سروش: از هیچکس به اندازه میرحسین نرنجیده ام
ساعت ٧:٥٦ ‎ب.ظ روز ٢۸ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» عبدالکریم سروش در یادداشتی خطاب به منتقدان حمایت وی از کروبی نوشت: گزافه و یاوه بسیار شنیده بودم اما این گاف‌های گزاف واقعا نوبر و از جنسی دیگر بود و از هیچکس چندان نرنجیدم که از میرحسین.

»» تعجب من این است که چرا مهندس موسوی پرده از این راز ساده بر نمی‌دارد و نقش خود در ستاد انقلاب فرهنگی و نظر خود را درباره آن نمی‌گوید تا پریشان گویان بیش از این سم‌پاشی و فحاشی نکنند.

»» ...اما مباد از یاد ببرند که ناقدان را خوراک درندگان کردن، تصویر موحشی است که هیچگاه از یاد جوانان این دیار نخواهد رفت، شاید آبی به آسیاب آرا بریزد اما آبرویی تحصیل نخواهد کرد.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
گفتگویی با آیت‌الله مصباح یزدی درباره زندگى آیت‌الله العظمی بهجت-ره
ساعت ٧:٠۸ ‎ب.ظ روز ٢٧ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

زندگى اولیاى خدا براى سایر مردم الگویى است که باید آنها را شناخت و سرمشق قرار داد و از آن جمله است زندگانی آیت‌الله العظمی محمد تقی بهجت که پس از یک عمر تهذیب نفس و مجاهدت علمی در حوزه‌های دینی و معرفتی عصر امروز بر اثر عارضه قلبی دارفانی را وداع گفت.

 

»» تقید معظم له به عبادات، سحرخیزى، زیارت حضرت معصومه(علیها السلام) و برنامه هاى عبادى متعددى که هر روز اجرا مى کردند، اولین چیزهایى بود که انسان را متوجه ایشان مى کرد; مخصوصاً کسانى که دوست داشتند براى خودسازى، یک الگوى رفتارى داشته باشند و از او پیروى کنند.

»» خداى متعال به این استاد بزرگ یک ویژگى شخصى و استعداد ذاتى عطا فرموده که جنبه کسبى ندارد و خدادادى است. ایشان از فتانت و کیاست خاصى برخوردارند که در مسائل فردى، اجتماعى و حتى سیاسى روشن بینى و تیزبینى خاصى دارند، به طورى که انسان تعجب مى کند کسى که در مسایل علمى و عبادى غرق است چگونه این نکات را توجه دارد و درک مى کند.

»» کسانى که دورادور ایشان را در حال عبادت و درس دیده باشند، شاید فکر کنند که نباید در مسایل سیاسى چندان سررشته داشته باشند; اما شاید برایتان جالب باشد که لااقل بزرگ ترین مشوق خود بنده در پرداختن به مسائل سیاسى و اجتماعى، ایشان بودند که به صورت هاى مختلف به دوستان و کسانى که در درس شرکت مى کردند، سفارش مى فرمودند که به این گونه مسایل اهمیت بدهند و اشاره مى کردند که اگر اشخاص غیر مقید به مسایل معنوى به این کارها بپردازند، روزگارى جوّ اجتماع به دست نااهلان خواهد افتاد و جامعه را از مسیر اصلى خارج خواهند کرد.

»» گاهى پیغام هاى خاصى به حضرت امام خمینى(قدس سره) درباره همین مسایل سیاسى مى دادند که در یک مورد بنده و یکى دیگر از دوستان، واسطه رساندن این پیام به حضرت امام(قدس سره) بودیم. حضرت امام(قدس سره) هم به ایشان عنایت خاصى داشتند.

»» مرحوم حاج آقا مصطفى از قول امام(قدس سره) نقل مى کردند: از آن جا که حضرت امام(قدس سره) با مرحوم آیت الله بروجردى ارتباط نزدیکى داشتند، مبلغى را براى آقاى بهجت به عنوان کمک به زندگى ساده ایشان گرفته بودند ولى آقاى بهجت قبول نکرده بودند و امام(قدس سره) هم مصلحت نمى دیدند که این وجه را برگردانند و به سختى و اصرار بر این که من از مال خودم به شما مى بخشم و اجازه بدهید که این را برنگردانم، پول را به عنوان هبه از مال شخصى حضرت امام(قدس سره) قبول کرده بودند.

»» گاهى که گرفتارى خاصى براى امام(قدس سره) پیش مى آمد و یا مریضى سختى داشتند، مرا خدمت آقاى بهجت مى فرستادند و چند مرتبه پیش آمد که خدمت ایشان رفتم و ایشان دستور دادند قربانى کنند و خود من از طرف حضرت امام(قدس سره) مأمور شدم گوسفندى بخرم و طبق دستور آیت الله بهجت قربانى کنم. (دو موردى که یادم مى آید مریضى بود.)

»» یکى از دوستان نقل مى کرد که یک شب قبل از نماز، ایشان فرمودند: اگر سلاطین عالم مى دانستند که انسان ممکن است در حال عبادت چه لذت هایى ببرد هیچ گاه دنبال این مسایل مادّى نمى رفتند.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
إنا لله و إنا الیه راجعون
ساعت ٤:٥٦ ‎ب.ظ روز ٢٧ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :
»» آیت‌الله العظمی بهجت مرجع تقلید شیعیان به ملکوت اعلی پیوست
خبرگزاری فارس:

آیت‌الله العظمی بهجت یکی از مراجع تقلید جهان تشیع، امروز به علت عارضه قلبی در بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) شهر قم به ملکوت اعلی پیوست.

گزیده ای از زندگینامه:

حضرت آیة الله العظمى آقاى حاج شیخ محمد تقى بهجت (دام ظله) در اواخر سال 1334 (ه.ق) در شهر فومن واقع در استان «گیلان» به دنیا آمد و هنوز 16 ماه از عمرش نگذشته بود که مادر را از دست داد.
تحصیلات ابتدایى حوزه را در مکتب خانه فومن به پایان رساند و پس از تحصیلات ادبیات عرب در سال 1348 ه ق هنگامى که تقریبا 14 سال از عمر شریفش مى‌گذشت، براى تکمیل دروس حوزوى عازم (عراق) شد و حدود چهار سال درکربلا معلى اقامت کرد و علاوه بر تحصیل علوم رسمى از محضر استادان بزرگ آن سامان، از جمله مرحوم حاج شیخ ابوالقاسم خویى (غیر از آیت الله العظمى خویى معروف) بهره برد و در سال 1352 (ه.ق) براى ارائه تحصیل به «نجف اشرف» رهسپار شد و سطح عالى علوم و حوزه را در محضر آیات عظام از جمله حاج شیخ مرتضى طالقانى (ره) به پایان رساند و پس از درک محضر آیات عظام: حاج آقاى ضیاء عراقى و میرزاى نائیینى (رحمة‏الله) در حوزه درسى آیت الله حاج شیخ محمد حسین غروى اصفهانى وارد شد.
‌افزون بر این ایشان از محضر آیات عظام حاج سید ابوالحسن اصفهانى و حاج شیخ محمد کاظم شیرازى (رحمة‏الله) صاحب حاشیه بر مکاسب‌ و در حوزه علوم عقلى، کتاب (الاشارات والتنبیهات) و (اسفار) را نزد آیت الله سید حسین بادکوبه‏اى (ره) فرا گرفت و در زمان تلمذ به تدریس سطوح عالى پرداخت و در تالیف کتاب (سفینة‏البحار) با محدث کبیر حاج شیخ عباس قمى (ره) همکارى کرد و در زمینه تهذیب نفس در زادگاهش (فومن) از کودکى محضر عالم بزرگوار (سعیدى) و درکربلا از برخى علماى دیگر بهره برد، تا اینکه در نجف اشرف در سن 17 - 18 سالگى با آیت حق علامه قاضى (ره) آشنا شد و گمشده خویش را در وجود ایشان یافت و در سلک شاگردان اخلاقى ـ عرفانى ایشان درآمد و سرانجام در سال 1364 (ه.ق) موافق با 1324 هش قلبى صیقل یافته از معنویت و سینه‌‏اى مالامال ازعشق به حضرت حق و با کوله بارى از علم و کمال به سرزمین خویش هجرت کرد و در زادگاهش تشکیل خانواده داد و در حالى که آماده بازگشت به نجف اشرف بود، هنگام عبور موقت در قم در زمانى که هنوز چند‌ ماه از مهاجرت آیت الله بروجردى (ره) به قم نگذشته بود، موقتا مقیم شد و خبر رحلت استادان بزرگ حوزه علمیه نجف را یکى پس از دیگرى مى‏شنود و در شهر مقدس قم رحلت اقامت مى‏افکند‌.


ایشان در قم از محضر آیات عظام‌ حجة‏الاسلام والمسلمین کوه کمره‏اى و آیت الله العظمى بروجردى به هم رسانیده و انگشت نما مى‌گردد.
معظم‌له پس از ورود به قم به تدریس خارج فقه و اصول پرداخت و به ترتیب شاگردانى بسیار قیمت گماشت و هنوز نیز تدریس درس خارج ایشان ادامه دارد.
محل تدریس درس خارج ایشان ابتدا در حجرات مدارس و بعد در منزل شخصى خود و اکنون در مسجد فاطمیه واقع در گذرخان تشکیل مى‌گردد و محل اقامه نماز جماعت و مراجعات عمومى ایشان نیز همین مسجد است.
تالیفات ایشان یک دوره کامل اصول‌، حاشیه بر مکاسب شیخ انصارى (ره) و تکمیل آن تا آخر مباحث مربوط به مکاسب و متاجر، دوره کامل طهارت‌، دوره کامل کتاب صلاة‌، دوره کامل کتاب زکات‌، دوره کامل کتاب خمس و حج‌، حاشیه بر کتاب ذخیرة العباد مرحوم شیخ محمد حسین غروى‌، چند‌ مجله تقریبا یک دوره فقه فارسى، حاشیه بر مناسک شیخ انصارى (ره) و ... است.

»» برگرفته شده از خبرگزاری فارس


 
ایران، فردای بعد از احمدی نژاد
ساعت ۱:٢٧ ‎ب.ظ روز ٢٦ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

با هم به بهار سال 1392 برویم.

   سال ۱۳۹۲ شروع شده ، مردم از مسافرتها و سیزده بدر برگشته اند ، روزنامه ها پس از ۱۵ روز تعطیلی دوباره روی دکه ها به ردیف چیده شده اند.

     هشت سال ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد رو به اتمام است.

  انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری پیش روست. گروهها در حال تدارک مقدمات برای انتخاب کاندیدای مورد نظر خود و شروع تبلیغات هستند.

       موضوعاتی مانند انرژی هسته ای  ، توزیع سهام عدالت ، خود کفایی در تولید بنزین ، طرح تحول اقتصادی ، افزایش صادرات ، آزاد راه شمال و دهها موضوع دیگر با تمام فرا و نشیبها سالهاست که حل شده ، بحران مسکن از تب و تاب افتاده، ولی تورم کماکان وجود دارد.

      گروههای مخالف مراقب هستند که از اقدامات مثبت دولت سخنی گفته نشود، 

       مسئولان حزب کارگزاران به جنب و جوش افتاده اند و پس از هشت سال در یک برنامه حساب شده ادعا می کنند که دولت تاکنون هیچ دستاوردی نداشته است . آنها حسن روحانی را به عنوان کاندیدای مورد نظر خود انتخاب نموده اند. بزرگان این حزب نسبت به گروههای دیگر به نتایج انتخابات امیدوارترند و به موفقیت خود یقین دارند.

      اصلاح طلبان در این مدت سعی کرده اند شعارهای پیچیده خود را بومی سازی کنند و تمام توجهات را بر نقاط ضعف دولت متمرکز نمایند. آنها بیشتر روی طرح هایی مانند طرح امنیت اجتماعی ، مباحث و مشکلات اقتصادی و موضوعاتی مانند تحجر و پوپولیسم و ... مانور می دهند. طرفداران آنها این تخریب های چند ساله را کاملا از حفظ شده اند.

       پس از شکست کاندیدایشان در انتخابات قبل اصلاح طلبان به شدت دست به عصا می روند.

      آنها برای انتخاب نامزد خود هنوز به اجماع نرسیده اند. فقط خاتمی باقی مانده است.

      شکاف بین اصولگرایان عمیق شده و عده ای سعی در جمع کردن آنها را دارند ولی معلوم نیست این حرکت نتیجه بخش باشد.

     سایر گروههای فرعی نیز در تکاپو هستند ...

 - چند روز بیشتر به موسم انتخابات باقی نمانده است.

      کارگزاران ، اصلاح طلبان و سایر گروههای همفکر و متمایل به آنها به اجبار و اقتضا برای معرفی یک کاندیدای واحد به اجماع می رسند.

      گروههایی از اصولگرایان به ائتلاف می رسند و کاندیدای مشترک خود را انتخاب می کنند و عده ای دیگر نیز مجددا راه خود را جدا می کنند.

      تبلیغات گروههای مخالف بسیار گسترده تر می شود و نوک پیکان تبلیغات آنها حمله به دولت است.

       برجسته نمودن نقاط منفی دولت های نهم و دهم استراتژی تبلیغاتی گروههای رقیب شده است.

       گروههای مخالف بعد از هشت سال تلاش و هجوم بی وقفه، به این دوره کاملا امید بسته اند.

       نظر سازی های متعدد تولید می شود. در اکثر آنها محبوبیت مخالفان بالا و محبوبیت اصولگرایان در حداقل است. این نظرسنجی ها بر عده ای بی تاثیر نبوده است.

      اصلاح طلبان برای بعضی دولتهای غربی پیغام می فرستند و به آنها التماس می کنند که آشکارا و علنی از آنها اعلان حمایت نکنند.

        کاندیداها و نمایندگانشان راهی سفرهای تبلیغاتی استانی می شوند.

        آنها در بین حامیان و استقبال کنندگان خود وعده های فراوان می دهند.

 - انتخابات برگزار می شود.

