یک خبر کوتاه
ساعت ٧:٤۳ ‎ب.ظ روز ٢٥ شهریور ۱۳۸۸ : توسط :

»» وساطت هاشمی رفسنجانی برای یک متهم اقتصادی، امنیتی

http://media.farsnews.com/Media/8503/ImageReports/8503150186/2_8503150186_L600.jpg
■ خبر دیگر این که حجت الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی در روزهای اخیر رایزنی‏های گسترده‏ای برای آزادی یک متهم انجام داده است. همزمان با دستگیری دوایی یکی از متهمین دانه درشت اقتصادی توسط نهادهای امنیتی که در ارتباط با اغتشاشات اخیر پس از انتخابات بوده، گفته می شود رئیس مجمع تشخیص مصلحت در روزهای اخیر پیگیری های فراوانی برای آزادی وی انجام داده است. در این زمینه وی علاوه بر تماس‏های مکرر با مسئولان قضایی و امنیتی، نامه‏نگاری با مسئولان عالی‏رتبه را نیز انجام داده تا این متهم دانه درشت اقتصادی امنیتی، آزاد شود.

»» برگرفته شده از روزنامه ایران(88/شهریور/25)؛ www.iran-newspaper.com


 
دلایل سه‌‌گانه برای انصراف از نماز جمعه
ساعت ٧:۱٤ ‎ب.ظ روز ٢٥ شهریور ۱۳۸۸ : توسط :

»» هاشمی رفسنجانی سنت 52 ساله‌اش را شکست

سخنرانی هاشمی رفسنجانی در جمع اصناف اتاق بازرگانی و صنایع معادن استان خراسان رضوی

»» ‌حجت السلام و المسلمین هاشمی‌رفسنجانی در حالی خطیب آخرین نماز جمعه ماه رمضان «نخواهد» بود که بر اساس یک سنت 25ساله وی در روز جهانی قدس در قامت امام جمعه موقت تهران به دانشگاه تهران می‌رفت و نماز این روز را اقامه می‌کرد.

»» یبت هاشمی در نماز جمعه این هفته از آن جهت تعجب برانگیز است که براساس شنیده‌های «وطن امروز» از منابع آگاه خود وی خواستار عدم حضورش در نماز جمعه روز قدس شده است.

»» حامیان موسوی از 20روز پیش با مانور بر حضور سنتی هاشمی در نماز جمعه روز قدس این مراسم را «فرصتی برای زنده اعلام کردن خود» خواندند. آنان حتی در این بین برای آنکه نشان دهند هدفشان از حضور در نماز جمعه روز قدس حمایت از آرمان‌های فلسطین نیست، قرار گذاشته‌اند تا «لباس سبز بپوشند» و شعار «نه غزه ، نه لبنان ، جانم فدای ایران»، «هاشمی، هاشمی سکوت کنی خائنی» را سر دهند.

»» یکی از گزاره های سه گانه درباره عدم تمایل هاشمی به شرکت در نماز جمعه روز قدس مطرح شده است حول رابطه هاشمی با علما و روحانیون قرار دارد. بر این اساس اگر هاشمی بخواهد جایگاه خود را میان معترضان حفظ کند و همانند 26 تیر برای خوشایند آنان؛ آن هم در روز قدس و از تریبون نماز جمعه سخن بگوید این بار با واکنش گسترده‌تر علما و روحانیون مواجه خواهد شد. واکنشی که می‌تواند به جایگاه سنتی هاشمی در این قشر آسیب بسیار جدی وارد ‌کند.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
انتشار یک سند تاریخی برای اولین بار
ساعت ٥:٥۳ ‎ب.ظ روز ٢٥ شهریور ۱۳۸۸ : توسط :

»» نامه 60 تن از چهره‌های سیاسی به امام؛

     نامه ای برای تبرئه متهمان انفجار نخست وزیری

»» بررسی‌این نامه از آن رو حائز اهمیت است که با گذشت بیش از 23 سال و تغییر دیدگاه بسیاری از سیاسیون، امضا کنندگان آن در انتخابات اخیر و حوادث پس از آن مواضعی بسیار مشابه اتخاذ کردند و به عبارت دیگر نمایانگر ریشه‌های فکری مشترک میان تبرئه کنندگان متهمین شهادت شهیدان رجایی و باهنر و طیفی- نه تمام امضا کنندگان این نامه- از اغتشاشگران امروز است.

