضای سیاسی کمک کرد.

»» این موضوع که ابتدا در جمع خبرگان مطرح شد با اعلام "بی‌خبری" اعضای این مجلس همراه شد، موجی از بازتاب‌ها را بویژه در رسانه‌های بیگانه و غربی پیدا کرد به گونه‌ای که تحلیلگران این رسانه‌ها با سوار شدن بر موج آن کوشیدند تا با تصویر شرایطی بحرانی از ایران، اطلاعات مورد نظر خود را به افکار عمومی کشور تزریق کنند.

»» البته بحرانی توصیف کردن شرایط کشور که امروز از سوی هاشمی رفسنجانی دوباره مطرح شده، در برهه‌های نه چندان دور نیز از سوی وی واطرافیانش به کار گرفته شد، از آن جمله در خطبه‌های یکی از آخرین نماز جمعه های پیش از انتخابات نهم ریاست جمهوری در سال 84 هم، موضوع فشار غربی ها به کشورمان در جریان دستیابی به انرژی هسته ای را مورد اشاره قرار داد و وضعیت موجود کشور را "بحرانی" خواند و...

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
برون رفتی برای "خود "
ساعت ٩:٢٩ ‎ب.ظ روز ٧ مهر ۱۳۸۸ : توسط :

»» یادداشت تحلیلی فارس

»» تحلیلی بر طرح موسوم به "برون رفت از وضعیت فعلی "

»» برخی از مطرح‌کنندگان طرح موسوم به "برون رفت از وضعیت فعلی " در نزد افکار عمومی، خود اولین مسببان پدید آمدن فتنه‌های پس از انتخابات و از حامیان اصلی متهمین درجه اول این فتنه‌ها به شمار می‌روند.این گروه در چرخشی آشکار، با طرح چنین مباحثی نه برای "برون رفت نظام " بلکه برای برون رفت خود از سایه سنگین ابهامات جامعه پای در میدان طرح چنین مباحثی نهاده‌اند.

»» راه جدید با عنوان طرح "برون رفت " دوگانه‌ای را در برابر نظام اسلامی خواهد گشود؛ اگر پاسخ نظام بدان منفی بود همانگونه که ذکر شد زمینه‌ای منسجم برای "اتحاد معارضین " و "انشقاق ملی " فرآهم آورده و هدف محقق خواهد شد و اگر هم پاسخ نظام بدان مثبت باشد زمینه‌ای برای حضور منافقانه‌ اپوزیسیون با نقابی وحدت مآبانه در ساختار نظام اسلامی فراهم خواهد ساخت.

»» محور هر "وحدت "، "برون رفت " و "پیشرفتی " در نظام اسلامی -بر اساس آموزه‌ها و همچنین تجربه‌های تاریخی - همواره سیره علمی و عملی ولایت فقیه و ولی فقیه بوده است. مردم و نخبگان بصیر نیز بالاتفاق چنین محوری را پذیرفته و همواره در همین راستا گام برداشته‌اند. بر این اساس با مراجعه به این سیره بخصوص در جریان فتنه اخیر به خوبی روشن می‌شود که رهنمود مقام معظم رهبری برای "برون رفت " عمل به قانون و حرکت بر مبنا و مشی قانونی است. در این صورت طرح مباحثی که بخواهد با نقاب خیرخواهی قانون را نادیده گرفته و باصطلاح با ریش سفیدی از رافت نظام اسلامی سوء تلقی کرده و سرو ته جریان را با سلام و صلوات به نحوی بر هم دوزند که مسببان اصلی از مصونیت برخوردار شده و خرده‌پاهایی آفتابه دزد مورد معاقبه قرار گیرند تا افشاگری‌ها دیگر بیش از این آبروی بر زمین ریخته ایشان را برهدر ندهد به طور کلی از سوی ملت مردود است.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید