‌حمایت ‌306 ‌استاد‌ حوزه‌ ‌‌از ‌مواضع آیت‌الله یزدی
ساعت ۱:٥۱ ‎ب.ظ روز ۳۱ تیر ۱۳۸۸ : توسط :
»» ‌در نامه‌ای خطاب به آیت‌الله ‌یزدی‌ صورت گرفت؛
حمایت ‌306 ‌استاد‌ حوزه‌ ‌‌از ‌مواضع آیت‌الله یزدی در ‌ارتبا‌ط‌ با‌ ‌هاشمی
»» آیا ستم نیست که آشوبگران و قانون شکنان و کسانی که نه تنها به اموال عمومی و خصوصی مردم رحم نکردند بلکه حداقل هشت بسیجی را شهید و بیش از 400 نفر از نیروهای انتظامی و حافظان امنیت کشور را مجروح کردند و خانه خدا(مسجد) را به آتش کشیدند، مردم خوانده شوند و خواستار آزادی بدون قید و شرط آنان گردند آیا این خود گناه بزرگی نیست؟
»» شگفتا! مَرد بحران‌ها، چرا بحران آفرینی می‌کند و در تشخیص مصلحت نظام دچار مشکل شده است!
»» ...

ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
پیشنهاد خاتمی یا دستورالعمل MICHAEL LEDEEN ؟
ساعت ٧:٤٠ ‎ب.ظ روز ۳٠ تیر ۱۳۸۸ : توسط :

»» یادداشت شریعتمداری درباره بیانیه خاتمی

 

 

 »» پیشنهادی که محمد خاتمی در بیانیه اخیر خود مبنی بر برگزاری همه‌پرسی مطرح کرده، در واقع پیشنهاد "مایکل لدین " دستیار ویژه دونالد رامسفلد وزیر دفاع اسبق آمریکا است.

»» با توجه به آن که می دانید پیشنهادتان قانونی و عملی نیست، آیا غیر از این است که دقیقاً همان دستورالعمل "مایکل لدین " - بخوانید سازمان سیا- را به دست گرفته‌اید؟! لطفاً مثل همیشه فحش ندهید، دلیل بیاورید!

»» اگر مقصود خاتمی از مجمع تشخیص مصلحت، ریاست آن یعنی آقای هاشمی رفسنجانی است که ایشان به وضوح نشان داده اند نه فقط بی‌طرف نیستند بلکه به شدت از خاتمی و موسوی و دار و دسته آنها حمایت می کنند. به عنوان نمونه، آیا پیشنهادهای ایشان در نماز جمعه اخیر تهران، حتی یک کلمه- تأکید می شود حتی یک کلمه- با بیانیه های فتنه انگیزانه موسوی و خاتمی تفاوت داشت؟!

»» کاربرد اصلی این سناریو داغ کردن تنور تنش است. آرزویی که دار و دسته خاتمی به آن نخواهند رسید و به یقین از بادی که به دستور دشمنان می کارند طوفانی سهمگین به پا خواهد شد که طومارخط جدید نفاق را نیز مانند خط نفاق دهه 60 درهم می‌پیچد.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
از نماز وحدت‌شکن چه خبر؟
ساعت ٧:۳٤ ‎ب.ظ روز ۳٠ تیر ۱۳۸۸ : توسط :

»» بیانات دوبارۀ آیت‌الله یزدی در انتقاد از اظهارات هاشمی

»» هرکس در مقابل این نظام مقاومت کند در حقیقت نظام عقب نشینی نمی‌کند و او باید عقب‌نشینی کند. تجربه هم نشان داده عزیزترین یا محترمانه‌ترین افراد هم بودند که مقداری مقاومت کردند و آسیب‌هایی هم دیدند گاهی برگشتند و متوقف شدند و گاهی واقعا برای همیشه رفتند و حتی به طرف هضم هم رفتند.

»» واقعا قبل از انتخابات برنامه‌ریزی شده بود که از فرصت انتخابات استفاده شود و به قول خودشان انقلاب مخملی رنگی و نرم، انقلابی که واقعا نظام را واژگون کنند به راه بیندازند و فرصت انتخابات را فرصتی برای شروع این کار تشخیص داده بودند و بنابر این شاید نخستین جمله‌ای که خود من وقتی شنیدم بیشتر به همین مسئله متوجه شدم همان جملاتی بود که آقای هاشمی در همان نامه‌شان نسبت به امام داشتند.