»» متن‌این نامه با امضای سیّد محمد خاتمی وزیر وقت ارشاد آغاز و با امضای عبدالکریم سروش خاتمه می‌یابد.

»» جملات امضا کنندگان نامه نیز،‌اینک پس از فرو افتادن نقاب نفاق از چهره برخی از متهمین، بسیار پند آموز است. به عنوان نمونه محمد‌هاشمی، ریاست وقت صدا و سیما، و از مؤسسین حزب کارگزاران در شهادت خود برای امام از 2 متهم نوشته است او نخست درباره محسن سازگارا یادآوری کرده است که او را از سال 1355 می‌شناسد و با ذکر صفاتی همچون جوانی پرجوش و خروش، متعهد و متدین و علاقه مند به انقلاب اسلامی‌ و کاملاً مؤمن به اهداف آن اظهار می‌دارد از هر نوع وابستگی ا‌یشان را مبرا می‌دانم، اتهام مذکور برای‌ایشان بسیار ناروا و ناجوانمردانه است.

«برادر اکبر‌هاشمی‌رفسنجانی در ادامه در تبرئه خسرو تهرانی نیز می‌نویسد» از آبان‌ماه 1359 در نخست وزیری با ‌ایشان آشنا شدم، همانند آقای سازگارا از جوانان متدین، مسلمان و علاقه مند به اسلام و انقلاب اسلامی ‌[...] کوچکترین اثری که بتوان در ‌ایشان حتی شک نمود دیده نشده است.»

»» از دیگر امضا کنندگان‌این نامه که امروز چهره‌های شناخته شده‌ای هستند، می‌توان به علی اکبر محتشمی، روغنی زنجانی، شافعی، زالی، سرحدی زاده، عابدی جعفری، عطاءالله مهاجرانی،‌هادی غفاری، محسن صفائی فرهانی، مصطفی تاج زاده، کمال خرازی، مرتضی حاجی و ... اشاره کرد.

جالب‌اینجا است که امضا کنندگان‌این نامه را می‌توان به چند دسته تقسیم کرد:

حامیان نشاندار منتظری، اعضای سازمان مجاهدین انقلاب، اعضای مجمع روحانیون مبارز و افرادی که اگرچه آن روز عضو تشکلی نبودند اما در آینده از مؤسسین و حامیان اصلی احزاب کارگزاران و مشارکت گردیدند.

»» قسمتی جالب از آخر نامه:

     گرچه با به بار آمدن سختی‌ها و بی‌آبرویی‌های موقت برای فرزندان مخلص انقلاب، حقایق روشن و «سیه‌روی شود هر که در او غش باشد» تنها تقاضای دستور تسریع دارم.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
پروژه میانجیگـری
ساعت ٥:٠۱ ‎ب.ظ روز ٢٥ شهریور ۱۳۸۸ : توسط :

»» گزارشی از تازه‌ترین لابی‌های سیاسی کشور

اولین همایش بزرگ 30 سال قانونگذاری و نظارت در مجلس شورای اسلامی

»» رسانه‌ها دیدار علی لاریجانی با مهدی کروبی که اینک به‌واسطه کذب بودن ادعاهایش مستوجب برخورد قانونی است ‌را نیز در همین راستا ارزیابی کرده و در صدد فراگیر شدن موضوع انجام میانجیگری در فضای سیاسی کشور هستند.

»» برخی محافل سیاسی بیان می‌شود که اصل پروژه، از طرف حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی مطرح شده است. این تحلیلگران معتقدند: با توجه به شرایط موجود و آگاهی افکار عمومی از نقش نزدیکان هاشمی در جریان حوادث پس از انتخابات، او از رسیدن دامنه پیگیری‌های قوه قضائیه به نزدیکانش نگران است و به همین خاطر درصدد توقف روند موجود است.

»» تحلیلگران بر این اساس معتقدند واسطه‌های اصولگرا با این سفارش در راستای تحقق ایده میانجیگری فعال شده‌اند. واسطه‌هایی که قبل از انتخابات ایده «دولت وحدت ملی» را دنبال می‌کردند و در واقع دنبال‌کنندگان طرح شکست‌خورده «نه‌احمدی‌نژاد- نه خاتمی» بودند و در برهه انتخابات نیز با شیوه‌های مختلف سعی کردند جبهه سیاسی اصولگرایان مخالف احمدی‌نژاد را تشکیل دهند.

»» اطلاعات ارزشمندی از بازجویی‌های عوامل دخیل در حوادث پس از انتخابات به دست آمده است. اطلاعات بسیار مهمی که تنها بخش بسیار کوچکی از آن در جریان 5 دادگاه گذشته بیان شده و نظام هنوز درباره انتشار و انعکاس همه آنها به نتیجه نرسیده است. اطلاعات فاجعه‌آمیز از فساد اقتصادی، فساد اخلاقی و ارتباطات سران جریان بازنده انتخابات و چهره‌های پشت پرده با خارج از کشور و سرویس‌های اطلاعاتی- امنیتی کشورهای بیگانه که طی بازجویی‌ها و آن هم از سوی چهره‌های «مطلع» بیان شده، در کنار آشکار شدن دروغ تقلب، برای این افراد هزینه‌ای هنگفت به دنبال خواهد داشت.

»» آیا واسطه‌ها به دنبال میانجیگری میان نظام و جریان بازنده‌ای هستند که همچنان بر اقدامات غیرقانونی و ساختارشکنانه خود اصرار می‌ورزند؟

»» سؤال اساسی این است که کدام نظام سیاسی جهان است که یک انتخابات حساس را با مشارکت بسیار بالا و بی‌سابقه برگزار می‌کند اما سران بازنده بدون هیچگونه مدرک و سندی، ادعای تقلب را به آن وارد می‌کنند و سرمایه‌هایی مانند اعتماد عمومی و وجهه بین‌المللی نظام را مخدوش کرده و از همه مهم‌تر با طرح این ادعا، ایدئولوژی انقلاب را نیز مخدوش می‌کنند، و آنگاه نظام به سادگی از کنار این موضوع عبور می‌کند؟ آیا اغماض درباره این موضوع به معنای تقویت احتمال تکرار این اتفاقات نیست؟

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
فردا می آییم...
ساعت ۱٠:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱٩ شهریور ۱۳۸۸ : توسط :

»» اقتدا به علی در سالروز شهادت امیرالمؤمنین حضرت علی (ع)

اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت مقام معظم رهبری

»» نماز جمعه تهران فردا به امامت رهبر معظم انقلاب اقامه می‌شود؛

در بیست و یکمین روز از ماه مبارک رمضان، سالروز شهادت امیرالمومنین و مولی‌المتقین حضرت علی (ع)، نماز جمعه تهران‌ این هفته با حضور گسترده مردم مومن روزه‌دار به امامت ولی امر مسلمین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دانشگاه تهران اقامه می‌شود.

* برگرفته شده از خبرگزاری فارس


 
این شب ها...
ساعت ٩:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱٩ شهریور ۱۳۸۸ : توسط :

شب قدر در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی

این شب ها، ما رو هم دعا کنید.


 
ده گانه ی رهبری
ساعت ٧:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۸ شهریور ۱۳۸۸ : توسط :

»» نگاهی کوتاه به 10توصیه رهبر انقلاب به دولت اسلامی

گفتگوی رییس جمهور با مقام معظم رهبری در دیدار اعضای دولت نهم و دهم

1- توکّل به خدا؛

توکل و توجه به خدا و مستحکم ساختن درون و باطن، مهم‌ترین عامل پیروزی بر همه مشکلات و دشواری‌هاست.

2- لزوم تعریف دقیق عدالت؛‌

باید در همه کارها و رفتارها، حتی در قضاوت‌ها و موضع‌گیری‌ها، عدالت و تعادل را شاخص قرار داد... در بحث یارانه‌ها، قشرهای فقیر از کمک‌های دولت بهره کمتری می‌برند که هدفمند کردن یارانه‌ها که به دولت‌های قبلی نیز توصیه می‌شد، می‌تواند این مشکل را حل کند.

معظم‌له در بحث عدالت، توجه به عقلانیت و معنویت را نیز ضروری دانستند و افزودند: برخی برخوردهای افراطی بعضی گروه‌ها در گذشته، اکنون به تغییرات 180 درجه‌ای مواضع آنها تبدیل شده است چرا که عدالت‌خواهی آنان با عقلانیت و تفکر همراه نبود.

3- توجّه کامل به سند چشم انداز 20 ساله؛

سند چشم‌انداز به تعبیری، بعد از قانون اساسی مهم‌ترین سند کشور است بنابراین باید هم فعالیت‌ها و هم‌جهت‌گیری‌های کاری دولت با شاخص سند چشم‌انداز سنجیده شود.

4- اجرای کامل سیاست‌های اصل 44‌؛

نباید منتظر تغییرات اساسی در زیرساخت‌ها و تصویب طرح تحول اقتصادی ماند و کار را به بن‌بست رسیده فرض کرد بلکه باید به هر شکل ممکن، در مسیر اجرای سیاست‌های اصل 44 به جلو رفت.

باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و تلاش کرد که فشار تورمی به مردم از ابعاد مختلف از جمله از ناحیه هزینه خدمات دولتی کم شود.

5- پرهیز از شتابزدگی در طرح‌های اقتصادی

    و بهره‌گیری مناسب از دیدگاه‌های کارشناسی؛‌

از دیدگاه‌های کارشناسی درست و دقیق، بویژه در مسائل اقتصادی، مالی و پولی به طور کامل استفاده کنید زیرا کم توجهی به مسائل کارشناسی در مباحث اقتصادی ممکن است به زیان‌های بزرگی منجر شود.

6- اهتمام به مسائل فرهنگی و توجّه کامل به هدف گذاری صحیح فرهنگی؛

وظیفه مسؤولان، اداره امور زندگی مردم همراه با هدایت جامعه است بنابراین از ظرفیت‌ها و امکانات دستگاه‌های حکومتی نظیر صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و آموزش عالی به گونه‌ای استفاده کنید که مردم به مبانی دینی بیشتر علاقه‌مند و پایبند شوند.

معظم له با رد گرایش‌های بی مبنا و افراطی در باب فرهنگ افزودند: باید مسائلی را که مبنای صحیح دینی و شرعی دارد، با افتخار تبلیغ و ترویج کرد.

7- پایبندی کامل و رعایت دقیق قانون؛

اگر در مساله‌ای، قانون نادیده گرفته شد، موضوع به نقض یک قانون ختم نمی‌شود بلکه راهی برای بی‌‌‌اعتنایی به قانون بازخواهد شد.

8- سینه گشاده، روی گشوده و گوش شنوا در مقابل نقد و انتقاد؛

هدف از برخی انتقادهای داخلی که به پشتوانه رسانه‌های بیگانه صورت می‌گیرد، تخریب است اما نقدهای مصلحانه و خیرخواهانه‌ای هم وجود دارد که از سوی طرفداران دولت هم نیست که باید به آنها توجه و عمل کرد.

نباید در این راه خسته شد یا انتقادهای کوچک را حمل بر دشمنی کرد.

9- مغتنم شمردن توصیه‌ها و نصیحت‌های مراجع، علما و بزرگان دینی؛

بزرگان علما در مناطق مختلف کشور و مراکز حوزه‌های علمیه، طرفداران نظام اسلامی هستند و خدمات دولت را هم می‌بینند بنابراین توصیه‌های آنان از روی محبت و علاقه‌مندی است و باید مغتنم شمرده شود.
ایشان همچنین استقبال از انتقادات نخبگان و فرزانگان دانشگاهی را موجب قوی‌تر شدن پشتوانه دولت برشمردند و افزودند: ممکن است نخبگان خیرخواه، اعتراضی هم داشته باشند که لازم است با استقبال از آنها ذهن فعال و پویای نخبگان را برای خود ذخیره کرد.

10- طراحی و تدوین الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت

      و استفاده از متفکرین برای تحقق این مهم؛

به‌گونه‌ای حرکت کنید که اقدامات شما در فرصت 4 ساله خدمت، پایه‌های محکمی برای مسؤولان آینده کشور فراهم کند تا ان‌شاءالله در همه زمینه‌ها، حرکتی قوی‌تر از دولت نهم انجام شود.

--------------------------------------------------------------

»» غیر از این 10توصیه، رهبر انقلاب رهنمودهای دیگری نیز بیان نمودند:

* باید به رأی مردم مفتخر و مستظهر بود اما در اوج تواضع، از هرگونه غرور پرهیز کرد چرا که غرور از دام‌های بزرگ شیطان است و انحرافات و انحطاطات گوناگونی را به‌همراه می‌آورد.

* موقعیت کنونی، کار فراوان کمی همراه با ظرافت و کیفیت کامل می‌طلبد که به فضل الهی آقای رئیس‌جمهور خستگی‌نشناس و پرانرژی در همین مسیر حرکت می‌کنند.

* علیه این دولت و علیه نظام تلاش‌های فراوانی انجام خواهد شد اما توانایی‌ها، امیدها و فرصت‌های دولت و ملت بیشتر از همه توطئه‌ها و مشکلات پیش‌روست.

* رهبر انقلاب اسلامی، ادامه رویکردهای اساسی دولت نهم نظیر عدالت، مبارزه با فساد، حمایت از قشرهای ضعیف، ساده‌زیستی، توجه به مناطق محروم و تلاش بی‌پایان برای حل مشکلات مردم را ضروری خواندند و افزودند: ادامه تلاش در این مسیر، خدا را راضی و مردم را هم خشنود خواهد کرد.

»» تنظیم: وبلاگ

JAVOON

http://khomeynism.persianblog.ir/


 
بیانیه جدید موسوی ، رونویسی از نسخه سیا
ساعت ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱٥ شهریور ۱۳۸۸ : توسط :

»» برای بیانیه شماره 10میرحسین موسوی

میرحسین موسوی

»» انتشار دهمین بیانیه التهاب آفرین میرحسین موسوی، پس از گذشت نزدیک به سه ماه از برگزاری انتخابات پرشور ریاست جمهوری و «نه بزرگ» ملت ایران به عوامفریبی های جبهه مخالف اصول گرایی، بار دیگر، مایه شعف و اعجاب مجموعه مخالفین نظام در داخل و خارج کشور گردید، به گونه ای که روزنامه های آمریکایی لس آنجلس تایمز، سانفرانسیسکو کرونیکل و شبکه بی بی سی فارسی و صدای آمریکا با خوشحالی و بطور گسترده به انعکاس این خبر پرداختند.

»» صدور این بیانیه که در آن ادعا شده است «موسوی و طرفدارانش خواهان برقراری آرامش در جامعه هستند» همزمان با افشاگری های گسترده حامیان موسوی در دادگاه، تنها با یک هدف و آن هم فریب دوباره افکار عمومی برای انحراف از افشای رسوایی های جناح طرفدار موسوی» صورت گرفته است.

»» موسسه آمریکایی رند موسوم به «مطالعات خاورمیانه» که با بودجه رسمی سازمان جاسوسی آمریکا و با ماموریت ویژه مطالعه بر راه کارهای دگرگونی در منطقه و دفع خطر ایران فعالیت می نماید در برآوردهای خود «شبکه سازی های اجتماعی» را در زمره برترین استراتژی های مقابله با کشورهای مسلمان و از جمله ایران برشمرده بود. موسوی نیز منطبق بر چنین الگویی در بیانیه خود آورده است؛ «ما ایرانیان، در هر کجای جهان که هستیم، باید این هسته های اجتماعی را در میان خود تقویت کنیم ... این هسته ها می تواند از «همسایگان»، «خویشاوندان»، «شرکت کنندگان در هیئت های مذهبی» ، «گروه هایی که با هم ورزش می کنند» و ... تشکیل شود.»

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
افول رفتارهای قیم‌مآبانه
ساعت ٧:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱٥ شهریور ۱۳۸۸ : توسط :

»» مناسبات مجلسیان وارد فاز جدیدی شد

http://media.farsnews.com/Media/8601/ImageReports/8601280303/4_8601280303_L600.jpg

»» گر تاکنون فاکتور تعیین کننده معادلات رفتاری در مجلس شورای اسلامی،‌ چند تن از نمایندگان شاخص جناح اصولگرا بودند،‌ ماجرای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه و رایزنی‌هایی که رئیس دولت دهم به طور مستقیم با همه نمایندگان مجلس و فراکسیون‌های مختلف انجام داد،‌ این معادلات را بر هم زد و برای نخستین‌بار رفتارهای فردمحور در مجلس را برای رای‌های مهم و سرنوشت‌ساز نمایندگان به حاشیه راند.

»» از چند روز پیش در فرآیند بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی زمزمه‌هایی در مجلس پیچید؛ عده‌ای می‌گفتند یک سوم وزرا رای نمی‌آورند، یک عده می‌گفتند 7 نفر رای اعتماد نمی‌آورند. نهایتا فراکسیون اصولگرایان تشکیل شد. شنیدیم عده‌ای می‌گفتند یک کمیته 6 نفره برای بررسی صلاحیت وزرا تشکیل شده و این کمیته گفته 6نفر از وزرای پیشنهادی رای نمی‌آورند. وی تاکید کرد: در همان جلسه اکثریت نمایندگان اصولگرا عنوان کردند که این جمع‌بندی را قبول ندارند و اگر ابهامی وجود دارد نباید پیش داوری شود بلکه باید اجازه دهیم وزرا به مجلس بیایند و از خود دفاع کنند.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
ادعاهای کروبی در مورد بازداشتگاه‌ها صدای حجاریان را هم درآورد
ساعت ٦:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱٢ شهریور ۱۳۸۸ : توسط :

»» خبرگزاری فارس: به دنبال دروغ‌بافی‌های اخیر کروبی و برخی رسانه‌های استعماری در مورد وضعیت بازداشتگاه‌ها آقای سعید حجاریان از عناصر مهم بازداشت شده در حوادث پس از انتخابات گزارشی که بنا به درخواست خودش همزمان در اختیار واحد مرکزی خبر و خبرگزاریهای ایرنا، ایسنا، فارس و ایلنا قرار گرفت وضعیت خود در طول مدت بازداشت را تشریح نمود.

»» به گزارش خبرگزاری فارس متن این گزارش به شرح زیر است:
بعد از دلالت به بازداشتگاه‌ها در مورخ 26/3/88 اخبار عجیبی به گوشم خورد که در بیرون عده‌ای در سایت‌ها اعلام کرده‌اند من به حالت اغما رفته و در زندان بیمارستان بستری و در حال احتضار به سر می‌برم و حتی جان به جان آفرین تسلیم کرده‌ام. بعد از آنکه برای رفع شبهات یک لحظه تلویزیونی من را نشان داد شروع کردند به طرح این ادعا که تحت شکنجه‌های سخت قرار گرفته و قرص‌های روان گردان به من می‌دهند و از این قبیل لاطائلات.
بعد از دادگاه این تبلیغات شدت یافت که من ناچار برای خنثی کردن آنها شمه‌ای از وضع خود از زمان بازداشت تا دادگاه را به اطلاع هم وطنان برسانم.

1- من حدود بیست روز در اوین محبوس بودم اما سلول انفرادی من به اندازه‌ای بود که بتوانم با واکر چند قدمی در آن بزنم، ضمنا از امکانات هواخوری و پزشک زندان که لااقل یک روز در میان به من سر می‌زد برخوردار بودم.
2- به خاطر معلولیت جسمی لباسهایم را با لباسشویی می‌شستند و زحمت استحمام را نگهبانان بر خود هموار می‌کردند که خدایشان جزای خیر دهد.
3- غذای زندان مناسب بود و من علیحده میوه را هم داشتم که به واسطه کم تحرکی نیاز مفرطی به آن داشتم.
4- پس از زندان بعلت فقدان امکانات فیزیوتراپی، کاردرمانی و آب درمانی، در اوین (که طبعا نقاهتگاه نیست)‌ عضلاتم رو به تحلیل رفتن نهادند و علائم مشکلات استخوان پیدا کردند لذا به محلی منتقل شدم که به استخر آب درمانی نزدیک بود و فضای مفرحی داشت.
5- در مکان جدید یک روز در میان استخر را به مدت یک سانس برای من خلوت (قرق) می‌کردند و همراه مربی دلسوزی به تمرینات آب درمانی می‌پرداختم.
6- در ضمن پزشک هم دو روز در میان به من سر می‌زد و فشار خون و نبض؛ درجه حرارت و گوش و حلق و بینی و ریه‌ها را معاینه می‌کردند.
7- فضای جدید طوری بود که می‌توانستم با واکر مسافتهای طولانی بروم و عضلات پاهایم را تقویت کنم.
8- وضع تغذیه‌ای‌ام بهتر شد بخصوص مدام دارای فیپر و میوه‌ها که برای گوارش من ضروری است به مواد غذائیم افزوده شد.
9- در مجموع می‌توانم ادعا کنم حفاظت از یک بازداشتی با معلولیت کار پر مشقتی است که دوستان با شفقت آن را انجام دادند.
جزاهم الله خیرالجزاء

تاریخ 6/6/88
امضاء سعید حجاریان