      مخالفین با اختلاف اندک پیروز می شوند. جو جامعه احساسی می شود. شواهد حاکی از آن است که دولت یازدهم با رویه ای متفاوت با دولت قبل حرکت خواهد نمود.  جشن و شادی در جبهه مخالفین برپاست.

     هنوز چند ماه دیگر به مراسم تحلیف و تنفیذ رئیس جمهور جدید باقی مانده است.

     احمدی نژاد کماکان تا ساعت 12 شب در پاستور مشغول است.

     رایزنی ها و جنب و جوش طرفداران نامزد پیروز شروع میشود.

     توافقات محرمانه اولیه برای تقسیم پست های کلیدی بین گروههای چند گانه انجام می شود.

      گمانه زنی ها برای تصدی وزراتخانه ها تیتر روزنامه ها می شود.

      احمدی نژاد به چند استان و منطقه محروم سر می زند.

      تصمیم گرفته می شود هر کجا و هر کس که کوچکترین تمایلی به دیدگاههای دولتمردان قبل داشته است خلع ید شده حتی اگر راننده یا آبدارچی باشد.

     احمدی نژاد همچنان پیگیر امور مردم است.

- و سرانجام  مراسم تحلیف و تنفیذ برگزار می گردد.

      سعد آباد را دوباره آب و جارو می کنند. هواپیمای اختصاصی از آشیانه خارج می شود. پاستور تنها و افسرده می شود.

      در مدت زمان کمتر از چند ماه تمام مدیران جابجا می شوند و آب هم از آب تکان نمی خورد. جواب هر مخالفت و اظهار نظر متفاوت، مشت آهنین و شانتاژ تبلیغاتی است.

تمام حرکات دولتمردان قبلی به زشتی یاد می شود.

      هنوز هیچ برنامه عملیاتی ارائه نشده است.

      دولت جدید قبل از ارائه هر برنامه ای تمام مشکلات را به گردن دولتمردان قبل می اندازد. از ترافیک، آلودگی هوای تهران گرفته تا ....

      بعضی از مدیران رنگ عوض کرده اند و خود را هماهنگ با شعارهای جدید کرده اند.

      خبرگزاری های خارجی نمی توانند خوشحالی خود را پنهان کنند.

      در هفته اول، مدیر مسئولان تمام خبرگزاری ها و رسانه های دولتی عوض می شوند و کسی مخالفت و اظهار نظر نمی کند. شاید جرات نمی کنند.

      در ماه اول، هیئت مدیره جدید تیم های پیروزی و استقلال مشخص می شوند. کارگزاران تعدادی از اعضای خود را برای تیم استقلال و مشارکت هم مدیریت تیم پیروزی را برای اعضای خود انتخاب می کند.

   در تفسیرها و تحلیل ها دوباره مردم عزیز و متمدن و دارای شعور و آگاهی سیاسی می شوند و دیگر از داستان رقص دلفینها و قصه زاغ و پنیر و ... خبری نیست.

      و...

-  دو سال از مراسم تحلیف می گذرد:

      تورم هنوز وجود دارد.

      فساد دوباره تشدید شده است.

     نزاع گروه های پیروز برای تقسیم قدرت شدت گرفته است.

     کار به جاههای باریک کشیده شده است و گاهی در انظار عمومی به جان هم می افتند.

     مجوز دهها روزنامه و خبرگزاری جدید که با یک هئیت تحریریه اداره می شوند داده شده است.

دیگر کسی سر به سر بانکها نمی گذارد.

     دولت جدید وام بلا عوض به صاحبان بانکهای خصوصی می دهد تا بدینوسیله دین خود را نسبت به آنها و به پاس سالها خدمات بی شائبه در زمینه خرید و فروش زمین و سکه و مسکن ادا کرده باشد.

     دیگر به جز کیهان کسی جرات انتقاد کردن ندارد.

      واردات دست چند نفر است اما صحبت از مافیا نیست.

      دلالها اقتصاددان می شوند.

      دوباره اخبار اختلاس از بانکها و ... تیتر روزانه خبرگزاری ها و روزنامه ها می شود.

      اعتماد به نفس اوباش بالاتر رفته و خیابانهای شهر تابلو .... شده است.

      مجددا دانشگاهها جولانگاه احزاب پیروز و دانشجویان سیاهی لشکر آنها می شوند.

      تولید تئوری های جدید و عموما ضد دین و فرهنگ دینی مردم رونق گرفته است.

      بهره وامها به صورت دستوری محاسبه و بالا می رود.

      قیمت دلار دستوری مصوب و ابلاغ می شود.

      بازار کتاب ها و کلاسهای آموزش هیبنوتیزم و خواب درمانی پر رونق است.

       اختلاف کارگر و کارفرما حل نشده.

       کار کارشناسی کیلویی چند؟ هر چه حزب و پدر خوانده ها بگویند.

       در تبلیغات دوباره ، اروپائیان عزیز و چاوز و کاسترو بدجنس می شوند.

       لباسها شیک و سفرهای تفریحی به اروپا زنده می شود.

       دیگر کسی حرفهای بزرگ نمی زند.

      حالا دیگه کسی درباره فلسطین چیزی نمی گوید.

      اما ایران هنوز مورد غضب رئیس جمهور ینگه دنیاست.

      تورم در سبد هزینه خانوار هنوز خودنمایی می کند.

      مردم دوباره نامحرم می شوند اما نوشتن عبارت «دانستن حق مردم است » در کنار لوگوها دوباره پیدا می شود!

      سفرهای استانی مسولین، تابستانها به شمال و زمستان هم یک سفر به جنوب می باشد.

      درب اتاق مسئولین بسته می شود.

      دیگر  هیچ رئیس جمهوری در میان مردم محروم دیده نمی شود.

      ولی آنها چه ساده و صادقانه هنوز چشم به راهند.

      و....

     و مردم،  چه زود دلهایشان برای رئیس جمهور ساده زیستشان تنگ می شود،

     آنها از شنیدن عبارتهای غریب بیزارند،

     و ذکر مانوس اللهم عجل لولیک الفرج  را می طلبند.

»» برگرفته شده از kashanhami.blogfa.com


 
احمدی نژاد بیشترین خدمت را به رژیم اسرائیل کرد!!
ساعت ۱۱:٥۱ ‎ب.ظ روز ٢٥ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» کروبی در دانشگاه آزاد نجف‌آباد:

سفر انتخاباتی کروبی به اصفهان

»»  در میان دولت‌های گذشته، احمدی‌نژاد با طرح "مسئله هولوکاست" بیشترین خدمت را به رژیم اسرائیل کرد و دنیا را به نفع اسرائیل بسیج کرد.

»» احمدی نژاد می گوید ستاد ندارم زیرا همه امکانات کشور برای احمدی نژاد ستاد شده است.

»» بگذارید همه حرف‌ها شنیده شود و مردم خود قضاوت کنند. زیرا تعیین تکلیف نه با خاتمی و میرحسین است نه با هاشمی و دیگری بلکه با خواست و رای مردم است.

»»  آیا این درست است که ما هوادارانمان را در جلسات آقای میرحسین موسوی بفرستیم و سوال کنند که چرا این 20 سال سکوت کردی و نیامدی؟ و چرا زمانی که دو بار کروبی به دنبال شما آمد، کاندیدا نشدی، اما شش ماه بعد از آنکه کروبی کاندیدا شد به صحنه آمدی؟

»» آیا خوب است که در جلسات آنها از خاتمی سئوال کنند که چرا کروبی که همه حیثیت، آبرو و شخصیت خود را برای آقای خاتمی هزینه کرد، چرا آقای خاتمی اکنون با او چنین رفتاری دارد؟

»» به شما و رؤسایتان که در خانه‌های تیمی و در تهران نشسته‌اند و به شما خط می‌دهند، اولتیماتوم می‌دهم که اگر بخواهند به این برنامه هایشان ادامه دهند برای مردم خواهم گفت که چگونه عملکرد و برنامه‌های آنها موجب پیروزی احمدی نژاد شد.

»» من آمده ام رئیس جمهور شوم.

»» سروش، عبدی، کرباسچی، کدیور و نجفی و همه کسانی که خارج از حزب به ما کمک می‌کنند، همه از بچه‌های انقلاب هستند و به آنها افتخار می‌کنم.

»» در دولت من دانشجو از حراست نخواهد ترسید.

»» البته بسیاری از مشکلات امروز ما در این حوزه(دستیابی انرژی هسته‌ای) به سخنان نسنجیده آقای احمدی نژاد برمی‌گردد که قطعنامه سازمان ملل را کاغذپاره می‌خواند و می‌گوید آنقدر قطعنامه صادر کنید تا قطعنامه‌دانتان پاره شود. من چنین سخنانی نمی‌گویم. گوش مدیران را هم نمی‌پیچم.

»» تنها یکبار تقاضای حکم حکومتی کردم و آنهم برای بازگرداندن رای مردم بود.

»» اگر به نفع مردم باشد از حکم حکومتی استفاده خواهم کرد، اما هرگز برای مشکلات خودم تقاضای حکم حکومتی نمی‌کنم.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
بعداز 25سال به مردم بگویید با 500میلیارددلار چه کردید؟
ساعت ٩:٠٢ ‎ب.ظ روز ٢٥ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» واکنش صفارهرندی به شبهه‌افکنی‌های مخالفان دولت

»» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها گفت: آیا ما حق نداریم بخواهیم که شما گزارش بدهید؟ الان 25 سال هم گذشته و فراغ خاطر و بال داشتید. اگر دولت فعلی الان درگیر کار و عملیات است، شما که بیکار یک گوشه نشسته اید بروید 25 سال گذشته را مطالعه کنید و بگویید که با حداقل رقم 500 تا 700 میلیارد دلار چه کردید؟

»» بنده از اقتصاددانان پرسیدم 96 میلیارد سال های 60، به قیمت ثابت چقدر می شود؟ گفته شد: 90 میلیارد آن موقع بیش از 700 میلیارد دلار الان است.

»» شما سال 61 رفته بودید در آمل کلنگ بیمارستان زده بودید. تا سال 84 که این دولت آمد سرکار، فقط 5 درصد پیش رفت. یعنی 24 سال در دولت های قبل، 5 درصد پیشرفت داشت. این دولت این کار را دست گرفت، شد صددرصد و الان تحویل مردم می دهد.

»» هر جا می نشینند می گویند و تیتر هم زده می شود که «300 میلیارد درآمد نفتی در این دوره چه شده است؟» قصه همان خسن و خسین هر سه دختران معاویه هستند! معلوم نیست این 300 میلیارد را از کجا آورده اند. دیروز با آقای وزیر اقتصاد صحبت می کردم، گفت ما مطابق دقیق ترین آماری که داریم این رقم چیزی حدود 208 میلیارد است. بعد هم خیلی مسخره است در مملکتی که سازمان حسابرسی هست، سازمان بازرسی هست، دیوان محاسبات هست، دیوان محاسبات هم به طور ویژه دولت را زیر نظر دارد، مگر می شود تکلیف 300 میلیارد دلار نامعلوم بماند؟!

»»‌ مدعیان 42 هزار عنوان کتاب در سال را تحویل ما دادند، الان بیایند 56 هزار عنوان کتاب تحویل بگیرند. با اینکه می گویند سانسور و اختناق است، سیاه ترین دوره کتاب است، بیایند تا به آنها نشان دهیم کل کتاب هایی که در طول سال گفته می شود برو اصلاحش بکن، از چند صد مورد تجاوز نمی کند. بسیاری از آنها هم مشکلش مربوط به سابق است.

»» بعید می دانم دیگر در این مملکت کسی اینقدر لوده و نادان باشد که هوس بکند باز برود سراغ تغییر از جنس تغییرات مبانی نظام، که یک وقتی در وزارت کشوردنبال می‌شد. من اینها را خبر دارم - جلسات که در وزارت کشور دوره اصلاحات گذاشته می شد، مسئولش معاون وزارت کشور بود و بعضی از دوستان ما هم با وجود آن که تفکرشان خیلی با آن جماعت منطبق نبود به آن جلسات دعوت می شدند. یعنی اینقدر وقاحت بالاگرفته بود که دعوت می کردند شما هم بیایید کمک کنید فاتحه نظام را بخوانیم!

»» اگر کسی پنجه به چهره دولت بکشد جوابش را می دهیم.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
فضلی‌نژاد: سروش، مرگ اصلاحات را اعلام کرد
ساعت ۱٠:٠۸ ‎ب.ظ روز ٢٤ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» عبدالکريم سروش در آراء جديد خود صراحتا مرگ گفتمان اصلاحات را اعلام کرده است و مي‌گويد که ديگر نمي‌توان از نسبت روشنفکري با سياست‌ورزي دم زد و بايد به سوي عملگرايي (پراگماتيسم) رفت. پدر معنوي اصلاح‌طلبان برمبناي همين تغيير رويکرد است که مي‌گويد در انتخابات بايد به دنبال «مرد عمل» بود.

»» نظريه پرداز اسبق اصلاحات در جمع دانشجويان دانشكده ادبيات دانشگاه علامه طباطبايي(ره) تاكيد كرد: اصلاح طلبان مدعي روشنفكري چون سروش، حجاريان و خاتمي نظريه هايي مي دادند كه بر گرفته از آراي مرده ايدئولوژي غربي بود

»» عضو مرکز پژوهش‌هاي موسسه کيهان و شاگرد سابق عبدالکريم سروش افزود: تئوري اصلاح‌طلبان مبتني بر اصول ايدئولوژي ليبرال سرمايه‌داري صورتبندي شده و تابع متغيرهاي آن است. بنابراين، هرگاه که آن متغيرهاي تغيير کند، تئوري اصلاحات نيز به دليل خضوع در برابر آن، دگرگون مي‌شود. اکنون که در ايالات متحده ايدئولوژي مدرنيته مرده و سنت عمل‌گرايي (پراگماتيسم) به اقتدار رسيده، مهم‌ترين نظريه‌پردازان اصلاح‌طلب از تئوري گذار از سنت به مدرنيته نيز در ايران دست کشيده‌اند و سريعا خود را با سياست جديد ليبرال سرمايه‌داري منطبق کرده‌اند.

»» فضلي‌نژاد با تحليل آرايش کنوني اردوگاه اصلاحات گفت: سه راه پيش روي اصلاح‌طلبان است: اول اينکه مانند جناح سنتي اصلاح‌طلبان، همچنان پروژه روشنفکري ديني را تعقيب کنند. دوم؛ رويکرد پراگماتيسم اسلامي هستند که با تشکيل يک «ائتلاف سفيد» بتوانند قدرت را در دست بگيرند. راه سوم آن است که اصلاح‌طلبان هر دو راه، چه پروژه روشنفکري ديني و چه پروژه عملگرايي اسلامي را رها کنند و به گفتمان اصيل انقلاب اسلامي ملحق شوند که در اين صورت باز هم بايد با صداي بلند مرگ گفتمان اصلاحات را اعلام نمايند و همه طوايف اصلاح‌طلب از هرگونه حرکت در مسير سياست ليبرال سرمايه‌داري انصراف دهند.

»» گفتمان اصلاحات در ايران به سكولار و فاشيسم رسيده است.

»» سازمان سيا بسياري از فلاسفه بزرگ دنيا را استخدام كرده است.

»» اصلاح طلبان از دوران گذار، تعريف "تغيير پيرژامه" را دارند.

»» نظزيه هاي سروش، حجاريان و خاتمي برگرفته از آراي مرده ايدئولوژي غربي بود.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
هاشمی چرا از میرحسین حمایت علنی نمی‏کند؟
ساعت ٩:٤۱ ‎ب.ظ روز ٢٤ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» گزارش یک دیدار انتخاباتی در مجمع تشخیص

هاشمی رفسنجانی در دیدار با تعدادی از عناصر جبهه‏دوم خرداد، دلایل خود در عدم حمایت علنی از میرحسین رابیان کرد.

اکبرهاشمی رفسنجانی در دیدار با تعدادی از عناصر جبهه‏دوم خرداد دلایل خود در عدم حمایت علنی از میر حسین موسوی(نامزد حزب مشارکت و سازمان مجاهدین) رابیان کرد و در خصوص نحوه مواجهه با مهدی کروبی، نکاتی را متذکر شد.

به گزارش خبرنگار پلاک‏نیوز، در این دیدار که در مجمع تشخیص مصلحت برگزار شد، سید‌محمد خاتمی، سید‌محمد خوئینی‏ها، بهزاد نبوی، سعید حجاریان، محسن امین‌زاده، محمد رضا عارف و تعدادی از اعضای سازمان مجاهدین و حزب مشارکت حضور داشتند. رئیس مجمع تشخیص مصلحت در پاسخ به اصرار این افراد برای حمایت علنی از موسوی گفت: به دلیل اینکه تأکید شده است بزرگان نظام برای انتخابات خود را هزینه نکنند تاکنون مصلحت ندیده‏ام مستقیماً از آقای موسوی حمایت کنم اما موضع من در قبال دولت احمدینژاد و شما مشخص است.

رفسنجانی افزود:‌ برای حمایت علنی من از موسوی زود است، زیاد عجله نکنید اما اگر وضعیت انتخابات ریاست جمهوری به گونه‌ای باشد که وضعیت اصلاح‌طلبان خوب نباشد و نیاز به حضور من در صحنه باشد در روزهای پایانی تبلیغات، 15- 16 خرداد، وارد عمل می‏شوم و در قالب بیانیه‏ای، گفتگویی و یا هر وسیله دیگری، موضع گیری خود را علنی بیان خواهم کرد.

رفسنجانی تحرکات انتخاباتی کروبی را مورد اشاره قرار داد و گفت: فعلاً با ایشان مدارا کنید و بیشتر صبر و تحمل داشته باشید و این قدر با لابی یا در رسانه‏ها او را برای کناره‌گیری از صحنه انتخابات به بهانه این نامزد واحد تحت‌فشار قرار ندهید.

وی افزود: اگرچه انتخابات دوقطبی به نفع اصلاح‌ طلبان است اما به یاد داشته باشید که همیشه این نوع آرایش انتخاباتی موجب پیروزی نمی‏شود. با این همه تلاش کنید انتخابات به دور دوم کشیده ‌شود.

وی به نظرسنجی‏ها اشاره کرد و گفت: درست است که رشد آقای موسوی متوقف شده، منتهی قدری صبر داشته باشید برنامه‏های تلویزیونی که شروع شود بازهم رشد می‏کند لذا دائم در بوق بازگشت آقای خاتمی ندمید.

رفسنجانی اضافه کرد: متاسفانه رایزنی برای بازگشت ایشان بسیار زیاد شده اما بدانید اصلاح‌طلبان با طرح موضوع بازگشت مجدد آقای خاتمی به صحنه انتخابات، مردم را دچار تردید و سردرگمی می‏کنند شما باید به پررنگ شدن حضور موسوی در این عرصه بپردازید و با سازماندهی قوی به حمایت از او برخیزید.

بر اساس گزارش خبرنگار پلاک‏نیوز از ادامه این جلسه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت در مورد وضعیت قالیباف در انتخابات گفت: ستادهای انتخاباتی قالیباف ظرفیت خوبی به حساب می‏آیند از این ظرفیت به نفع میر‌حسین و جذب آرای جوانان و بانوان به سوی آقای موسوی استفاده کنید.

وی تلویزیون و صدا و سیما را ‌ تأثیر‌گذار ذکر کرد و گفت: باید فشارهای موجود به صدا و سیما برای پذیرش حضور چهره‌های اصلاح‌طلب در برنامه‌های مختلف ادامه پیدا کند. تا با تعدیل در نگاه مدیریت صدا و سیما، حداقل، کاری کنند که رسانه، اقدامات دولت را این‏گونه منعکس نکند.

وی به خصوصیات شخصی موسوی اشاره کرد و گفت: موسوی فردی زود‌جوش است و اگر تحت فشار قرار گیرد حتماً لج کرده و واکنش منفی نشان می‏دهد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت تاکید کرد: اصلاح‌طلبان باید بدانند همان‌گونه که من رودربایسی دارم، موسوی هم با بزرگان رودربایسی دارد و به همین دلیل نباید از او بخواهیم شفاف و بی‏پرده درباره موضوعات ساختارشکنانه، اعلام موضع کند بلکه شما باید حرفهای جاذب را در حمایت از موسوی مطرح کنید و آرای خاموش را به سود وی جذب کنید.

»» برگرفته شده از www.pelaknews.com


 
چند توصیه انتخاباتی+تریبون آزاد حمید رسایی در دانشگاه شاهد
ساعت ٩:٥۳ ‎ب.ظ روز ٢۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

اوّلش توصیه های خودم:

»» برای این انتخابات، احمدی نژاد دیگر به پوستر چسبون و... نیاز نداره، به مبلّغ گفتمان امام و انقلاب نیاز داره، به کسی که بتونه رویکرد سیاست داخلی و خارجی احمدی نژاد رو خیلی راحت و بدون الفاظ قلمبه و سنگین برای عامّه مردم از راننده تاکسی بگیر تا فک و فامیل های خودش بگه. پس "هر حامی یک مبلّغ".

»» لازمه مبلّغ شدن، داشتن اطلاعات کافی و به روز، هم از هویت گفتمان انقلاب و هم از سنگ اندازی های مخالفان ضد گفتمان امام و انقلابه. یعنی هم بدونیم احمدی نژاد توی این 4 سال چیکار کرده و باکیا جنگیده و هم بدونیم مخالفاش توی این چند سال برای اینکه احمدی نژاد رو لِه کنن، چه کاری از دستشون بر میومده و انجام ندادن!!

»» یکی از این راه ها، مطالعه کتبی است که این اطلاعات را در اختیار ما قرار میده مثل همون کتاب "آسیب شناسی حزب مشارکت ایران اسلامی" که در پست های قبلی براتون معرفی کردم و مثل کتاب "شوالیه های فرهنگی" که نگاهی عمیق به دلایل و ریشه های بروز این گفتمان ها داره.

»» و مطمئناً یکی از راه های آسون برای رفع این نیازمندی، خوندن مناظره های موافقان و مخالفان و همین طور سلسله نشست ها و تریبون آزادهایی با همین موضوع ها اون هم در آستانه انتخاباته مثل همین تریبون آزاد:

تریبون آزادِ حجة‌الاسلام و المسلمین رسایی؛ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با عنوان گفتمان اصلاح‌طلبی و اصولگرایی در دانشگاه شاهد:

»» معایب و ثمرات؛ از اولین دولت ها تا دولت احمدی نژاد.

»» بخشی ازمخالفت‌ها با دولت نهم بخاطر عملکردخوب دولت در مبارزه با مفاسد است

»» نکات مثبت دولت را هم منفی جلوه می‌دهند.

»» احمدی‌نژاد وامدار هیچ حزب و گروهی نیست.

»» دولت‌های قبل نیز با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مخالف بودند.

»» مشایی باید از دولت کنار گذاشته شود.

»» مقام معظم رهبری در سخنان روز گذشته خود جواب سیاه‌نمایان را دادند.

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
رائحه انتخاباتی در سخنان امروز احمدی نژاد
ساعت ٤:٤۳ ‎ب.ظ روز ٢۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» پیش از انتخابات در جلسه‌ای این موضوع را تشریح خواهم کرد که چرا عده‌ای بدون سند، هجمه‌ای کم سابقه علیه دولت انجام می‌دهند و هر اتهامی را مطرح می‌کنند.

»»‌ سفر رهبر انقلاب؛ دلیل تعویق سفر استانی دولت

»»  در این دوره از انتخابات ما دو کار را انجام می‌دهیم یکی بیان برنامه‌ها و دیگری تشریح علت بداخلاقی‌ها و تخریب‌ها علیه دولت.

»» باید برنامه‌های خود را بگویند و از تخریب نیز دوری کنند چرا که تخریب کار آدم‌های عاجز است و ما معتقدیم که هر انتخابات باید فضای فرهنگی کشور را یک گام به جلو ببرد.

»» مدعیان نتوانسته‌اند حتی یک تصمیم استانی را از نظر کارشناسی زیرسئوال ببرند.

»» خبرنگاری به سخنان اخیر رئیس مجمع تشخیص مصلحت مبنی بر حسود و مزاحم بودن مخالفان دانشگاه آزاد اشاره کرد که احمدی‌نژاد گفت: راجع به تخریبها و اینگونه مسائل قبل از انتخابات مسائلی را تشریح خواهم کرد، بالاخره نخ‌های کشیده شده و صدای بعضی‌ها بلند شده است و مدام تهمت می‌زنند.

»» من رقیب هیچکس نیستم بلکه رفیق همه هستم.

»» در واکنش به ضرب و شتم شدن یک طلبه حامی دولت در مراسم میرحسیم موسوی در شیراز: تحمل بالای علاقمندان دولت نباید موجب ضرب و شتم آنها شود.

»» در تاریخ دوره‌های ریاست جمهوری در دنیا بنده بیشترین گفتگوهای مستقیم و بدون واسطه را داشته‌ام.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
ایده سروش: جمهوری اسلامی سکولار؛ فضلی نژاد
ساعت ٩:۱٢ ‎ب.ظ روز ٢٢ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» افرادی همچون عبدالکریم سروش این ایده را مطرح می کردند که برای اینکه جمهوری اسلامی سکولار شود باید رنسانس اسلامی رخ دهد و آمریکا هم از این ایده حمایت می کرد.

»» یکی از نظریه پردازان آمریکایی به نام رابین رایت، سروش را "مارتین لوتر" انقلاب ایران معرفی می کند که مانند یک منجی و مثل "زورو" سوار بر اسب، آمده تا اسلام را با اصلاح مذهبی نجات دهد.

»» سروش می گفت دین همچون گوی بلورین از آسمان به زمین افتاده و هر تکه آن به دست یک نفر افتاده است.

»» وی با اشاره به انتقادهای شهید آوینی در سال 1370 از تئوری توسعه محمد خاتمی به برخی گفته های خاتمی در این زمینه استناد کرد و گفت: وی تئوری حکومت دموکراتیک دینی را تبلیغ می کند و گفته است باید بین حقیقت دین و دین تاریخی تمایز گذاشت و این دید فردی همچون فوکویاماست که گفته است با این تز، جهان اسلام را شکست می دهیم.

»» با توجه به ادعای نامزدهای جبهه اصلاحات مبنی بر حرکت در خط امام، باید این گفتمان امام (ره) را مد نظر قرار دهند و بگویند چگونه می توان آمریکا را از پا در آورد و راه سیلی زدن بر گونه ابرقدرت ها را به کشورهای اسلامی نشان دهند.

»» به گفته او، درسال 1947 و در پی بروز برخی اقدامات در عرصه های فرهنگی‌، ادبی و فلسفی که جنگ آینه ها یا جنگ سایه نام گرفت، ‌یک چتر معرفتی برای دفاع از ایدئولوژی لیبرال سرمایه داری گسترده شد و سازمان سیا جنگ فرد فلسفی را آغاز کرد.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
ناگفته‌های اجلاس ژنو از زبان احمدی‌نژاد
ساعت ۱:۳٢ ‎ب.ظ روز ٢٢ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

خبرگزاری فارس: محمود احمدی نژاد رئیس جمهور شب گذشته در دیداری 2 ساعته برای اولین بار زوایای جدیدی از حضور مقتدرانه در اجلاس ژنو را تشریح و بخشی از ناگفته‌های خود را بیان کرد.

»» یکی از اساتید دانشگاه های غربی:

دیگر این قدر دست و پا نزنید چون کار غرب تمام است چرا که ما تمام مقدسات را کنار گذاشتیم و هولوکاست را به یک محور قدسی تبدیل کردیم. اما ایرانی‌ها با هوشمندی این محور قدسی به جا مانده در غرب که موجب اتحاد دنیای غرب می شد را در هم شکستند و دیگر نمی‌توانیم آن را جمع کنیم.

»» آنها 3 سال قبل به صورت خبیثانه در یکی از جلسات سازمان ملل مصوبه‌ای را گذراندند که هر کس هولوکاست را زیر سوال ببرد مجرم است و همه دولت‌ها نیز موظف هستند هولوکاست را حتی در متون آموزشی خود بگنجاندند.

»» در ذهنم بود که چون در اروپا به پیامبر ما توهین کردند حتما در آغاز سخنان خود نام پیامبر را ببرند و بعد هم دعای اللهم عجل لولیک الفجر خواندم که یکبار دیدم فردی یک شیء پلاستیکی به سمت من پرتاب می‌کند تا در ما رعب ایجاد شود و اجلاس را ترک کنیم؛ یک لحظه تمام حوادث دانشگاه کلمبیا از ذهنم گذشت و بی اختیار خنده‌ام گرفت و در دلم می‌گفتم که خدایا امروز هم چطور می‌خواهد حال اینها گرفته شود.

»» بهترین حالت هم برای رفع تهدید آن است که کانون تهدید مورد هدف قرار گیرد، ما چرا باید بنشینیم که ما را در تهران مورد فشار قرار دهند، ما به کشور آنها می‌رویم و آنها را مورد فشار - البته غیر نظایم قرار می‌دهیم.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
قیمت گوجه فرنگی را تثبیت کنید!!
ساعت ۳:٢٩ ‎ب.ظ روز ٢۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :
رحیم‌پور ازغدی ویژگی‌های کاندیدای خط امام(ره) را بیان کرد؛
کوته‌نظرانی که می‌گویند مسئولان به مسائل خارجی توجّه نکنند،
آشکارا خیانت می‌کنند.
 
 
»» می‌گویند فلسطین و افغانستان به ما چه مربوط، قیمت گوجه فرنگی را تثبیت کنید.
»» این افکار ناشی از نگاه حیوانی به مسائل و متعلق به افراد کوته‌نظر است که تا نوک
    دماغشان را بیشتر نمی‌بینند.
»» ما در کنار تمام چریک‌ها و مبارزان راه حق، در سراسر دنیا هستیم تا راه سیلی زدن
    بر گونه‌ ابر قدرت‌ها را برای سیلی خوردگان عالم به تصویر بکشیم.
»» وقتی هم که امام (ره) فرمودند اسرائیل باید از بین برود، به زعم برخی افراد این حرف
    به منزله ایجاد تنش‌ بود.
»» ...

ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
کدام کاندیدا حاضر به مناظره با احمدی‌نژاد است؟ ؛ حامد طالبی
ساعت ٢:۳٥ ‎ب.ظ روز ٢۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

ایام انتخابات که می‌شود، منفعت بعضی‌ها حرف زدن‌های دوپهلو و غیرشفاف است تا در فضای غبارآلود رای جمع کنند؛ در این ایام، بعضی کاندیداها برای رای آوردن آنچنان به دیگری حمله می کنند و ادعاهایی مطرح می‌کنند که انگار فقط خودشان حلال همه مشکلات هستند.

در فضای غیرشفاف و تخریب رسانه ای، ترویج چنین شایعاتی کار چندان سختی نیست و القاکنندگان ناکارآمدی دولت مستقر می‌کوشند این آب گل‌آلود همچنان جریان داشته باشد تا از آن ماهی بگیرند.

طبیعتا آن چیزی که می تواند ادامه جاری بودن این آب گل‌آلود را سد کند، شفاف شدن مسائل و پاسخ ها است و یکی از راهکارهای اصلی این شفاف‌سازی، برگزاری مناظره است.

در شرایطی که مصاحبه‌های اخیر کاندیداهای ریاست‌جمهوری اکثرا سخنانی یکسویه است که در آن کاندیداها بسیاری از تناقضات و مشکلات خود را پشت الفاظ مخفی می کنند، در "مناظره" - که یک گفتگوی دو طرفه است- افراد نمی‌توانند متناقض حرف بزنند و یا افکار و عملکرد خود را پشت الفاظ مخفی کنند.

تنها در این صورت است که همه داشته ها و نداشته‌های یک کاندیدا با شفافیت کامل در ویترین صحنه انتخابات قرار خواهد گرفت و تصمیم‌گیری مردم بسیار آسان‌تر خواهد شد.

هاشمی ثمره مسئول ستاد هماهنگی حمایت‌های مردمی از دکتر احمدی‌نژاد طی روزهای اخیر اعلام کرد که محمود احمدی نژاد آماده مناظره با سایر کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری است اما تاکنون هیچ‌یک از کاندیداهای مطرح، از جمله مهدی کروبی، محسن رضایی و میرحسین موسوی برای مناظره با احمدی‌نژاد پا پیش نگذاشته‌اند.

و این سکوت سایر کاندیداها در مقابل دعوت احمدی‌نژاد از آنان برای مناظره، در حالی است که میرحسین در یکی از گفتگوهای اخیر خود در پاسخ به سوالی در همین زمینه، گفت: گمان نمی کنم مناظره تلویزیونی راه حل مناسبی باشد و خیلی بر فضای جامعه برای تدبر کمک نمی کند. این بدین معنی نیست که از مناظره گریزان باشم بلکه همین مصاحبه ها و اظهار نظرها هم نوعی مناظره است.

»» برگرفته شده از www.rajanews.com


 
معرفی کتاب؛ خاتمی و قتل های زنجیره ای و...
ساعت ۱٢:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱٩ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

(توجه: اسفندماه 1389 - لینک تکمیلی: مشاور خاتمی: قتل ها را گردن آقای خامنه ای می اندازیم!)

»» قتل‌های زنجیره‌ای، مرگ سعید امامی، ماجرای کوی دانشگاه، انتخابات مجلس ششم، تحصن مجلس ششمی‌ها و ...

»» قتل‌های زنجیره‌ای جزو جنجالی‌ترین پرونده‌هایی محسوب می‌شود که در دولت هفتم رخ داد و موجبات سوءاستفاده فراوان بیگانگان را فراهم آورد. در ابتدا نیروهای ارزشی مورد اتهام قرار گرفتند اما با افشاگری‌های روح‌الله‌حسینیان روند اطلاع‌رسانی در این زمینه تغییر کرد. به عقیده نگارنده کتاب، حزب مشارکت عامل اصلی این جنجال بود. در این کتاب درباره این پرونده اینگونه آمده است: در تاریخ 15/10/1377 وزارت اطلاعات با انتشار بیانیه‌ای قتل‌های آذرماه آن سال را که در آن داریوش و پروانه فروهر، محمد مختاری و محمدجعفر پوینده به طرز فجیعی به قتل رسیده بودند.

»» قبل از اینکه این قتل‌ها به وقوع بپیوندد، مصطفی موسوی خدمت رئیس‌جمهوری آقای خاتمی می‌رسد و مطلبی را اعلام می‌کند و می‌گوید که در وزارت اطلاعات سناریویی در حال تدوین است و می‌خواهند عده‌ای را به قتل برسانند تا باعث سقوط دولت شما شود. هنوز از قتل‌ها خبری هم نبود و حتی با یکی از مشاورین ریاست جمهوری هم تماس تلفنی گرفته و این جریان را گفته که خوشبختانه نوارش موجود است و این مکالمه ضبط شده و بعد از مدتی قتل‌ها شروع شد.


#حسینیان؛ رئیس فعلی مرکزاسناد انقلاب

»» درست 15 یا 16 روز بعد از دستگیری آقای موسوی، بنده(روح الله حسینیان) برای اتمام‌حجت رفتم دفتر آقای خاتمی که با ایشان ملاقات کنم آقای ابطحی بدون کم و کاست تحلیلش از اوضاع همین بود و با صراحت به ما اعلام کرد و گفت: «فلانی ببین! آقای خامنه‌ای غیر از امام است و آقای خاتمی 20 میلیون نفر پشت سر دارد، آقای خامنه‌ای هشت میلیون رای آورد و اگر درگیری به وجود بیاید، شما مطمئن باشید که آقای خامنه‌ای پیروز نخواهد شد!

»» حسینیان در افشاگری دیگری فاش می‌سازد که انتخاب بازجوها در اصل کار سعید حجاریان بوده است و بازجوها از دوستان نزدیک وی بوده‌اند: «بازجوهایی که از طرف دولت تعیین شده‌اند از جانب سعید حجاریان هستند و قتل‌ها یک توطئه است و جریان رسیدگی، یک توطئه است. شش، هفت ماه قبل از کشف ماجرا این خبر را در مشهد اعلام کردم».

»» دو نفر از بچه‌های چپ وزارت اطلاعات، من حالا کاری ندارم به سابقه اینها، من خوب می‌شناسم این دو نفر را؛ یک نفر به نام مجتبی و یک نفر به نام مهدی. این دو نفر بازجوهایی هستند که هر پرونده‌ای که دست‌شان بود، زمانی که من مسؤول رسیدگی به پرونده‌های وزارت اطلاعات بودم، وقتی که پرونده‌هایی که اینها بازبینی کرده بودند، می‌گفتم از اول بازجویی بکنید. اینها اول پدر سوژه را در‌می‌آوردند یا وادارش می‌کردند به خودکشی، دو، سه نفر از متهمین خودکشی کردند. یا خودکشی می‌کند یا آبرویش را می‌برند. می‌گویند مساله اخلاقی داشته یا جاسوس بوده، آخر سر هم هیچ چیزی از آن درنمی‌آورند.

»» در آخرین روزهای خردادماه 1378 خبر خودکشی سعید امامی، متهم قتل‌های زنجیره‌ای در پاییز 1377، منتشر و گفته شد وی روز 29 خرداد 1378 هنگام استحمام در بازداشتگاه با خوردن داروی نظافت خودکشی کرده است و بلافاصله به بیمارستان منتقل شده که تلاش‌های پزشکی برای نجات سعید امامی به شکست انجامیده است.

»» در تحلیل حسینیان بر اساس دلایل عقلانی و منطقی، مرگ سعید امامی در اثر خوردن داروی نظافت با توجه به مقدار کم داروی نظافت و زنده ماندن چهار روزه وی هرگز محتمل نیست: «یک استکان داروی نظافت کسی را نمی‌کشد. من گواهی فوت ایشان را دارم و پزشک قانونی هیچ گزارشی راجع به مرگ ایشان ننوشتند و نوشتند علت مرگ نامعلوم (است). آقای سعید امامی تا چهار روز در بیمارستان بود، زنده بود و بعد از چهار روز فوت کرده است. معلوم است دارو اینقدر مؤثر نبوده که همان لحظات ایشان را از بین ببرد و حتی خبر دادند که ایشان خوب شده بیایید ببریدش».

http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1389/8/16/73616_368.jpg
سخنرانی شهید سعید اسلامی(امامی) در سال 1359 درشهر واشنگتن در جمع دانشجویان

»» حسینیان در ادامه افشاگری‌هایش از شکنجه همسر سعید امامی به‌وسیله بازجوهایی که از سوی سعید حجاریان بودند، سخن می‌گوید و بر اطلاع خاتمی از جریان شکنجه، قبل از کشف آن، تاکید می‌کند: «درباره جریان شکنجه اینگونه نبود که آقای خاتمی خبر نداشته باشد. متأسفم که آقای خاتمی انکار می‌کند. بنده به یکی از وزرا بارها گفتم که چرا جریان شکنجه را به آقای خاتمی نمی‌گوید؟ گفت: گفته‌ام. ماجرای کشف شدن جریان شکنجه در رمضان سال 1378بود که یک نفر از پزشکان بیمارستان بقیهًْ‌الله سپاه که خانم او هم در وزارت اطلاعات بوده است برای آقای یونسی خبر آورده که یک خانم و یک آقایی از متهمان پرونده در حال مرگ هستند و خیلی التماس می‌کنند که یک نفر با اینها صحبت کند. آقای یونسی نماینده‌ای فرستاد که او را راه ندادند تا اینکه جریان به دفتر مقام معظم رهبری رسید. از طرف دفتر با آقای هاشمی شاهرودی تماس گرفتند و ایشان آقای مروی را فرستاد برای تحقیق و دیدند که یکی از آنها همسر سعید امامی است. اینها در حال مرگ بودند و کلیه‌هایشان از شدت شکنجه از کار افتاده بود. آقای مروی گفت استخوان کف پاهای همسر سعید امامی بیرون زده بود یعنی شکنجه چیزی نبوده است که آقای خاتمی بخواهد انکار کند. این جریان کشانده شد به هیات سه نفری که رفتند پرونده را رسیدگی کردند و مشخص شد همه چیز دروغ بوده است. در سوال‌هایی که از متهمان می‌کردند دنبال قتل‌ها نبودند بلکه دنبال چیز دیگری بوده‌اند».

»» حجت‌الاسلام حسینیان از زبان مصطفی کاظمی نقل می‌کند:«تحلیل ما از اوضاع جاری روز این بود که آقای خامنه‌ای غیر از امام است و آقای خاتمی هم به دلیل اینکه 20 میلیون رای آورده و 20میلیون پشتیبان دارد، قدرتش بیش از بنی‌صدر است و ما این قتل‌ها را مرتکب می‌شویم و به گردن آقای خامنه‌ای می‌اندازیم».

»» محمدرضا خاتمی، دبیر کل وقت حزب مشارکت در مقام سخنگوی متحصنان در یک کنفرانس مطبوعاتی مدعی شد: «انتخابات با استفاده از نظارت استصوابی مسأله‌ جدیدی نیست و هیچ‌کس انتظار ندارد کشوری مانند ایران انتخابات آزاد داشته باشد[!]».

»» طبق پیش‌بینی سیاستمداران کهنه‌کار که استعفا را یک بازی در راستای سناریوی بلندمدت تحصن می‌دانستند، تا پایان عمر مجلس ششم، به‌رغم اعلام بهزاد نبوی مبنی بر طرح استعفای 90 نماینده تاچهارماه پایانی عمر مجلس، فقط پنج نماینده استعفایشان مطرح شد. از بین این پنج نفر نیز چهار استعفای فاطمه حقیقت‌جو، بهزاد نبوی، محسن آرمین و محمود یگانلی پذیرفته و استعفای مزروعی رد شد.

»» اینها جملاتی از کتاب جنجالی «آسیب‌شناسی تاسیس حزب مشارکت» است که از سوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی به چاپ رسیده است. در این کتاب جنجالی نقش حزب مشارکت در دولت اصلاحات و مجلس ششم مورد بررسی قرار گرفته است. هشت‌سال ریاست‌جمهوری سیدمحمد خاتمی آبستن رویدادها و به عبارت بهتر بحران‌هایی بود که شانتاژ خبری و اطلاع‌رسانی برخی جریان‌های سیاسی مانع از کشف بسیاری از واقعیت‌ها شد. مرکز اسناد انقلاب اسلامی با ارائه کتاب «آسیب‌شناسی حزب مشارکت» بخشی از وقایع تامل‌برانگیز این دوره را مورد بررسی قرار داده است. "قتل‌های زنجیره‌ای، مرگ سعید امامی، ماجرای کوی دانشگاه، انتخابات مجلس ششم، تحصن مجلس ششمی‌ها و..." که حزب مشارکت در برخی از آنها نقش مستقیم ایفا می‌کرده از بخش‌های اصلی این کتاب است.

------پس نوشت---------------------------------------------

* قابل توجه است که کلیپ شکنجه همسر سعید امامی در اینترنت منتشر شده است ولی به علت دلخراش بودن تصاویر، توصیه میشود که نگاه نکنید. ضمن آنکه صحت این کلیپ ها توسط خبـرگزاری فارس به نقل از روح‌الله حسینیان؛ رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، در نشست «آن‌سوی دوم خرداد» که در مورخ 30/02/1387 از سوی بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران که برگزار شد، تأیید شده است. (مراجعه به خبر: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8702301171)

* برای مطالعه کامل «معرفی کتاب» به ادامه مطلب بروید.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
این همه سفر استانی، کـه چـی؟؟؟
ساعت ۱٢:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» تا کنون ۵۵ سفر استانی، سفر به ۵۰۰ شهر کشور، ۹۵۰ سخنرانی عمومی و ۵۶ سفر خارجی به ۳۲ کشور جهان از جمله دستاوردهای سفری هیات دولت نهم است.

»» مسؤولان دولت با نظارت بر سفرهای خارجی کارکنان دستگاه‌ها - که هزینه‌های سنگینی در پی داشت - توانسته‌اند با ممانعت از سفرهای غیرضروری بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی کرده و در مصارفی چون سفرهای استانی هزینه کنند.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
محسن رضایی: دوبار نزد امام برای ادامه فعالیت موسوی وساطت کردم
ساعت ۳:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱٦ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» محسن رضایی با بیان اینکه دو بار در سال‌های گذشته برای میرحسین موسوی نزد امام وساطت کردم تا بتواند به مسئولیتش ادامه دهد، گفت: البته بر سر هیچ کس منتی ندارم و وظیفه خود را انجام داده‌ام.

»» معتقدم اقتصاد جنگی با جنگ اقتصادی تفاوت دارد و هیچکدام از این کاندیداها توانایی حل مشکلات اقتصادی این کشور را ندارند.

»» هیچ یک از کاندیداهای انتخابات را رقیب خود نمی‌دانم، بلکه رقیب اصلی من فقر، بیکاری و مشکلات اقتصادی جامعه است.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
دیدار روانبخش و میرحسین موسوی
ساعت ٢:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱٦ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» چگونه می‌شود که جامعه مدرسین و آیت‌الله مشکینی حق ندارند در خصوص سازمان مجاهدین موضع بگیرند، امّا شما می‌توانید چنین کاری بکنید؟!!

»»  میرحسن گفت که به این مسائل کاری ندارد و سازمان مجاهدین به عنوان یک حزب سیاسی از بنده حمایت کرده و ما هم حمایت می‌کنیم.

»» آقای آقاجری چنین مطلبی را در خصوص دین نگفته و این دروغ است!


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
معرفی وبلاگ "توزیع پاتیزانی محصولات حامیان احمدی نژاد"
ساعت ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱٦ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

وبلاگ "توزیع پاتیزانی" با ارائه محصولاتی از نوع: نرم افزارها، مستندها، فیلم ها، کتاب و نشریات گزارشی و تخصصی در خصوص فعالیت ها و عملکرد دولت خدمتگذار، و ارائه خدماتی همچون دانلود بعضی محصولات خود به صورت کیفیت بالا- فشرده- مخصوص موبایل؛ مشغول خدمت است.

از جمله این محصولات موجود می توان به:

1- نرم افزار جامع سفرهای استانی

2- مستند سفرهای استانی

3- کتاب فرزند ملّت(خاطراتی در مورد دکتر احمدی نژاد)

4- نشریه گزارش جمهور(گزارش عملکرد دولت در امور مختلف به صورت تخصصی)

5- دانلود بیانات مقام معظم رهبری در حمایت از دولت نهم شامل:

الف: بیانات رهبر انقلاب در سالهای 84-85-86-87

ب: جزوه روایت چهار سال تنهایی

پ: مقایسه انتقادی دولت های قبل با دولت نهم در بیانات رهبر انقلاب

ت: جزوه بازگشت به روح انقلاب

و...

اشاره کرد، که با توجّه به در پیش داشتن انتخابات دهم ریاست جمهوری و ضرورت حمایت از دولت خدمتگذار، این حرکت در نوع خود حرکتی بموقع، به همراه نوآوری در زمینه خدمت و تبلیغ می باشد که اینها همه از حمایت بایدی و سریع سایر دوستان و وبلاگ نویسان ارزشی و اصولگرا با گرایش دکتر محمود احمدی نژاد از این ویلاگ خبر می دهد. إن شاءالله

@@ آدرس وبلاگ توزیع پارتیزانی: www.tozi.blogfa.com

@ وبلاگ توزیع پارتیزانی لینک نیز شده است.


 
16 سال اثرات اقتصاد سرمایه داری و دولت نهم
ساعت ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» مداوای اقتصاد سرمایه داری در چهار سال دولت نهم امکان ندارد.

»» زمانی که طرح توسعه اقتصادی مطرح شد، گفتند: باید یک طبقه له شود تا این طرح به نتیجه برسد که همین طور هم شد و آنان یک طبقه را له کردند.

»» نباید انتظار داشت 16 سال اثرات اقتصاد سرمایه داری بر جامعه را به یکباره دولت نهم در مدت چهار سال مداوا کند.

»» ولی رضا نصر که امروز مشاور اوباما است در مورخ 23/3/85 به هم میهن گفت : اصلاح طلبان در بحث های اجتماعی خود همان تئوری هایی را مطرح کردند که زمان شاه به عنوان مدرنیزاسیون و سکولاریسم مطرح می شد اما تلقی آنان از اصلاحات مذهبی غلط بود و این مشاور در ادامه می افزاید اصلاح طلبان باید اصلاحات را بازسازی کنند محوریت این کار تقویت سرمایه داری و تقویت طبقه متوسط سکولار خواهد بود.

»» اصلاح طلبان نمی خواهند ادله منتقدان را بشنوند.

»» پیام فضلی‌نژاد پژوهشگر موسسه کیهان با بیان برخی از نظرات و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری و امام راحل در بعد سیاست داخلی و خارجی، تصریح کرد: بررسی دقیق این نظرات نشان می‌دهد انتظار آن بزرگواران از یک دولت همان چیزی است که احمدی‌نژاد انجام داده‌است البته ممکن است در فروع نقد و چالش‌هایی داشته‌باشیم اما حرف ما روی اصول است.

»» با اشاره به گزارش شورای روابط خارجی آمریکا در سال 85 اظهار داشت: این گزارش می‌گوید که فلسفه اصلاح‌طلبی در ایران مرده‌است اما نیروهایی را بجا گذاشته که می‌توانند اصلاحات را بازتعریف کنند.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
افشای پروژه ناکام افراطیون برای ضرب و شتم فضلی‌نژاد
ساعت ۱۱:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» افشای پروژه ناکام افراطیون برای ضرب و شتم فضلی‌نژاد + جزئیات حوادث اصفهان

»» سراسیمگی اصلاح‌طلبان از نقد علمی پژوهشگر موسسه کیهان بر «گفتمان اصلاحات» و اعلام خبر مرگ اصلاحات، آنان را به واکنش‌های ضد و نقیضی انداخته است؛ چنانکه از هر حربه‌ای برای ترور شخصیت پیام فضلی‌نژاد استفاده می‌کنند.

»» در حالی که 4 روز از سخنرانی فضلی نژاد در دو همایش «مرگ گفتمان اصلاحات در ایران» می‌گذرد، سایت یاری نیوز با فراموشی عقب‌نشینی قبلی خود، ظهر امروز تیتر نخست سایت را به این سخنرانی اختصاص داد و ذیل عنوان «گزارش یاری از سخنرانی توهین‌آمیز یک کیهانی در مورد اصلاحات» به دروغ نوشت: «فضلی‌نژاد: خاتمی و موسوی مرتد و دست‌نشانده سازمان سیا هستند.»!!! این نقل قول‌های سراسر کذب در حالی است که فیلم هر دو سخنرانی موجود است و فضلی‌نژاد هیچ گاه چنین قضاوت‌ها و جملاتی را پیرامون خاتمی و موسوی مطرح نکرده است.

»» سایت‌های اصلاح‌طلب برای پیشبرد پروژه ترور شخصیت پژوهشگر موسسه کیهان، «متن واحدی» را که حاوی توهین و تهمت به فضلی‌نژاد بود، منتشر کردند. در این متن واحد که بیش از 15 سایت و برخی روزنامه‌ها آن را پوشش دادند، جملات و اوصاف کذبی به فضلی‌نژاد منتسب شده است که بازبینی فیلم هر دو سخنرانی مخدوش بودن آن را اثبات می‌نماید. در این گزارش‌ها آمده است که فضلی‌نژاد به رییس مجلس خبرگان رهبری حمله کرده و یا محمد خاتمی را منافق خوانده است. در حالی که اساس بحث فضلی‌نژاد، بازخوانی فلسفی پروژه لیبرال سرمایه‌داری بود و وی به ارائه یک گزارش علمی از مرگ گفتمان اصلاحات پرداخت.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
پژوهشگر کیهان چه گفت که اصلاح‌طلبان را به لرزه انداخت؟!
ساعت ۱٠:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» در سه روز گذشته، بیش از 15 سایت اینترنتی اصلاح‌طلبان در یک اقدام هماهنگ، پس از سخنرانی‌های فضلی‌نژاد «گزارش واحدی» را منتشر کردند که حاوی اخبار کذب و تهمت به پژوهشگر موسسه کیهان بود. سایت‌های «یاری نیوز»، «یاران باران»، «امروز»، خبرگزاری «آفتاب»، «ایران اکونومیست»(سایت رسمی ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان اصفهان)، «تابناک»، «بازنویس»، «بالاترین»، روزنامه «سرمایه» و... با انتشار این گزارش کذب و جعلی‌، جملات کذب و دروغی (مانند حمله وی به رییس مجلس خبرگان، منافق نامیدن خاتمی و موسوی و...) را به فضلی‌نژاد نسبت دادند.

»» تلاش سازمان یافته گروهک‌های دانشجویی رادیکال و اصلاح‌طلبان افراطی برای برهم زدن سخنرانی پیام فضلی‌نژاد در دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان و سپس پروژه ترور شخصیت وی در رسانه‌های اصلاح‌طلبان ناکام ماند.

»» افشاگری نویسنده پرفروش‌ترین کتاب سیاسی سال از ماهیت نظام لیبرال دموکراسی به عنوان ایدئولوژی نظام سرمایه‌داری و نسبت این ایدئولوژی با زیربنای فکری اصلاح‌طلبان چنان بود که رسانه‌های این جناح تا سه روز پس از ایراد این سخنرانی‌ها، گزارش‌های مجعول و اخبار کذبی را انتشار می‌دهند تا از تاثیر آن بکاهند. این سخنرانی چه بود که اصلاح‌طلبان را این چنین به لرزه انداخت؟!

»» من 20 سخنرانی رهبری معظم انقلاب را از سال 1379 تاکنون پیرامون ضرورت برپایی یک انقلاب علمی در جهان را خلاصه کرده‌ام و چکیده آن را خدمت شما عرض می‌کنم. ایشان می‌فرمایند، ما طی 30 سال در یک انقلاب علمی، باید معرفت نوینی را عرضه کنیم و هسته علمی و فلسفی جهان را از نو بازتعریف و بازسازی کنیم.

»» من با استناد به 10 منبع و ماخد به شما خواهم گفت آنچه که به نام معرفت تجربی و فلسفه علم در دانشگاههای ما تدریس می‌کنند، آنچه که زیربنای فلسفی فکر اصلاحات را در ایران است، ریشه در مدخلاتی دارد که سازمان سیا در عرصه علم انجام داده است...

»» اگر در دانشگاه ما، دانشجویی بخواهد ردیه بر مارکسیسم بخواند و بنیان‌های جامعه باز را بشناسد، باید به کتاب «جامعه باز و دشمنان آن» از کارل پوپر مراجعه کند. اگر دانشجویی بخواهد مغز فلسفی جهان مدرن و لیبرال را بشناسد، باید کتاب «چهار مقاله درباره آزادی» از آیزایا برلین را بخواند. اگر دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های جامعه‌شناسی بخواهد پایان‌نامه بنویسد باید به نظریه‌های ریمون آرون ارجاع دهد. اگر کسی بخواهد تئوری خشونت و انقلاب را بفهمد، باید کتاب‌های هانا آرنت را بخواند. اگر کسی بخواهد فلسفه علم بداند، باید به کتاب «ساختار انقلاب‌های علمی» از توماس کوهن مراجعه کند. این در حالی است که اگر شما به کتاب‌های «جنگ سرد فرهنگی» و «توطئه لیبرال» از کولمن و ساندرس مراجعه کنید، بخشی از اسناد منتشر شده سازمان سیا را می‌بینید. آن اسناد می‌گویند که این آکادمیسین‌ها زیر چتر سازمان سیا برای تثبیت ایدئولوژی لیبرال سرمایه‌داری تولید علم می‌کردند.

»» آنچه عرض می‌کنم، زیربنای فکر اصلاح‌طلبی است. شما اگر به مقالات بالینی اصلاح‌طلبان مانند عبدالکریم سروش، محمد خاتمی، عطالله مهاجرانی، اکبر گنجی نگاه کنید، می‌بینید که آراء آنان متکی به تئوری‌های همین فلاسفه‌ای است که کارشان منطقی کردن سلطه بود. کارشان ساختن یک مخزن معرفتی برای ایدئولوژی لیبرال سرمایه‌داری بود. اگر این زیربنای فلسفی و تاریخ پیدایش آن را نشناسیم، اگر پشت صحنه آن را نبینیم، موفق به شناخت فکر موسوم به اصلاحات نمی‌شویم.

»» فضلی‌نژاد با تاکید بر اینکه «سیاست ممنوعیت پرسش از حقیقت و کشف واقعیت، سیاست امروز دموکرات‌های آمریکایی است» ادامه داد: به زعم رورتی، لیبرال دموکراسی باید هرگونه پرسش از «حقیقت» امور را از صحنه بحث‌های سیاست عمومی خارج کند. چون دیگر حقیقت و طبیعتی وجود ندارد. بنابراین، فلسفه‌ای هم نیاز نیست که از رهگذر آن بخواهیم حقیقت و طبیعت را بشناسیم. امروز در آمریکا می‌گویند به جای احساس ضرورت به وجود مشروعیت فلسفی برای سیاست لیبرال دموکراسی، باید به «سنت‌ها» و «عادت‌ها» در جامعه تکیه کرد.

»» چرا بزرگترین فیلسوف آمریکا این همه از کوشش آدمیان برای کشف حقیقت می‌ترسد؟ چرا هنگامی که عقلانیت مدرن در برابر عقلانیت اسلامی در حال زانو زدن است، از سبکسری فلسفی سخن می‌گویید؟ در آخرین مقالات رورتی پیش از مرگ، این دلایل آمده است. یکی از مهمترین آنان فلسفه اسلامی و اسلام سیاسی، یعنی اسلام ناب محمدی(ص) است.

»» در هنگامی که پیام فضلی‌نژاد کوشش داشت تا پرده از ماهیت دموکراسی به مثابه ایدئولوژی لیبرال سرمایه‌داری برای دانشجویان بردارد، عده‌ای از افراطیون اصلاح‌طلب با فحاشی به وی مانع از ادامه این سخنرانی شدند. برخی از این دانشجویان با هجوم به جایگاه سخنران قصد ضرب و شتم وی را داشتند که دانشجویان حاضر در جلسه، مانع بالا رفتن آنان از پله‌های جایگاه شدند.

»» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
انتخابات پیش رو تلاقی دو فلسفه و بینش حکومتی است
ساعت ۱:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

 

پیام فضلی‌نژاد پژوهشگر موسسه کیهان که در حاشیه سخنرانی در دانشگاه اصفهان و در گفتگو با خبرنگار ‌فارس در اصفهان سخن می‌گفت، با بیان اینکه در انتخابات دهم ریاست‌ جمهوری نزاع دو فلسفه فکری نمایان است، اظهار داشت: این انتخابات تلاقی دو فلسفه و بینش حکومتی است و از این منظر اهمیت بسیاری پیدا می‌کند چرا که بحث انتخاب یک نفر از یک جناح نیست.
وی با بیان اینکه فلسفه اصلاح‌طلبی منطبق بر فلسفه مدرنیته بوده ‌است، ادامه داد: بر مبنای نظرات و اظهارات بزرگان فلسفه غرب مدرنیته مرده‌ است بنابراین اصلاح‌طلبی آمریکایی که منطبق بر آن است نیز مرده است.
فضلی‌نژاد با تاکید بر اینکه یکی از دلایل مرگ مدرنیته پیروزی انقلاب اسلامی بود، افزود: از دل فلسفه امام (ره) یک اندیشه بیرون می‌آید و آن اصولگرایی مبتنی بر اسلام ناب محمدی (ص) است نه آن اصولگرایی جناح‌های سیاسی مشهور.
وی با تاکید بر اینکه گفتمان اصولگرایی در چهار سال اخیر امتحان خود را پس داده ‌است، اضافه کرد: این گفتمان در دنیا خیزشی ایجاد کرده و ما موظف به حفظ و حراست از این خیزش جهانی هستیم.
پژوهشگر موسسه کیهان با اشاره به نظرات و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری و امام راحل، تصریح کرد: بررسی دقیق این نظرات نشان می‌دهد انتظار آن بزرگواران از یک دولت اصولگرا همان چیزی است که احمدی‌نژاد انجام داده‌است البته ممکن است در فروع نقد و چالش‌هایی داشته‌باشیم اما حرف ما روی اصول است.
فضلی‌نژاد در ادامه اظهار داشت: تاریخ نشان داده زمانی که یک فلسفه در عالم اندیشه می‌میرد کستی که به واسطه آن اندیشه به اقتدار سیاسی رسیده‌اند فلسفه جدیدی را از درون آن متولد کنند و دست و پا زدن‌هایی برای رسیدن مجدد به قدرت داشته ‌باشند و از طریق هوچی‌گری و جوسازی بخواهند به نتیجه برسند.
وی با تاکید بر اینکه در "شرایط کنونی نزاع نابرابری بین این دو فلسفه اصولگرایی و مدعیان اصلاح‌طلبی" وجود دارد، تصریح کرد: طرف مقابل اصولگرایی تلاش دارد تا با هوچی‌گری و دست‌انداختن منتقدان، صدای آن‌ها را خاموش کند و حاضر به شنیدن انتقادات نیست که این مسئله کار را سخت می‌کند.

 »» برگرفته شده از www.farsnews.com


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
بازتاب پروژه ناکام افراطیون برای ترور شخصیت فضلی‌نژاد
ساعت ۱:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

 »» واکنش رسانه‌های مستقل، اصول‌گرا و بی‌طرف نسبت به «گزارش واحد» و «کذبی» که رسانه‌های وابسته به ستاد جنگ روانی اصلاح‌طلبان از سخنرانی پیام فضلی‌نژاد در دانشگاه اصفهان منتشر کردند، ادامه دارد:

 

در تازه‌ترین واکنش‌ها، به گزارش سایت حوادث روز و سایت خبری این روزها، تلاش سازمان یافته گروهک‌های دانشجویی رادیکال و اصلاح‌طلبان افراطی برای برهم زدن سخنرانی پیام فضلی‌نژاد در دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان و سپس ترور شخصیت وی ناکام ماند و این پژوهشگر روز 9 اردیبهشت 1388 طبق برنامه برای سخنرانی در دو همایش «مرگ گفتمان اصلاح‌طلبی در ایران» در این دانشگاه‌ها حضور یافت. گزارش فلسفی فضلی‌نژاد از فروپاشی ایدئولوژیک آمریکا و اسناد او مبنی بر مرگ گفتمان اصلاح‌طلبی چنان برای افراطیون غافلگیرانه بود که آنان در سه روز گذشته پروژه ترور شخصیت پژوهشگر موسسه کیهان را در بیش از 15 سایت‌ اینترنتی پی‌گرفتند. روزنامه سرمایه نیز در شماره روز 12 اردیبهشت 1388 خود گزارش کذبی از این جلسات را منتشر کرد. گزارش‌های مجعول و مخدوش این رسانه‌ها در حالی است که فیلم هر دو سخنرانی فضلی نژاد در این دانشگاه موجود و در اختیار دانشجویان قرار گرفته است...

سایت‌ یاری نیوز
سایت یاران باران
سایت امروز
خبرگزاری آفتاب
سایت ایران اکونومیست
سایت سایت رسمی ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان (اصفهان)
سایت تابناک
سایت بازنویس
سایت بالاترین (خبر اول)
بالاترین (خبر دوم) پیام فضلی نژاد در دانشگاه اصفهان: خاتمی یک روشنفکر ماسون زده است!
بالاترین (خبر سوم) پیام فضلی‌نژاد در همایش مرگ گفتمان اصلاحات:اصلاحات خاتمی اصلاحات آمریکایی است!
بالاترین (خبر چهارم) تنش در جلسه سخنرانی عضو «کیهان»
بالاترین (خبر پنجم) تنش در جلسه سخنرانی پیام فضلی نژاد در دانشگاه اصفهان
نسیم 88 (حامیان جوان! موسوی)،


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
انقلاب گوشت قربانی نیست!!
ساعت ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :
رحیم‌پور ازغدی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران:
انقلاب گوشت قربانی نیست که افراد خواهان سهم از آن باشند

»» انقلابیون باید حق کمتری را نسبت به مردم برای خود قائل باشند و انقلاب گوشت قربانی نیست که هر شخص و گروهی خواهان سهم خود از آن شود.

»» نباید با هیچ کس برخورد حذفی صورت گیرد و همه افراد مساوی هستند اما باید ببینیم که قطار انقلاب به کدام سمت حرکت می‌کند و اینکه بگوییم افکار و ایدئولوژی‌های مختلف در انقلاب سهم مساوی دارند غلط است و اگر کسانی در طول حرکت قطار انقلاب خواستار پیاده شدن از آن هستند می‌توانند آن کار را انجام دهند اما حق اینکه مسیر و سرعت انقلاب را منحرف کنند، نخواهند داشت.

»» نقد و انتقاد، آزادی بیان، پاسخ گویی، رقابت سالم و تعامل همه جناح‌ها باید باشد اما اینکه کشور را سهمیه بندی کنیم بین گروه‌ها و احزاب مختلف، این کار غلطی است.

»» بزرگترین وظیفه هر ایرانی و انقلابی معتقد را در دهه چهارم انقلاب، بازبینی افکار و معیارهای انقلاب است؛ باید بنشینیم با هم صحبت کنیم تا بفهمیم چه کسی اصولگرا و اصلاح طلب واقعی است و چه کسی قصد سوء استفاده از این شعارها را در جهت منافع خود را دارد.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
جوانان ارزش‌هایی را باور کنند که سرافرازی کشورمان در گرو آن است
ساعت ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :
آیت‌الله مصباح یزدی:
جوانان ارزش‌هایی را باور کنند که سرافرازی کشورمان در گرو آن است

خبرگزاری فارس: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: جوانان باید ارزش‌هایی را باور کنند که کشور اسلامی‌مان با آن ارزش‌ها به سرافرازی می‌رسد.

سخنرانی آیت الله مصباح یزدی در جمع دانشجویان

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، آیت‌الله محمد‌تقی مصباح یزدی ظهر امروز(12/2/88) در نشستی با دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار داشت: جوانان باید تفاوت میان ارزش‌های محدود و نامحدود را متوجه شوند و به دنبال ارزش‌هایی باشند که در نهایت به سرافرازی خود و جامعه اسلامی خود منتهی می‌‌شود.
وی افزود: نتایج این ارزش‌ها باید به گونه‌ای باشد که جوامع اسلامی در مقابل جوامع کفر احساس بی‌نیازی، عزت و سرافرازی کنند.
مصباح یزدی کفت: برخی از ارزش‌ها گروه خاص و افراد خاصی را در بر می‌گیرد ولی جامعه و جوانان ما باید ارزش‌هایی را باور کنند که نیاز تمامی جامعه را پاسخگو باشد و تنها عده محدودی از افراد را بی‌نیاز نکند.
وی در مورد معلم فرزانه شهید مرتضی مطهری افزود: ایشان در طول عمر خود به دنبال کشف مجهولاتی بودند که مورد نیاز جامعه بوده است و ارزش‌هایی را قبول و باور داشتند که جامعه نیازمند آنها بود.

سخنرانی آیت الله مصباح یزدی در جمع دانشجویان
رئیس موسسه امام خمینی (ره) گفت: جوانان نیز باید عاقلانه‌اندیشی را از این شهید فرزانه فرا گیرند و برای اولویت‌بندی ارزش‌های خود ایشان را الگو قرار دهند.
وی افزود: استاد مطهری غیر از مقام شهادتشان، در مقام استادی ویژگی‌هایی داشتند که نظیرش را در کمتر استادی می‌توان یافت.
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار امیدواری کرد بزرگداشت شهید مطهری وسیله‌ای باشد تا اساتید از تقوا و فداکاری‌اش در مسیر انجام وظیفه درس بیاموزند.
مصباح یزدی ایمان به خدا را مهم‌ترین ارزش برشمرد و گفت: مهم‌ترین ارزشی که به آن نیاز داریم تا در سایه آن به دیگر ارزش‌ها برسیم ایمان به خدا و شناخت حق است زیرا بی‌ارزش‌ترین ارزش‌ها در سایه این ایمان و شناخت، ارزشمند می‌شوند.
وی بیان داشت: مطهری تمام عمر خود را صرف شناخت خدا و هدایت جوانان و آشنایی آنان با خدای متعال کرد.

»» برگرفته شده از www.farsnews.net


 
استمرار دکترین مهدویت؛ فاطمه رجبی
ساعت ۱٢:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

 

 

 

 

 

 

»» احمدی‌نژاد رسم نامیمون کاخ‌نشینی را همراه با اشرافیت آن برچید. به مبارزه و چالش با سرمایه‌داری زالوصفت برخاست و تلاش کرد تا راهکار حرام رباخواری را از اقتصاد جمهوری اسلامی بزداید.

»» احمدی‌نژاد همان‌گونه که آمریکاییان می‌گویند، «دکترین سیاسی مهدویت» را در دیپلماسی خارجی محور قرار داد و بر اساس آن موضوع هسته‌ای را پی گرفت. چنین بود که وی برای حفظ و احیای منافع ملی از دست رفته در گذشته پایداری کرد و اقتدار شیعی را در سیاست منجی‌گرایانه متجلی نمود. نتیجه آن شد که سلطه‌ستیزانه موضوع هسته‌ای ایران را از «تعلیق و تعطیل ذلت‌بار» به «تحقیق و تولید عزت‌مند» تبدیل شود.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
"میوه انگلیسی" چگونه از سعدآباد چیده شد؟
ساعت ۳:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱٠ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :
حسن روحانی ،هاشمی رفسنجانی ،سید محمد خاتمی
 
»» صبح دیروز محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران در جمع پرستاران با اشاره به جسارت و سوء‌استفاده غربی‌ها از "تساهل و تسامح" دولتمردان سابق کشورمان در موضوع فناوری هسته‌ای گفت: در اسناد مذاکرات سعدآباد دیده می‌شود که طرف انگلیسی گفته "ما میوه عراق را در سعد آباد چیدیم."
 
»» .. و اما ماجرا چه بود و در "مذاکره سعدآباد" چه گذشت که انگلیسی ها "میوه جنگ عراق را در آنجا چیدند؟"

ماجرا در آبان ماه سال 82 و از  کاخ سعدآباد تهران آغاز شد.

وزرای خارجه سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان، به همراه خاویر سولانا دبیر سیاست خارجی اتحادیه اروپا خود را به فرودگاه مهرآباد رساندند تا از آنجا و در میان تدابیر امنیتی، برای انجام مذاکرات هسته ای با "حسن روحانی" و دیدار با "سید محمد خاتمی"، به کاخ سعدآباد روند...

»» در تابستان سال 2003 (مرداد82)، 127 نماینده مجلس ششم طی نامه ای به رهبر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای(حفظه الله) با تحلیل فضای دیپلماتیک وقت از ایشان می خواهند با نوشیدن "جام زهر" از طرف ملت ایران، قید دستیابی به انرژی هسته ای را بزنند: "اگر جام زهری باید نوشید قبل از آنکه کیان نظام و مهمتر از آن، استقلال و تمامیت ارضی کشور در مخاطره قرار گیرد باید نوشیده شود "

»» آنها این بار ویلیام برنز سومین مقام ارشد وزارت خارجه وقت آمریکا را برای مذاکره فرستادند، برنز همانی است که پرونده لیبی را مدیریت کرد و همه تجهیزات هسته ای آن کشور را سوار بر کشتی تا آمریکا مشایعت کرد اما او خود در مذاکرات ژنو گفته بود که از دید وی نیز صحبت از "تعلیق" برای برنامه هسته ای ایران غیرممکن است...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
کاندیداهای اصلاحات از حال رفتند!
ساعت ٢:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱٠ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

 

 

 

 

 

 

»» هنوز چند سفر استانی نرفته؛ کاندیداهای اصلاحات از حال رفتند!

لغو سفر کروبی به کهگیلویه به دلیل کسالت:

سفر مهدی کروبی، نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری که قرار بود روز سه‌شنبه به کهگیلویه و بویراحمد صورت گیرد، لغو شد.

رئیس حزب اعتماد ملی کهگیلویه و بویراحمد ضمن تایید این خبر گفت: حجت‌الاسلام کروبی در ادامه سفرهای استانی خود قرار بود چهارشنبه این هفته به کهگیلویه و بویراحمد سفر کند و در جمع مردم شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت حضور یابد اما به خاطر بیماری ایشان و به تجویز پزشک، این سفر لغو شد.

موسوی قادر به ادامه سفرهای استانی نیست:

میرحسین موسوی به دلیل مشکلات جسمی حاضر به ادامه سفرهای استانی نیست و این کار به اجبار عوامل اجرایی وی صورت می‌گیرد.

میرحسین موسوی به دلیل مشکلات جسمی حاضر به ادامه سفرهای استانی نیست و این کار به اجبار عوامل اجرایی وی صورت می‌گیرد.

برپایه این خبر میرحسین در مشهد و خوزستان برای مدتی در بیمارستان بستری شد.

وی پیش از این نیز در پاسخ به خبرنگاران تداوم سفرهای استانی به شیوه احمدی‌نژاد را غیرضروری دانسته بود.

این اخبار در حالی است که همراهان احمدی‌نژاد در سفرهای استانی از کم‌آوردن خود و خستگی‌ناپذیری وی خبر می‌دهند.

»» برگرفته شده از www.ansarnews.com


 
سهام عدالت را جمع می‌کنم/ ارائه سهام عدالت را ادامه می‌دهم!!!
ساعت ٢:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱٠ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

سخنرانی انتخاباتی میرحسین موسوی در جمع مردم مشهد

»» در مورد مواضع ضد و نقیض موسوی در خصوص سهام عدالت؛

چندی پیش میرحسین موسوی کاندیدای بخشی از اصلاح‌طلبان در نشستی که با اقتصاددانان و نخبگان در محل روزنامه اطلاعات داشت، در پاسخ به این سوال نظرتان در خصوص سهام عدالت چیست، خبر از جمع آوری سهام عدالت در صورت انتخاب داده و گفته بود: «توزیع سهام عدالت به شکل فعلی را جمع می کنم. اینگونه که امروز سهام عدالت در کشور توزیع می‌شود بخش خصوصی را با مشکل مواجه می‌کند.» ...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
رونمایی از پنجمین آدرس تارنمای شخصی "فاطمه رجبی"
ساعت ٢:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱٠ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

این تارنما که در سایت ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی ایرانی ثبت شده و به صورت قانونی فعالیت می‌کند، به آدرس www.fatemerajabi.org می‌باشد.


 
تاملی بر مصاحبه هاشمی با ارایه یک سند مهم؛ روانبخش
ساعت ۱:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱٠ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

سخنرانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع روحانیون عقیدتی سیاسی ناجا

»» مصاحبه آقای هاشمی با زادسر

حاوی نکاتی است که برای افکار عمومی به تحلیل نیاز دارد:

»» نوع ادبیات این مصاحبه در شأن آقای هاشمی نیست، جا داشت که آقای هاشمی که این مصاحبه را بازبینی کرده و قدری از فخامت آن می کاستند؛ چرا که این نوع ادبیات به مراتب از عباراتی که در باره رهبر انقلاب و مراجع عظام تقلید به کار گرفته می شود بسیار فرا تر است! به عنوان نمونه "حضرت آقا چنین فرمودند... و حضرت ایشان ... "

»» وی در این مصاحبه به جای این که از رهبری تعریف کند بیشتر، خود را ستوده، می گوید: "من و رهبری لازم ملزوم و مکمل هم دیگر هستیم "، این جمله به جای این که ستایش و تعریف از رهبری باشد، تنقیص ایشان است.

»» عجیب این که آقای هاشمی بعضاً وقتی در کشور مشکلی پیش آمده آن را معلول بی توجهی امام یا مقام معظم رهبری به دیدگاه های خود دانسته است؛ نمونه آن را می توان در اظهارات وی در مصاحبه با فرزاد حسنی..


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
شریعتمداری: هاشمی می‌خواست دولت و مجلس را با هم اداره کند
ساعت ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱٠ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

در همایش مسئولان بسیج دانشجویی 313 دانشگاه کشور؛

»» مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: آقای هاشمی زمانی هم که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شد می‌خواست دولت و مجلس را با هم اداره کند که البته این‌طور نشد.

»» حضور مشایی در دولت نهم قابل توجیه نیست.

»»  آیا کیسه‌های ویژه‌ای دوخته شده، همانگونه که قبلا دوخته شده بود؟ کسانی از تورم در دولت نهم صحبت می کنند که در دولت خودشان  تورم 50 درصدی بود.

»» در پاسخ به سئوالی مبنی بر منتسب کردن میر حسین موسوی به بیت امام (ره) در آستانه انتخابات: وقتی سخنان صریح امام را تحریف می کردند برخی مدعیان خط امام موضع خاصی نگرفتند.

»» تلاش رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای اداره همزمان دولت و مجلس.

»» در جبهه اصولگرایان تعدد کاندیداها نخواهد بود.

»» بسیج دانشجویی مورد وثوق مردم است.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
فرزند ملت1؛ کتابی منحصر به فرد درباره دکتر احمدی‌نژاد
ساعت ۸:٤٠ ‎ب.ظ روز ٧ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

 فرزند ملت 1

به نام خداى مهربان

به جاى مقدمه

سخنى با دکتر محمود احمدى نژاد

جناب آقاى دکتر احمدى نژاد!

مى‌دانیم که از خواندن برخى از این نوشته‌ها اعصابتان به هم مى‌ریزد. شاید لعن و نفرینمان هم بکنید که چرا زندگى خصوصى شما را توى ویترین گذاشتیم تا همه ببینند. امّا به ما حق بدهید.

ما، جوانان دانشجوى ایرانى هدفى جز روشن کردن اذهان عمومى نسبت به کسى که چهار سال رییس‌جمهور آنها بوده است، نداشته ایم.

تنها جرم ما اگر دادگاهى تشکیل شود و محاکمه شویم، این است و بس!

در طى این چهار‌سال، جسته و گریخته،خاطراتى از کارها و عملکرد شما به گوش مردم رسیده.

خوش‌شانسى ما این بود که صحبت‌هاى خصوصى پسرتان،علی‌رضا با چند نفر از دوستانش ضبط شده و در اختیار ما قرار گرفت. این نوار زوایاى پنهان زیادى از شخصیت احمدى‌نژاد را برایمان شناساند و تشنه‌ترمان کرد تا در مورد شما بیشتر بدانیم.

برای همین بچه‌ها کلى دوندگى کردند تا این گزارش – خاطرات را به دست آوردند. حاصل این تلاش‌ها؛ مصاحبه با آقایان؛ دکتر لنکرانى؛ وزیر محترم بهداشت که هنوز روحیه دانشجویى خود را حفظ کرده‌اند، دکتر الهام؛ وزیردادگسترى، مهندس فتاح؛ وزیر نیرو، آقاى رضایى؛ منشى مخصوص شما در شهردارى و ریاست‌جمهورى، آقاى کریمیان؛ راننده شما در شهردارى و ریاست‌جمهورى، آقایان آشتیانى، معاون مراسمات و تشریفات ریاست‌جمهورى و غرقى؛ رییس‌رسیدگى به شکایات مردمى ریاست جمهورى و…. بود.

این عزیزان پیه خشم، ناراحتى و برخوردتان را به جان خریده و با اصرار و دوندگى بچه‌ها، حاضر به صحبت در مورد شما شدند.

البته تمام موارد ذکر شده در این کتابچه مستند بوده و حتى کلمه‌اى ازخودمان از قول و فعل شما، جناب دکتر ذکر نکرده‌ایم.

 ***

حالا با این اقدام، فقط پیش شما شرمنده‌ایم. امّا اگر این خاطرات و نکاتِ کارى و رفتارى شما را منعکس نمى‌کردیم، پیش وجدان و بالاتر خدایمان شرمنده مى‌شدیم.

خیلى از ما تا به حال شما را از نزدیک ندیده‌ایم. ولى به شما اعتقاد داریم. و افسوس مى‌خوریم که کاش دستمان باز بود و شما را آن‌طور که هستید و آن‌طور که براى مملکت و مردم خدمت مى‌کنید، مى‌شناختیم و به دیگران هم مى‌شناساندیم.

از انرژى هسته‌اى و فشارهایى که سر آن قضیه متحمل شده و مقاومت‌هایى که کرده‌اید تا پشت پرده‌هاى ساخت و پرتاب ماهواره امید و شکوفایى دانشمندان ایرانى که تا چند سال پیش حتى خوابش را هم نمى‌دیدیم.

از سهمیه‌بندى بنزین گرفته تا هدفمندکردن یارانه‌ها که باید در دولت‌هاى قبلى انجام مى‌شد و شجاعت انجامش را نداشتند.

از سفرهاى استانى و طرح‌هایى که تصویب کردید و به نتیجه رسید یا آنهایى که به خاطر کم‌کارى و شاید عناد و دشمنى برخى، تعدادى از آنها به نتیجه نرسید و خون به دل شما کرد، از سفرهاى خارجى و اقتدارتان در برخورد با اجانب به عنوان نماینده ى ایران و ....

»» دانلود کامل کتاب در ادامه مطلب

»» حتماً ادامه مطلب را مطالعه کنید...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
کالبد شکافی پروژه امریکایی "مسیر - 2 "
ساعت ٧:٤٢ ‎ب.ظ روز ٧ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :
»» عضو مرکز پژوهش‌های موسسه کیهان با شرح پروژه آمریکایی موسوم به «مسیر-2» اظهار داشت: امروز، ادبیات گذار به دموکراسی و مدل دموکراتیزاسیون نیز به تاثیر از مرگ فلسفه مدرنیته تغییر کرده است.
»»‌ شاگرد سابق عبدالکریم سروش اذعان کرد: شورای روابط خارجی آمریکا در سال 2007 با انتشار کتابچه‌ای رسمی به نام «رویارویی با تهران» استراتژی‌های برخورد با جمهوری اسلامی را ترسیم کرد و گفت که اقتدار سیاسی اصول‌گرایی در ایران، مشروعیت ایدئولوژیک و حاشیه امنیتی آمریکا و حتی غرب را زیر سوال برده است.
»»‌ در دو سال گذسته برجسته‌ترین استراتژیست‌های سیاسی آمریکا که اکنون از مشاوران باراک اوباما هستند، می‌گویند اصول‌گرایان با پیروی از گفتمان انقلاب اسلامی، کشور ایران را به نقطه ابرقدرتی رساند. نمونه این رویکردها را می‌توان در نظریه فرید زکریا با عنوان «جهان پسا آمریکایی» و کتاب «ایران مخفی» نوشته «ری تکیه» دید. ولی‌رضا نصر در کسوت مشاور ریاست جمهوری آمریکا، از سال 2006 با انتشار کتاب «بیداری شیعه» سخن از خطر رستاخیزی اسلامی در جهان می‌گوید. کاخ سفید اکنون به این اجماع سیاسی رسیده که در انتخابات ریاست جمهوری هر کسی پیروز شود، اما دکتر احمدی‌نژاد دوباره به قدرت نرسد، چون او ادامه منطقی راه امام خمینی(ره) است و «استراتژی مهار ایران» را غیرممکن ساخته است.
»»...

ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
مدعیان اصلاحات؛ حسین شریعتمداری
ساعت ٢:۳٠ ‎ب.ظ روز ٥ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»»» در پی اقدام هوشمندانه احمدی نژاد در ژنو که «حماسه» نام شایسته ای برای آن است و عصبانیت ناشی از ناکامی آمریکا و متحدانش را به دنبال داشت، برخی از مدعیان اصلاحات و مخصوصاً دو نامزد مطرح این جبهه که انتظار می رفت از دستاورد حماسی ژنو خرسند بوده و بیرون از محدوده تنگ گروهی و جناحی به ستایش و تقدیر از این حماسه دینی و ملی برخیزند، به جای تقدیر، زبان به گلایه گشودند که چرا احمدی نژاد....

»»» این پرسش مطرح است که آیا در سخنان دکتر احمدی نژاد نکته نسنجیده! غیرقابل قبول! و خلاف واقعی دیده می شود؟

»»» ممکن است گفته شود در واقعی بودن سخنان آقای احمدی نژاد تردیدی نیست ولی بیان این واقعیات در اجلاس دوربان به مصلحت! نبوده است!

»»...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
راهبرد انتخاباتی آمریکا در گفتگوی فضلی‌نژاد با خبرگزاری فارس
ساعت ۱:٢٩ ‎ب.ظ روز ٤ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» راه برد آمریکا در انتخابات، تبدیل ایران به ترکیه است.

»» آمریکابه خیال خود می‌خواهد با پیشبرد پروژه ائتلاف سفید میان محافظه‌کاران عملگرا و اصلاح‌طلبان در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ایران را به ترکیه بدل کند.

»» مثلث استراتژیست‌های این شورا، یعنی ولی‌رضا نصر، فرید زکریا و ری ‌تکیه معتقدند که تلقی روشنفکران اصلاح‌طلب مانند عبدالکریم سروش، محسن کدیور و محمدخاتمی از تاریخ دموکراسی در غرب و تاریخ اسلام سنتی اشتباه بوده است و آنان حداقل سواد لازم را برای فهم این مسائل نداشتند.

»» یکی از کاندیداهای اصلا‌ح‌طلب ریاست جمهوری که قبلا دیدگاههای اقتصادی‌اش به اقتصاد‌ دولتی‌ مشهور بود، 30 فروردین 1388 گفت: که زمان پیامبر(ص) هم اعیان و اشراف وجود داشتند و پیامبر با آنها کار داشت، ولی ایشان دوست داشتند مشهور به این باشند که با فقرا هستند، که این جملات یعنی خدایی ناکرده پیامبر اعظم(ص) به همنشینی با فقرا و دفاع از پابرهنگان ریا و تظاهر می‌کردند.

»» استراتژیست‌های کاخ سفید در نظریه‌هایشان می‌گویند که ضعیف شدن اسلام سیاسی در ترکیه نتیجه اصلاح‌طلبی و روشنفکری دینی نبوده، بلکه آنها تحت تاثیر پراگماتیسم سیاسی و ورود به مسیر سرمایه‌داری و رشد طبقه متوسط سکولار به اینجا رسیده‌اند.

»»...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
شبکه‎ای اختاپوسی به دنبال یارگیری از حریف برای نفی احمدی‎نژاد است
ساعت ۱٠:٠٥ ‎ب.ظ روز ۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» حسین فدایی؛ نماینده مردم تهران،گفت: جریانی سه کانون قدرت، ثروت و رسانه را گردهم آورده تا بر اساس آن القاء کند که تنها راه نجات، تشکیل دولت وحدت ملی برای نفی احمدی‌نژاد است.

»» در این جریان انحرافی فتنه‌گر تعدادی از مهره‌های اصلی و مساله‌دار باند مخوف مهدی هاشمی معدوم، حلقه کیان، افراطیان جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین، سردمداران و سرمایه‌گذاران روزنامه‌های زنجیره‌ای، ملی مذهبی‌ها، سکولارها و لائیک‌ها، غائله‌افکنان قتل‌های زنجیره‌ای، سابقه‌داران از منافقین و لیبرال‌ها و نهضتی‌ها و افراطیون مدعی انقلابی‌گری که طراحان اصلی ایده کنار گذاشتن نیروهای ارزشی و استحاله نظام در دوران دوم خرداد بودند، مشاهده می‌شود.

»» طراحی پروژه‌ی عالیجناب سرخ‌پوش و خاکستری از آستین همین جریان بیرون آمد و کار را به جایی رساند که منجر به کناره‌گیری آقای هاشمی از مجلس ششم شد. حمایت از اقدمات براندازانه نظیر کنفرانس برلین، ماجرای کوی دانشگاه در سال 78 و هدایت کودتاچیان از داخل وزارت کشور و نهاد مدیریتی اجرایی کشور با پشتیبانی همین جریان صورت گرفت.

»» این جریان برای تامین روحیه‌ انحصارگرایانه و تمامیت‌خواه خود سه کانون قدرت، ثروت و رسانه را گردهم آورده تا طرح جدید خود برای القاء ناکارآمدی مدیریت اجرایی و ترسیم شرایط اضطراری و بحرانی کشور از طریق سیاه‌نمایی و ترسیم فضای یاس‌آلود به اجرا بگذارد تا بر اساس آن القاء شود که تنها راه نجات، تشکیل دولت وحدت ملی برای نفی احمدی‌نژاد است.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
روزنامه های دوم خردادی+ احمدی نژاد+ ژنو
ساعت ۱۱:٥٩ ‎ق.ظ روز ۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

بداخلاقی و شتابزدگی؛

»»‌ واکنش‌های جهانی به ماجرای توهین تنی چند از مزدوران صهیونیست و حمایت اکثریت شرکت کنندگان از رئیس‌جمهور ایران در اجلاس «دوربان-2» به‌خوبی میزان اهمیت این رخداد را هویدا کرده است تا آنجا که شبکه خبری آمریکایی سی‌ان‌ان، احمدی‌نژاد را «فاتح ژنو» می‌خواند. اما انعکاس این موضوع آیا در جراید ایرانی هم بدین‌شکل بود.

»» انتخاب تیترهای «جنجال در سخنرانی احمدی‌نژاد» با هدف متهم کردن رئیس‌جمهور از سوی روزنامه‌های اصلاح‌طلب و «دور برگردان دوربان» از سوی روزنامه‌ای دیگر، به‌خوبی نگاه مدیران و صاحبان اصلی این جراید را به واقعه دوربان نشان می‌دهد. انتظار حمایت از رئیس‌جمهور به‌وسیله گروه‌های سیاسی مخالف در داخل، انتظار بی‌مورد و نسنجیده‌ای است اما پیگیری رویه تمسخر و تخریب و وارونه‌نمایی حقایق، آیا شایسته انتقاد نیست؟


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
راه اندازی وبلاگ "جنبش پیامکی احمدی نژاد"
ساعت ٥:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» توی همین چندتا پست قبلی خبر: "آغاز به کار ستاد جنگ روانی علیه دولت نهم با ارسال پیامک" رو براتون گذاشتم، شاید تا حالا یکی از این "پیامک های انتخاباتی" به شما هم رسیده باشه! البته میگن بلوتوث هاش هم توی راهه!!

»» ما هم به نوبه خودمون گفتیم از این قافله اس ام اس بازی جا نمونیم!

»» البته پیامک هایی که برای آقای احمدی نژاد به دستمون میرسه، بیشتر جنبه تخریبی داره، این طور نیست؟؟

»» تاکتیک و اراده "اون طرفیا" برای کسب آراء در قبال احمدی نژاد تخریبه، ولی ما می خواییم نشون بدیم تاکتیک اخلاق و احترام همیشه در برابر تاکتیک تخریب پیروز بوده.

»» همه این بیست خط، برای همگرایی "جنبش پیامک احمدی نژاده"، تا اگه شعری نویی، سنتی ای، داستانکی، چیزی توی چنته دارند، یه سر به وبلاگ sms88.persianblog.ir بزنند.

»» وبلاگ جنبش پیامکی احمدی نژاد به آدرس:sms88sms.persianblog.ir فقط جهت این همگرایی راه اندازی شده.

»» همرنگ ها میتونن یکرنگ بشن..


 
بازم مقایسه نکن!!
ساعت ۱٢:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» استقبال مردم از احمدی نژاد موقع بازگشت از ژنو توی فرودگاه، مثل سفرهای استانی بعضی از کاندیدا که میرن اهواز و.. میمونه!! میگی نه، ایناها:

»» برید به ادامه مطلب


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
الو کروبی یا الو...
ساعت ۱٢:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

روزنامه اعتماد ملی در ستون «الو آقای کروبی»،‌ موضع دوگانه نویسندگان این روزنامه با دبیرکل حزب اعتماد ملی را علنی کرد. این روزنامه در شماره دیروز خود در پاسخ به سوال یکی از خوانندگان درباره موضوع فلسطین به نقل از مهدی کروبی نوشت: از طرح موضوعاتی که ربطی به ما ندارد، مانند هولوکاست خودداری می‌شود. این ستون که حاوی پاسخ مهدی کروبی به سوالات مردم درباره هولوکاست و اسرائیل بود، درحالی هولوکاست را موضوعی بی ربط به ایران اعلام کرد که مهدی کروبی روز گذشته در گفت‌وگو با سایت کمپین حامیانش مصاحبه تفصیلی درباه هولوکاست انجام داد. وی در این گفت‌وگو ضمن اعلام این نکته که «باید پی‌گیر بازگشت فلسطینیان به سرزمین‌ خود باشیم»، در پاسخ به این سوال که آیا به نظر شما هولوکاست واقعیت بوده یا افسانه، گفت:‌ درباره هولوکاست من چند بار اظهار نظر کرده‌ام و در آن زمان هم گفتم بالاخره یک حادثه‌ای رخ داده و کشتاری صورت گرفته است، حالا اینکه 6 میلیون نفر و یا شش هزار نفر در این حادثه بوده‌اند فرقی نمی کند، هولوکاست مسلما وجود داشته است. هنوز مشخص نیست پاسخ سوال خوانندگان روزنامه اعتماد ملی – آن هم در صورت صحت- توسط چه کسانی به نقل از کروبی ارائه می‌شود.

»» برگرفته شده از www.vatanemrooz.ir


 
موسوی " ژنرال شکست"؛ حسین شریعتمداری
ساعت ۱۱:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» این "ژنرال شکست"! قرار نیست در جنگ پیروز شود، بلکه قرار است، سپاه شکست خورده را فعلاً از پراکندگی نجات داده و به عنوان اپوزیسیون اصولگرایان- و به قول یکی از سران اصلاحات، «مزاحم فعال»- در صحنه نگهدارد، تا فرماندهان پس پرده- داخلی و بیرونی- که مهندس موسوی آنان را نمی بیند یا نمی شناسد، بعدها، این جبهه از کارافتاده را به کار  گیرند...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
مشروح کنفرانس خبری رئیس‌جمهور در ژنو
ساعت ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» رئیس جمهوری اسلامی ایران به ترک کنفرانس دوربان2 توسط برخی از صهیونیست‌های شرکت‌کننده در این کنفرانس اشاره کرد و گفت: آنها که مدعی آزادی بیان هستند، می‌ترسند حرفی خلاف نظر خود را بشنوند و جلسه امروز نشان داد که چه کسی در دنیا منزوی است.

»» ملت ایران حرف دل ملت‌ها را می‌زند ما می‌گوییم قانون و عدالت برای همه اگر انرژی هسته‌ای خوب است برای همه و اگر بد است هیچ از نباید از آن استفاده کند.

»» بنده در طی 4 سال سفر به نیویورک سخنان رییس‌جمهور آمریکا و اروپا را با قدرت در جلسه سازمان ملل گوش دادم ما باید سخنان همه را بشنویم و بهترین را انتخاب کنیم.

»» رژیم صهیونیستی ایران را به جنگ تهدید می‌کند اما ما به جنگ اعتقاد نداریم راه‌حل ما برای مسایل جهانی، انسانی، دموکراسی و مبتنی بر آرای آزادانه ملت‌ها دانست.

؟؟؟  پس از رفتار اروپایی‌ها با ایران مذاکرات هسته‌ای ایران چگونه ادامه خواهد یافت؟ آیا ایران همچنان بر مواضع خود پافشاری خواهد کرد؟

؟؟؟ نظرتون در مورد ترک جلسه سخنرانی توسط برخی از طرفداران رژیم صهیونیستی؟


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
تحسین منطق ایرانی در ژنو
ساعت ۱۱:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ : توسط :

»» آنچنانکه انتظار می‌رفت اجلاس «دوربان‌ـ2» به پرحاشیه‌ترین اجلاس بین‌المللی مبدل شد که رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در دوره حضور چهار ساله‌اش به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور در آن شرکت کرد. اجلاسی که حضور و سخنرانی قاطعانه محمود احمدی‌نژاد در آن پروژه‌های منفی تبلیغاتی رژیم صهیونیستی و حامیانش را تحت‌الشعاع قرار داد و خنثی کرد.

»» تبلیغات صهیونیست‌ها علیه احمدی‌نژاد در این اجلاس که با موضوع مقابله با تبعیض‌نژادی برگزار می‌شود، درحالی در روزهای گذشته جنجال را روانه رسانه‌های دنیا کرده است که سابقه آن را باید در حدود هشت سال پیش جست‌وجو کرد، زمانی که جنجال آپارتاید در آفریقای‌جنوبی پایان یافته بود و سازمان ملل ترجیح داد اجلاس ضد‌تبعیض‌نژادی سال۲۰۰۱خود را در شهر دوربان آفریقای‌جنوبی برگزار کند. اجلاسی که دردسرهای زیادی برای سازمان ملل و برخی کشورهای حاضر آفرید.

»» اولین اجلاس دوربان جایی بود که برای نخستین‌بار در آن موضوع رژیم صهیونیستی و عملکرد نژاد پرستانه آن در قبال فلسطین و فلسطینی‌ها با ارائه طرحی از سوی کشورهای عربی و اسلامی به طور رسمی مورد توجه قرار گرفت و کاربری اجلاس آن سال را به دادگاهی برای سیاست ورزان رژیم صهیونیستی مبدل کرد. طرح این مساله در کنفرانس دوربان -1 به تصویب پیش‌نویس قطعنامه‌ای انجامید که در آن از رژیم صهیونیستی به خاطر تمایلات نژاد پرستانه انتقاد شده بود، همین موضوع دلیلی شد تا مقام‌های این رژیم و همقطار دیرینه‌شان آمریکا این کنفرانس را ترک کنند. اما با گذشت هشت سال از نخستین اجلاس دوربان...


ادامه مطلب را مطالعه کنید