»» از مثل ایشان با این همه توصیه‌هایی که انجام شد با این همه سرمایه‌ای که مقام رهبری برای حفظ ایشان گذاشت و به عبارت برخی دوستان ایشان را از زیر آوار درآورد چنین نوع صحبتی توقع نبود.‌ همه مطمئن هستیم که اگر ایشان بعد از انتخابات می‌خواست نماز جمعه بیاید اصلا نمی‌توانست و شرایط به گونه‌ای بود که اصلا برایش امکان نداشت که نماز جمعه بیاید.

»» از ایشان توقع و انتظار بود بعد از سخنان مقام معظم رهبری با جایگاهی که ایشان در مجمع تشخص مصلحت دارند بلافاصله یک تجلیل و یک تقدیری کنند چراکه از شخص ایشان دفاع شده بود و در حقیقت ایشان را نگه داشته بودند ولی بعد از آن ایشان سکوت معنی داری داشتند، ‌به نظر من این سکوت، سکوت نبود فریاد حمایت و دفاع از مخالفین بود.

»» این که مقام معظم رهبری در آخرین نمازجمعه شان صریحا فرمودند که مواضع آقای احمدی‌نژاد به نظر من نزدیک‌تر است تا حتی مواضع آقای هاشمی این واقعیت و حقیقت بود، نه این که رهبر بخواهند تعارف با کسی داشته باشند ولی متاسفانه کمتر به آن توجه شد.

»» وی با بیان اینکه در دولت نهم جایگاه دفاعی ایران به جایگاه هجمه و طلبکاری تبدیل شده بود، افزود: عملکرد این آقایان دردوره انتخابات و پس از انتخابات میدان را برای غربی‌ها باز کرد و مجدد زبانشان علیه حکومت ایران باز شد. حالا چه کسی تقصیر داشته و چه کسی تقصیر دارد و تحلیل این بحث برای شما و من روشن است و همه ما ریز قضایا را متوجه شدیم.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
همه باید مراقب گفتار و مواضع و حتی نگفتن‌های خود باشند
ساعت ٤:٤٥ ‎ب.ظ روز ٢٩ تیر ۱۳۸۸ : توسط :

»» رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان نظام اسلامی

»» امروز اصلی‌ترین نیاز جامعه اسلامی عمل به پیام بعثت و ملاک قرار گرفتن عقل و خرد ، حاکم شدن فضیلت‌های اخلاقی و مبنا قرار گرفتن انضباط قانونی در جامعه است که در این زمینه وظیفه نخبگان و بزرگان بسیار با اهمیت است.

»» در میان ملت ایران سلایق مختلفی در عرصه زندگی اجتماعی وجود دارند که هر کدام نظر خود را بیان می‌کنند اما آنجایی که ملّت احساس می‌کنند، مسئله دشمنی با نظام در میان است و دستی، حرکتی را برای ضربه زدن به نظام مدیریت می‌کند، از او فاصله می‌گیرند، حتی اگر همان شعاری را بدهد که ملت به آن معتقد است.

»» هر فردی با هر عنوان و موقعیتی، اگر بخواهد جامعه را به سمت ناامنی سوق دهد از نظر عموم ملت ایران، انسان منفوری است.

»» همه باید مراقب گفتار و مواضع و حتی نگفتن‌های خود باشند زیرا نگفتن مسائلی که باید گفت، عمل نکردن به وظیفه است و گفتن مسائلی که نباید گفت، عمل کردن بر خلاف وظیفه است.

»» نخبگان هوشیار باشند زیرا هرگونه حرف، تحلیل، و اقدام آنان که موجب بر هم خوردن امنیت جامعه شود، حرکت در خلاف مسیر ملت ایران است.

»» نخبگان مراقب باشند، زیرا در امتحان عظیمی قرار گرفته اند و موفق نشدن در این امتحان، تنها مردود شدن نیست بلکه موجب سقوط آنان خواهد شد.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
آقای هاشمی! شما چه کاره اید؟
ساعت ٢:٤۱ ‎ب.ظ روز ٢٧ تیر ۱۳۸۸ : توسط :

»» مشروح بیانات آیت‌الله یزدی در انتقاد از اظهارات هاشمی

»» نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: من از ایشان سئوال می‌کنم که نخستین کسی که بذر تردید در جامعه پاشید‌، چه کسی بود؟
قبل از انتخابات چه کسی به مقام معظم رهبری نامه نوشت و در آن نامه اشاره کرده بود که در خیابان‌ها آتش فتنه برپا شد و چنین و چنان خواهد شد؟ آیا این بذر تردید نبود که در زمینه انتخابات افشانده شد؟ آیا خود هاشمی رفسنجانی با نامه بدون سلام خود بذر تردید را نیفشانده است.

»» رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: قانون نظارت بر انتخابات را به شورای نگهبان و اجرای آن را به وزارت کشور محول کرده است، من نمی‌خواهم اسم فردی را که به دست ایشان منصوب شده است، بگویم.

»» عضو فقهای شورای نگهبان گفت: من به عنوان یک فرد از آقای هاشمی رفسنجانی می‌پرسم که شما چه کاره هستید که می‌گویید دستگیرشدگان انتخابات باید آزاد شوند، اگر خیرخواه مردم و نظام هستید، باید توجه کنید که در بررسی‌ پرونده این افراد باید دقت بیشتری شود.

»» وی ادامه داد: بعد از مسائل انتخابات و فتنه‌ها این دوره و سخنرانی‌ مقام معظم رهبری در 22 خرداد، سکوت طولانی‌ مدت آقای هاشمی رفسنجانی یعنی چه؟ آیا این سکوت نوعی حمایت و طرفداری و پشتیبانی از مخالفان و تاییدکردن اغتشاشات اخیر نیست.

»» آیت الله یزدی تصریح کرد: من به عنوان یک دوست و همکار آقای هاشمی رفسنجانی و نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری از رئیس مجلس خبرگان می‌پرسم که اگر خیرخواه مردم و نظام هستید، چرا در این مدت سکوت کردید؟ چرا آدم‌کشی و تجاوز به حقوق مردم را محکوم نکردید.

»» عضو فقهای مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به اظهارات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مورد فراهم‌ کردن زمینه‌ای برای بیان دیدگاه‌های نامزدهای انتخاباتی بیان داشت: اینکه گفته می‌شود که فضا را آماده کنید تا هر کسی می‌تواند حرف بزند و مردم تصمیم بگیرند، یعنی میرحسین موسوی بگوید باید انتخابات باطل شود و مردم نیز عمل کنند، این حرف چه خاصیتی دارد.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
« شاه کلید» انگلیسی لو رفت
ساعت ۱:۳۱ ‎ب.ظ روز ٢۱ تیر ۱۳۸۸ : توسط :

»» گزارشی از «خط دهنده» سفارت انگلستان در آشوب‌های تهران

»» افزایش تحرکات ماموران کشورهای اروپایی در اغتشاشات اخیر تهران و دخالت آشکار آنان در سازماندهی اغتشاشگران و هدایت آشوب‌ها در کنار بی‌توجهی سفارتخانه های کشورهای مداخله‌گر به تذکرات نهادهای اطلاعاتی کشورمان موجب شد تا این افراد مدتی را در بازداشتگاه‌های وزارت اطلاعات سپری کنند.

»» "حسین رسام" یکی از همین افراد دستگیر شده است که در اغتشاشات روزهای پس از انتخابات ریاست جمهوری نیز حضور داشته و از او به عنوان «شاه کلید» رفتارها و دخالت‌های غیرقانونی انگلیس در امور داخلی ایران یاد می‌شود. وی مسؤول بخش سیاسی و امنیتی سفارت انگلیس در ایران است.

»» مازیار بهاری، خبرنگار 42 ساله شبکه 4 انگلیس که در شبکه تلویزیونی BBC نیز فعالیت داشته و هم‌اکنون نمایندگی رسمی هفته‌نامه آمریکایی نیوزویک در ایران را بر‌عهده دارد، می‌گوید: فعالیت‌ خبرنگاران غربی در زمینه خبرچینی و جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات غیر‌قابل انکار است و این امکان وجود دارد که غربی‌ها از میان خبرنگاران، جاسوسانی برای کسب اخبار استخدام کنند.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
هاشمی دهه سوم انقلاب، هاشمی دهه اول انقلاب نیست
ساعت ٧:٥٤ ‎ب.ظ روز ٢٠ تیر ۱۳۸۸ : توسط :

 

»» مصاحبه غلامحسین الهام با رجانیوز درخصوص طیف‌های گفتمانی طی 2 دهه‌ اخیر انقلاب...

 

»»‌ به نظر من، آقای هاشمی حتی ظرفیت "تغییر گفتمان موجود حکومت دینی" را از نظر شخصی دارد، منتهی به صورت کارویژه‌های خاص خودش. آقای هاشمی می‌تواند یک خاتمی پیچیده‌تر، سیاسی‌تر و پرنفوذتری باشد که حامیان خود را در بخشی از اجزاء سنتی حاکمیت حفظ کرده است، چون این ماهیت و فاصله سابقه انقلابی و سنتی به راحتی قابل تحلیل دوستان قدیمی وی نیست، لذا هاشمی بخشی از دوستان سنتی خود را از بین روحانیت حفظ کرده و آن خوش بینی تاریخی به آقای هاشمی اگرچه تا حدود زیادی کاهش یافته اما بخشی از آن هم باقی مانده است.

»» سادگی رفتار و فراگیر شدن قدرت و حضور مردم در عرصه تصمیم‌گیری در کشور، نگاه جامع به مجموعه کشور از روستا تا شهر، رها کردن دولت و منتشر کردن آن در همه بخش‌ها، ساده‌گرایی و ساده‌زیستی احمدی‌نژاد و صداقتش پایه‌هایی برای قدرت مردمی او شد.

»» ببینید این‌ها چگونه بازویی برای امام بودند؟ این پرسشی اساسی است، در بحث قطعنامه سال 67، وقتی امام قطعنامه را پذیرفتند، تصریح کردند من تا چند روز قبل از این، به ادامه نبرد تا مسیر پیروزی که رفع فتنه از کل عالم بود، فکر می‌کردم، بحث این است، این مقوله برای امام یک اتفاقی بود که در یک پروسه چند روزه پیش آمد. ناشی از این بود که اینها کاملاً تسلیم شدند و القا می کردند ما نمی توانیم.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
زمینه های کودتای نرم- بخش پایانی
ساعت ۱:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۸ تیر ۱۳۸۸ : توسط :

»» چگونه پروژه «جامعه مدنی» به «مبارزه مدنی» تبدیل شد؟- بخش پایانی

»» رازها و رانت های "خاتمی"

»» به قلم پیام فضلی نژاد

««فضلی نژاد

»» در نیمه دی ماه 1380، «بهزاد نبوی» در نطق پیش از دستور خود در «مجلس ششم» گفت که برای تحمیل خواسته های اصلاح طلبان به حاکمیت، باید مردم را به خیابان ها کشید و خرداد 1388، "میرحسین موسوی" نیز خط استراتژیک «سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی» را ادامه داد.

»» میرحسین موسوی صبح 21 خرداد 1388، در پایان ایام نفس گیر مبارزات انتخاباتی در ملاقاتی با فرستاده ویژه مجله «تایم» آغاز «فاز عملیاتی مبارزات مدنی» را اعلام کرد و گفت که در صورت پیروزی، برای پیشبرد پروژه اصلاحات، مردم را به خیابان ها می کشاند. یک روز پیش از انتخابات، موسوی به «فرستاده انگلیسی» خبر از شروع کدامین «پروژه» می داد؟

»» اگر سال1376، روزنامه های آمریکا مانند «لس آنجلس تایمز» و «واشنگتن پست» از خاتمی به عنوان منشأ الهام غرب گرایان یاد می کردند، اما در سال1388، این بار «رئیس جمهور آمریکا» بود که موسوی را منشأ الهام غرب گرایان معرفی کرد و مبارزات او را ستود. آیا می توان سهم «محمد خاتمی» را در این سیاست ها و ستایش ها نادیده گرفت؟

»» محمّد خاتمی در شهریور 1385 با اخذ ویزای ویژه ای از «جرج بوش» راهی آمریکا شد و سپس در آبان 1385 به انگلستان رفت.

»» از ابتدای فروردین تا 20خرداد 1388 که دوره اوج مبارزات انتخاباتی موسوی تلقی می شد، خاتمی نزدیک به یک سوم این ایام (20روز) را از ایران غایب بود!

     * سفری 8 روزه به استرالیا

     * یک هفته بعد، عازم ترکیه برای دیدار با دبیرکل سازمان نظامی ناتو

     * 20اردیبهشت سفری 5روزه به عربستان

     * جنجالی ترین سفر؛ سفری 4روزه در 11خرداد به تونس

»» سفرهایی که در پرکارترین روزهای مبارزات انتخاباتی بسیار عجیب و غریب به نظر می رسد.

»» روز 10 تیر 1388 خاتمی سخیف ترین سخنرانی عمر سیاسی خود را انجام داد و در یک فرافکنی مدعی شد که نظام «کودتای مخملین علیه مردم» انجام داده است! او گفت که به سبب یک «اعتراض مدنی و منطقی و آرام» که مردم(یعنی نیروی سازمانی کودتای سبز!) انجام دادند، نظام خون مردم را «بی رحمانه» به زمین ریخت و در برابر «حرکت مترقی مردم»، نظام آنان را «سرکوب و تحقیر» کرد.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
زمینه های کودتای نرم-4
ساعت ٥:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱٧ تیر ۱۳۸۸ : توسط :

»» چگونه پروژه «جامعه مدنی» به «مبارزه مدنی» تبدیل شد؟-4

»» در وزارت کشور چه گذشت؟!

»» به قلم پیام فضلی نژاد

««فضلی نژاد

»» "محمد خاتمی" در دولت اصلاحات، زمینه ها و ظرفیت های «فروپاشی از درون» را تقویت کرد و «وزارت کشور» یک «شبکه اجتماعی» تربیت شده را تحویل «مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد» داد. این شبکه تحت نام «مرکز توانمندسازی سازمان های جامعه مدنی» شناخته می شد.

»» مدیریت این مرکز را به «سهراب رزاقی» سپردند. او در دوران ریاست جمهوری خاتمی، مدیر کل «دفتر مطالعات سیاسی وزارت کشور» و عضو «کمیسیون سیاسی هیئت دولت» بود و از سوی «عبدالله رمضان زاده» (سخنگوی خاتمی) و «سعید حجاریان» (مشاور سیاسی خاتمی) حمایت می شد.

»» ساختار این شبکه براساس تئوری های مغزهای متفکر CIA و MI6 (یورگن هابرماس، ریچارد رورتی و جان کین) بنا گشت. رزاقی در این مرکز، از امکانات وسیع «مرکز پژوهش های مجلس ششم» و نمایندگان اصلاح طلب آن برای پیشبرد ماموریت های مطالعاتی خود استفاده می کرد.

»» از این مقطع، کانون های تبلیغاتی و محافل عملیاتی برای زمینه سازی «کودتای مخملی» فعال تر شدند:

     * «نشر نگاه معاصر» تا سال87، چاپ چند کتاب از تئوری های دموکراسی سازی از «حسین بشیریه»

     * «محمدعلی کدیور» در سال 1386، ترجمه تاریخچه تئوری های «فروپاشی از درون» با  عنوان کتاب «گذار به دموکراسی»

     * انتشار کتاب «جامعه مدنی، مبارزه مدنی» چکیده و گزیده مجموعه آثار «جین شارپ» (پدر کودتاهای مخملی) و «رابرت هلوی» (افسر سازمان سیا)

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
زمینه های کودتای نرم-3
ساعت ٤:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱٧ تیر ۱۳۸۸ : توسط :

»» چگونه پروژه «جامعه مدنی» به «مبارزه مدنی» تبدیل شد؟-3

»» شاه کلید انگلیسی

»» به قلم پیام فضلی نژاد

««فضلی نژاد

»» در 9 ماه منتهی به سوم تیر 1384، دست کم 8 نفر از مقامات امنیتی و جاسوسی کشورهای انگلیس، آمریکا، هلند و ... تحت پوشش های دانشگاهی، رسانه ای و دیپلماتیک وارد تهران شدند.

»» اگر در خرداد 1383، ریچارد رورتی در کسوت مغز متفکر سازمان CIA و «بزرگترین فیلسوف آمریکا» در تهران میهمان اصلاح طلبان بود، این بار پرفسور "جان کین" به ایران آمد تا آخرین دستورالعمل های «کودتای مخملی» را به «سعید حجاریان» منتقل کند!

»» "کین" کسی است که هم مغز متفکر «سرویس اطلاعات خارجی انگلستان» (MI6) به شمار می رود و هم صاحب لقب «موثرترین متفکر بر تئوری سیاسی انگلیس» است.

»» جان کین از سال1994، در «مرکز مطالعات دموکراسی لندن»(CSD) پروژه «جامعه مدنی ایران» را پایه گذاشت. او در دوره ریاست جمهوری خاتمی، پس از آشوب های 18 تیر 1378 به تهران آمد.

»» "جان کین" تحت پوشش مبادلات آکادمیک میان «مرکز مطالعات دموکراسی لندن» و «دانشگاه مفید» وارد تهران شد و روز 27 مهر 1378 برای ملاقات با آیت الله «عبدالکریم موسوی اردبیلی» به قم رفت.

»» بار دیگر، "جان کین" در پاییز 1383 به ایران آمد. وقتی او پا به تهران گذاشت که «عبدالکریم سروش» و «حسین بشیریه» نیز از دیدار با «جرج شولتس» (وزیر خارجه سابق آمریکا) و «فرانسیس فوکویاما» (استراتژیست پنتاگون) به ایران بازگشته بودند.

»» کین اعتقاد داشت که در کنار این نیرو (NGOها)، اصلاح طلبان باید یک شبکه چند قطبی از رسانه های اینترنتی و... را بسازند تا از طریق مصادره افکار عمومی، انتخابات را «مهار» کنند.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
زمینه های کودتای نرم-2
ساعت ۳:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱٧ تیر ۱۳۸۸ : توسط :

»» چگونه پروژه «جامعه مدنی» به «مبارزه مدنی» تبدیل شد؟-2

»» استراتژیست های «نافرمانی مدنی» در تهران

»» به قلم پیام فضلی نژاد

««فضلی نژاد

»» "سهراب رزاقی" که در این کار گروه به عنوان یکی از اعضاء وزارت کشور دولت خاتمی فعال بود، بعدها اعتراف کرد که مبلغ 436 هزار یورو از بودجه دولت هلند برای «آموزش فعالان جامعه مدنی در ایران» پول دریافت کرده است؛بودجه ای که برای تشکیل و تربیت یک «نیروی سازمانی» جهت پیشبرد پروژه "کودتای مخملی" در ایران بود.

»» اردیبهشت1381، ابتدا «یورگن هابرماس» با میزبانی دولت اصلاحات برای سفری 10روزه، از آلمان به ایران آمد. او برجسته ترین فیلسوف آلمانی و مشهورترین نظریه پرداز «نافرمانی مدنی» به شمار می رود.

»» هابرماس، شامگاه 26اردیبهشت1381، به منزل «محسن کدیور» در محله قیطریه تهران رفت تا برای رایزنی با اصلاح طلبان در جلسه ای خصوصی با «سعید حجاریان»، «محمد مجتهد شبستری» و... شرکت کند؛ جلسه ای که حضور «محمد خاتمی» نیز در آن پیش بینی شده بود.

»» "جواد اطاعت" در سال1383 «مشاور وزیر کشور» در دوره وزارت موسوی لاری بود، به منظور مشارکت در تحقق استراتژی براندازی قانونی، سال 1388 از «حزب اعتماد ملی» به اردوگاه انتخاباتی «میرحسین موسوی» منتقل شد.

»» "ریچارد رورتی" را به عنوان «بزرگترین فیلسوف آمریکا» می شناسند، اما یکی از قدیمی ترین رهبران عملیات سری "سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا" در حوزه اندیشه است که از دهه 1950، به کادر مدیریت پروژه موسوم به «جنگ های کثیف روشنفکری» در CIA پیوست.

»» جمعه شب 22خرداد 1383، «ریچارد رورتی» برای اقامتی 2روزه وارد تهران شد تا با همکاری «داریوش شایگان» و «رامین جهانبگلو» از نزدیک به ارزیابی وضعیت اصلاح طلبان بپردازد.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
پشت پرده سازماندهی دختران فیروزه‌ای
ساعت ۱٢:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱٤ تیر ۱۳۸۸ : توسط :
»» وبلاگ "بی قرار "

»» سازماندهی بر اساس تیم سازی‌های کوچک و تشکیل تیم های مختلط با حضور دختران و پسران برای فعالیت و پایداری بیشتر تیم‌ها.

»» تیم‌های 3 تا 5 نفره مختلط نوعاً با حضور یک یا دو نفر از این دختران نوعاً جذاب شکل می گرفت. فضای صمیمی و آزاد حاکم بر ستاد مابین دختران و پسران و میزهای دایره ای که در آن دختران و پسران با یکدیگر دست داده و ساعت‌ها به صحبت و.. می پرداختند، زمینه جذب خوبی از دید آنان بود.

 

»» برای تمامی افرادی که قصد عضویت در ستاد را داشتند، کارت عضویت عادی صادر شده و در صورت 4 بار حضور در برنامه‌های خیابانی و گزارش آن توسط سرتیم مربوطه، فرد کارت عضویت فعال دریافت نموده و مابین 50 تا 100 هزار تومان روزانه دریافت می‌کرد.

»» مقام معظم رهبری در سال 75 به خواص جامعه جنگ احد را مدام یادآوری می کردند. سال 84، اوضاع کشور را با تمثیلی از جنگ بدر تحلیل کردند. سال 87، سالی بود که تعبیر جنگ احزاب از لسان مبارک رهبر معظم انقلاب برای تحلیل شرایط روز کشور صادر شد و سال 88 نیز ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
براندازي سخت مصدق تا اقدام به براندازي نرم دولت ايران-1
ساعت ٤:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳ تیر ۱۳۸۸ : توسط :

»» سيا و سناريو نويسي كودتا

»» موسسه آلبرت‌ انيشتين با ايفاي نقش فعالي در آموزش و تغذيه فكري مجريان كودتا‌هاي مخملي، روش‌هاي غيرخشونت‌آميز را به عنوان روش‌هايي ملايم براي انجام عمليات‌هاي سري ضد دموكراتيك توصيه مي‌كند.

»» اكنون 15 سال از زماني كه سازمان سيا استفاده از روش‌هاي بدون خشونت براي سرنگوني دولت‌هاي محكم و غيرمنفعل را آغاز كرد مي‌گذرد و اين سازمان در حالي با استفاده از چنين روش‌هايي بدون آنكه خشم و مخالفت جامعه جهاني برانگيزد به اهداف خود مي‌رسد، كه منبع ايدئولوژيكي آن "جين شارپ " (Gene Sharp)، فيلسوف بنياد "آلبرت انيشتين " است.

»» گزارش ولتيرنت در ادامه با اشاره به شكست طرح‌ شارپ در رابطه با ونزوئلا مي‌نويسد: شكست كودتاي سازمان‌دهي شده توسط سيا عليه ونزوئلا در آوريل سال 2002 در حالي اتفاق افتاد كه جين شارپ و تيمش، سرپرستي سران "سوماتت " را طي اعتراضات آگوست سال 2004 به عهده داشتند و همانند دفعه قبل تنها كاري كه معترضان بايد انجام مي‌دادند ايجاد شبهه در نتيجه انتخابا‌ت و طرح درخواست استعفاي رييس‌جمهور بود. آنها كاري كردند تا طبقه سرمايه‌داري ونزوئلا به خيابان‌ها بريزند اما دولت مردمي چاوز بسيار قدرتمند بود. در نتيجه ناظران بين‌المللي و ديگر گروه‌ها چاره‌اي جز پذيرش پيروزي هوگو چاوز نداشتند.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
حزب یا ستون پنجم ؟!
ساعت ۳:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳ تیر ۱۳۸۸ : توسط :

»» به قلم حسین شریعتمداری

»» "داوطلب محترم کنکور از هم اکنون به تمام دوستان و اقوام خود بگو نفر اول کنکور سراسری سال 88 هستی و بعد از اعلام نتایج کنکور بدون نگرانی از این که نامت در لیست قبولشدگان نیست، با صدور یک بیانیه اعلام کن در کنکور تقلب شده است! ولی مواظب باش که هرگز به دعوت سازمان سنجش برای اعتراض قانونی و بررسی ورقه های آزمون تن ندهی که خیلی آبروریزی خواهد شد."
                                                       ستاد میرحسین موسوی

بعدازظهر روز چهارشنبه 10/4/88 که ارسال پیامک از طریق تلفن همراه بعد از مدتی توقف، دوباره آغاز شد، پیامک فوق از اولین پیامک هایی بود که در سطح گسترده ای میان شهروندان مبادله می گردید. مضمون این پیامک اگرچه مضحک است ولی دقیقاً با ادعای آقای میرحسین موسوی درباره تقلب در انتخابات و خودداری عجیب و غیرقابل توجیه وی از مراجعه به مراکز قانونی برای پی گیری ادعای خویش، انطباق دارد. عجیب تر آن که آقای موسوی در آخرین بیانیه خود دهها بار بر ضرورت قانون گرایی و مراجعه به قانون تاکید می ورزد تا آنجا که می گوید «حتی جسد قانون هم» قابل احترام است!

»» موسوی اگرچه در بیانیه اخیر و پرتناقض خود، بخش دیگری از مأموریت دیکته شده بیرونی را -همانگونه که از قبل پیش بینی شده بود- به اجرا درآورده است ولی این بیانیه با هدف دیگری نیز منتشر شده است که فرار از مجازات قطعی به جرم قتل انسان های بی گناه، برپایی آشوب و بلوا، اجیر کردن اراذل و اوباش برای تعرض به جان و مال و ناموس مردم، همکاری آشکار با بیگانگان و ایفای نقش ستون پنجم آمریکا در داخل کشور و دهها جرم مشهود دیگر از جمله آنهاست. جنایات هولناک و خیانت آشکاری که متهمان اصلی آن از جمله موسوی و خاتمی باید در دادگاهی علنی و در مقابل چشم مردم مظلوم و خونخواه پاسخگوی آن باشند.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
زمینه های کودتای نرم-1
ساعت ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳ تیر ۱۳۸۸ : توسط :

»» به قلم پیام فضلی نژاد

»» اسفند 1375، معاون وقت وزیر خارجه آمریکا در مقدمه گزارش «شورای روابط خارجی» پیرامون پروژه «جامعه مدنی» در ایران نوشت: «این جریان ]هواداران جامعه مدنی[ بخشی از یک حرکت فراگیرتر جهت متلاشی کردن اقتدار دینی جمهوری اسلامی است... و مشروعیت هر نوع حکومت دینی را زیر سؤال می برد.»

»» زیرساخت های پروژه جامعه مدنی از سال 1988.م در «مرکز مطالعات دموکراسی» دانشگاه وست مینستر لندن توسط «جان کین» (نظریه پرداز سرویس اطلاعات خارجی انگلیس، MI6) باز تولید گشت و با آغاز دهه 1370 به پروژه اصلی روشنفکران سکولار ایران بدل شد.

»» "جان کین" که از سال 1374، در پوشش استاد کرسی «جامعه مدنی» دانشگاه «وست مینستر» انگلستان تعامل خود را با «حسین بشیریه» و «عبدالکریم سروش» آغاز کرد، پس از دوم خرداد 1376 بارها به تهران آمد.

»» هدف این پروژه(جامعه مدنی)، دگرگون ساختن ماهیت جمهوری اسلامی از درون نظام و «گذار به دموکراسی» بود. از دل این دو محفل، در سال 1374 «حلقه آئین» با محوریت «محمد خاتمی» متولد شد که سروش، بشیریه، حجاریان، تاج زاده، ابطحی، کدیور و مجتهد شبستری از اعضای اصلی آن به شمار می رفتند.

»» روزنامه کیهان در آن سالیان، این رویکرد را با حساسیتی عمیق تر و از منظری جامع تر دنبال می کرد. «حسین شریعتمداری» بارها در مقالات خود هشدار داد که مبلغان تئوری کهنه «جامعه مدنی»، مباحثات علمی را بازیچه منافع و مطامع سیاسی خود ساخته اند.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
نقش آفرینی کماندوهای زن در اغتشاشات اخیر
ساعت ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱٠ تیر ۱۳۸۸ : توسط :

»» در سکوت مردان اصلاحات صورت می‌‌گیرد؛

    وضعیت متشنج و اوضاع نابسامان سیاسی درکشور نیروهای تازه نفس و کماندوهای زن را برای سامان بخشی به شرایط فعلی وارد عمل کرده است.

»» در غیاب مردان اصلاح طلب، خط مقدم اغتشاش آفرینی و هرج و مرج طلبی این روزها در اختیار زنان کماندو قرار گرفته است و معلوم نیست چرا هیچ اثری از مردان، همسران و وابستگان مرد این زنان در صحنه کشور دیده نمی شود، زنانی چون:

     @ زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی

     @ فائزه هاشمی، دختر جنجالی آیت الله هاشمی رفسنجانی

     @ جمیله کدیور، همسر عطاء الله مهاجرانی و مشاور کروبی

     @ زهرا شجاعی، همسر مصطفی تاج زاده و دختر محتشمی پور

     @ همسر محمد رضا خاتمی

     @ خانم فاطمه کروبی

         ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید