چرا بیلدربرگ سروش را برگزید؟
ساعت ٦:٠٧ ‎ب.ظ روز ٢۳ آذر ۱۳۸٧ : توسط :

افول روشنفکرى ماسونى و عصر بیدارى دانشجویان

چرا بیلدربرگ سروش را برگزید؟

سال 2004 «جایزه اراسموس» که بنیانگذار کلوب سرى «بیلدربرگ» برنده آن را برمى گزید، به «عبدالکریم سروش» تعلق گرفت تا کوشش هاى او براى ترویج «تئورى ماسونى علم» در جامعه دانشگاهى ایران ستوده شود. 4 سال پیش در آبان 1383، هنگامى که «عبدالکریم سروش» برلین را به مقصد آمستردام ترک کرد تا...

سه گزارش استراتژیک ایالات متحده که اولى در سال 1375 توسط «شوراى روابط خارجى آمریکا»، دومى در سال 1378 از سوى «سازمان اطلاعات مرکزى آمریکا» و سومى در سال 1382 در «پنتاگون» تهیه شد، پیش بینى مى کرد که تا سال 1389 ساختار اسلام سیاسى و نظام جمهورى اسلامى ایران فرو خواهد ریخت! در هر سه گزارش از «عبدالکریم سروش»، اعضاء «حلقه کیان»- که عنوان «روشنفکران دینی» را براى خود جعل کردند- و «دانشجویان ایرانى لیبرال» به مثابه شرکاء آمریکا در طرح براندازى جمهورى اسلامى نام برده شد...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
فاطمه رجبی: رفتار مجلس با دولت بر اساس مصالح ملی نیست
ساعت ۱۱:٥٠ ‎ق.ظ روز ٢۳ آذر ۱۳۸٧ : توسط :

رفتار مجلس‌های هفتم و هشتم با رییس‌جمهور و دولت نهم همواره سیاسی بوده و کمتر موردی پیدا می‌شود که بر اساس مصالح ملی باشد.

«فاطمه رجبی» در گفت‌وگو با پانا، با اشاره به پافشاری مجلس برای استیضاح وزرای آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی افزود: رفتار سیاسی مجلس در پیگیری استیضاح‌ها تنها یک رفتار سیاسی برای ایجاد تقابل بوده و اثری از پیگیری برای اصلاح امور در آن دیده نمی‌شود.

وی ادامه داد: استیضاح وزرای آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی تنها برای سقوط کابینه و اجبار دولت به اخذ رای اعتماد مجدد از مجلس است و هیچ بحثی از عملکرد این دو وزیر در این استیضاح‌ها مشاهده نمی‌شود.

رجبی با بیان اینکه «همه مردم می‌دانند که این استیضاح‌ها سیاسی است»، اظهار داشت: آیا کار آموزش و پرورش اینقدر حاد شده است که وزیر باید فوری استیضاح شود، آیا راه دیگری برای حل مشکل وجود ندارد؟

این نویسنده و منتقد، اضافه کرد: این استیضاح‌ها یک فرصت الهی بود تا نقاب از چهره کسانی که به نام اصول‌گرایی در پی ضربه‌زدن به دولت اصول‌گرا هستند برداشته شود و مردم به ماهیت اینان پی‌ ببرند.

وی تصریح کرد: مجالس هفتم و هشتم که به نام مجلس اصول‌گرا مطرح بودند به نام اصول‌گرایی به مقابله با دولت پرداختند و بیشترین ضربه را به دولت وارد کردند.

رجبی با اشاره به این مطلب که «بیشترین تذکرات مجلس علیه دولت در سی‌سال گذشته علیه دولت نهم مطرح شده است» تاکید کرد که اینها با سقوط کابینه در چندماه مانده به انتخابات می‌خواهند نشان دهند که دولت، ضعف داشته و از این موقعیت برای مطرح کردن کاندیدای خود استفاده کنند. به عنوان نمونه علی مطهری که با همه سروصدایی که به عنوان اصول‌گرایی به راه انداخته است، در همین روزها با دعوت از علی‌اکبر ولایتی، برای ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری ماهیت خود را نشان داد. این مساله از الطاف الهی برای شناخت هر چه بیشتر افراد توسط ملت است.

 

برگرفته شده از

www.ansarnews.com


 
پیام فضلی نژاد در دانشگاه شاهد: دو تئوریسین ارشد اصلاح‌طلبان، جاسوس بودند
ساعت ۱٠:٥٢ ‎ق.ظ روز ٢۳ آذر ۱۳۸٧ : توسط :

پیام فضلی نژاد، پژوهشگر و عضو مرکز پژوهش‌های روزنامه کیهان در مراسم بزرگداشت 16 آذر که در آمفی تئاتر دانشکده علوم انسانی دانشگاه شاهد تهران برگزار شد، گفت: «بی‌پرده به شما می‌گویم که مبانی نظری اصلاح طلبان ایران، ریشه در تئوری ماسونی علم دارد که پس از قرن هفدهم میلادی در لژهای ماسونی پدید آمد و در دوران اوج جنگ سرد با مشارکت سازمان جاسوسی سیا، کلوب سری و مخوف بیلدربرگ، لژهای فراماسونری و بنیاد بین المللی روتاری تحکیم شد.»

پیام فضلی نژاد

پژوهشگر موسسه کیهان افزود: «متاسفم که باید سندی دیگر را نیز فاش کنم و آن سند جاسوسی حسین بشیریه تنها با یک واسطه برای سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده آمریکا (سیا) است. جزییات این سند تا چندی دیگر در روزنامه کیهان منتشر خواهد شد، اما مقدمتا بگویم که وی اصلی ترین تئوریسین توسعه سیاسی دولت اصلاحات بود که از ابتدای دهه هفتاد، به همراه آقای سعید حجاریان، عباس عبدی و... در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری بر روی پروژه توسعه سیاسی کار می کرد. بشیریه مغز متفکر سیاسی اصلاح طلبان بود تا جایی که از اساتید دانشگاهی حجاریان به شمار می رفت و مشخصا استاد راهنمای پایان نامه فوق لیسانس وی بود. سالها، تئوری های حسین بشیریه به مثابه نسخه های استراتژیک سیاسی در دولت اصلاحات اجرا شد. آیا اقای خاتمی نباید جواب دهد که چرا از امثال عبدالکریم سروش و حسین بشیریه حمایت می کرده و بارها با اآنان در سالیان گذسته، جلسات مشورتی خصوصی داشته است؟!»

...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
همه نسبت به سخنان رهبری درباره تحول در حوزه کوتاهی کرده‌ایم
ساعت ۱:۳۸ ‎ب.ظ روز ٥ آذر ۱۳۸٧ : توسط :

مسئول دفتر پی‌گیری مطالبات و فرامین رهبر معظم انقلاب از حوزه علمیه:

همه نسبت به سخنان رهبری درباره تحول در حوزه کوتاهی کرده‌ایم

خبرگزاری فارس: مسئول دفتر پیگیری مطالبات و فرامین رهبر معظم انقلاب از حوزه‌ علمیه، گفت: به نظر می‌رسد نسبت به سخنان رهبری همه کوتاهی کرده‌ایم.

حجت‌الاسلام سیدموسی میرمدرس، مسئول دفتر پیگیری مطالبات و فرامین رهبر معظم انقلاب از حوزه‌ علمیه، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا گفت: طرح جامعی برای برگزاری سالگرد دیدار حوزویان با مقام معظم رهبری تهیه کردیم و این طرح به ریاست دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ارائه شد...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
دولت سازندگی یکی از افتخاراتش را تعیین قیمت " کلیه " می داند
ساعت ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ روز ٥ آذر ۱۳۸٧ : توسط :

به گزارش شبکه ایران مهدی کوچک زاده در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا سخنان هاشمی رفسنجانی که چندی پیش، اجرای طرح تحول اقتصادی را گداپروری خوانده بود به شدت محکوم و از او انتقاد کرد.

 

وی به دوران دولت سازندگی اشاره کرد وبا بیان اینکه در آن زمان همین آقایان بودند که گفتند: "خوب ما دیدیم که مردم کلیه شان را قاچاقی 3 میلیون می فروشند، قیمت گذاشتیم 10 میلیون بفروشند".  گفت:" آنها این را یکی از افتخارات دولت سازندگی می دانند. "

وی افزود: "کسانی که دولت نهم را دولتی دارای اقتصاد صدقه ای و گداپرور توصیف می کنند، کارنامه خود را ارایه کنند تا ببینیم سیاست های اقتصادی و سیاسی دوران حاکمیت آنها تا چه حد موجب تولید گدا به تعبیر این آقایان و ایجاد فاصله طبقاتی در جامعه شد؟ این موضوع را ابتدا روشن کنند بعد می توان به این موضوع پرداخت که آیا رفتارهای این دولت گدا پروری است یا بحث عدالت مطرح است؟ "


کوچک زاده همچنین ادامه داد: "موضوع این است که در اثر سیاست های گذشته، وضعیت موجود شکل گرفته است و این وضعیت حاصل عملکرد یکی دو سال اخیر نیست."

وی در خاتمه گفت: اگر سهام کارخانه های دولتی را در راستای خصوصی سازی به اقشاری واگذار کنیم که از خط استاندارد برخورداری پایین ترند، این گدا پروری تلقی می شود؟

 

این در حالی است که هاشمی رفسنجانی چندی پیش طی سخنانی در افتتاح دومین همایش "سمپوزیوم بین‌‏المللی ایران 1404" از اجرای طرح تحول اقتصادی انتقاد و از آن تعبیر به "گداپروری" کرده بود.

 

چند روز بعد از سخنان هاشمی رفسنجانی، دکتر احمدی نژاد که به استان زنجان سفر کرده بود در جمع مردم این استان با بیان اینکه هدفمند کردن یارانه ها گداپروری نیست گفت: "به ملت ایران توهین نکنید،شما ملت را خانواده، اطرافیان و هم حزبی هایتان می‌دانید، ولی اینگونه نیست ."

 

برگرفته شده از www.inn.ir


 
آیت الله جوادی آملی: دانش را نه می‌توان بومی کرد و نه بومی می‌شود
ساعت ٤:٠٦ ‎ب.ظ روز ٤ آذر ۱۳۸٧ : توسط :

آیت الله جوادی آملی در پیامی به مراسم بیستمین سالگرد تاسیس دانشگاه پیام نور عنوان کرد:

آنچه در دانشگاه ها تدریس می شود یا علوم انسانی است که موضوع اصیل آنها انسان است و یا علوم تجربی و ریاضی است که کاربر و کاربرد آنها انسان و انسانی است بنابراین مهم ترین برنامه های علمی دانشگاه ها مخصوصا دانشگاهی که به نام نور نامیده می شود رهایی از ظلمت جهل علمی ونجات از جهالت علمی درباره معرفت حقیقت انسان است لذا قرآن حکیم انسان سالک صالح را به پیمودن مسیر مستقیم معرفت نفس فرا می خواند «یا ایها الذین آمنوا علیکم انفسکم لا یضرکم من ضل اذا اهتدیتم الی الله مرجعکم» تا اتحاد راه و رونده و وحدت سالک و مسلک در سهولت سلوک و آسانی ره پویی کمک نماید...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
آیت الله مصباح یزدی: یک دهم بودجه ورزش برای تربیت هزار مربی کافی است
ساعت ۳:٥۱ ‎ب.ظ روز ٤ آذر ۱۳۸٧ : توسط :

آیت‌الله مصباح‌یزدی گفتند: در زمانی زندگی می‌کنیم که شعارهای اسلامی و انقلابی در جامعه سازنده و رو به بالندگی است.

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی در دیدار معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشتند: از آغاز انقلاب اهمیت تربیت نسل جوان مورد توجه مسؤولان قرار گرفت.

ایشان افزودند: از انقلابی که بر اساس اسلام و قرآن شکل می‌گیرد انتظار می‌رود بیشترین اهمیت را به تربیت و اخلاق نسل جدید داشته باشد ولی در 30 سال گذشته این کار به نتیجه مطلوب نرسید. عضو جامعه مدرسین خاطرنشان کردند: باید افرادی صمیمانه و منصفانه...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
یادداشت سردار احمدی ‌مقدم درباره فیلم آواز گنجشک‌ها
ساعت ۳:٥۱ ‎ب.ظ روز ٤ آذر ۱۳۸٧ : توسط :

سردار اسماعیل احمدی ‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی با انتشار یادداشتی تحت عنوان «آواز گنجشک‌ها و امنیت اجتماعی»؛ نقدی کوتاه از این فیلم در حال اکران ارایه کرد. به گزارش خبرنگار شهاب‌نیوز؛ فرمانده ناجا در این مقاله که امروز دوشنبه منتشر شد، چنین نوشته است: شب جمعه موفق شدم در یکی از سینماهای تهران شاهد فیلم «آواز گنجشک‌ها» باشم...

در فیلم آواز گنجشک‌ها با زبانی ساده و همه‌فهم و به زیبایی، مضامین قرآنی و دینی و ملی ما به‌تصویر درآمده است. این‌که تلاش زیاد در جهت مال‌اندوزی بدون توجه به حلال بودن کسب، موجب افزایش روزی نمی‌شود، همان کلام خداست که در آیه 52 سوره زمر آمده است: «آیا ندیدید خداوند روزی را برای هر کس بخواهد گسترده یا تنگ می‌سازد؟( »قرآن کریم، سوره زمر، آیه 25) یا تعبیر همان مثل ایرانی است که « بادآورده را باد می‌برد. »...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
انهدام شبکه جاسوسی هسته‌ای رژیم صهیونیستی توسط نیروهای اطلاعاتی سپاه
ساعت ۳:٤۱ ‎ب.ظ روز ٤ آذر ۱۳۸٧ : توسط :

 سرلشکر جعفری خبر داد:

                    انهدام شبکه جاسوسی هسته‌ای رژیم صهیونیستی

                                    توسط نیروهای اطلاعاتی سپاه

 خبرگزاری فارس: فرمانده کل سپاه از شناسایی و دستگیری یک شبکه جاسوسی رژیم صهیونیستی که در زمینه جمع آوری اخبار هسته‌ای و مراکز نظامی ایران فعالیت می‌کردند، خبر داد.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه با تشریح تلاش‌های این نیرو در مقابله با تهدیدات و توطئه‌های فرامرزی علیه نظام و انقلاب گفت: اخیرا با تلاش سازمان حفاظت اطلاعات سپاه، شبکه‌ای که عمدتا در ارتباط با سازمان های نظامی کشور جاسوسی می‌کرد، شناسایی و با ردیابی و انجام اقدامات وسیع اطلاعاتی، وابستگی این شبکه به سازمان جاسوسی موساد مشخص شد و...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
ملت ایران بدون نفت نیز می‌توانند خود را اداره کنند
ساعت ۳:٢٦ ‎ب.ظ روز ٤ آذر ۱۳۸٧ : توسط :

احمدی‌نژاد در آیین افتتاح طرح‌های استان خوزستان:

                   ملت ایران بدون نفت نیز می‌توانند خود را اداره کنند

 خبرگزاری فارس:

رئیس جمهور گفت: اگر به جایی برسیم که اصلا از ما نفت نخرند ملت ایران می‌تواند خود را بدون نفت هم اداره کند.

 به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به استان خوزستان، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور که صبح امروز برای افتتاح چند طرح به استان خوزستان سفر کرده است، گفت: خوزستان دیار مردان مرد و زنان پاک مردپرور، علما و مجاهدان و شهدای مخلص است.خوزستان یار خداپرستان مؤمن، عدالت ‌خواهان موحد، مجاهدان فداکار و شهیدان سرافراز و جانبازان حاضر در صحنه است...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
صراحتا نسبت خود را با رهبر انقلاب روشن کنید
ساعت ۳:٠٦ ‎ب.ظ روز ٤ آذر ۱۳۸٧ : توسط :

بسیج دانشجویی 10 دانشگاه‌ تهران خطاب به تخریب کنندگان دولت:

                     صراحتا نسبت خود را با رهبر انقلاب روشن کنید

 به گزارش شبکه ایران بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علم و صنعت ایران، علامه طباطبایی، تربیت مدرس، خواجه نصیرالدین طوسی، امام صادق (ع)، تربیت دبیر شهید رجایی، دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز، دانشگاه آزاد آسلامی علوم تحقیقات، دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال و دانشگاه امیر کبیر "پلی تکنیک تهران" با صدور بیانیه ای روند تخریب‌ها علیه دولت نهم، را به شدت محکوم کردند.

در این بیانیه ضمن انتقاد از برخی از افراد که با وجود فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب همچنان در آلوده کردن فضای سیاسی کشور می کوشند آمده است:‌ "هنوز صوت دلنشین امام راحل از پیکره و جان این مرز و بوم زدوده نشده است؛ آنگاه که می‌فرمود:پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد و امروز گویی آنکه جریانات سیاسی، احزاب و داعیه داران میدان سیاست نمی شنوند آنچه را که رهبر فرزانه انقلابمان فریاد می‌کند یا شاید هم...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
موسویان از مدیر مسئول روزنامه ایران شکایت کرد
ساعت ٢:٤٧ ‎ب.ظ روز ٤ آذر ۱۳۸٧ : توسط :

به گزارش شبکه ایران ، در احضاریه صادقیان بازپرس شعبه دوم این دادسرا ، اتهام کاوه اشتهاردی نشراکاذیب عنوان شده است.

مدیرعامل موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران با تایید این خبر اظهار داشت : این احضاریه که روزگذشته به اینجانب ارایه شد ، مربوط به یادداشتی است که روزنامه ایران یک سال پیش در 23 آبان 1386 با عنوان "حساسیت زدایی از جرم جاسوسی" منتشر کرده بود.

شاید دولت و وزارت اطلاعات در برابر یک گروه اقلیت گرفتار مصلحت اندیشی هایی شده باشند و همه چیز را بر زبان نیاورند ، اما اینجانب در دادگاه افشا خواهم کرد که این عده ، از حمایت کدام افراد و جریانها برخوردار هستند.

دکتر محمود احمدی نژاد همچنین اظهار داشت: این اتفاقات در حالی رخ می دهد که فردی که اطلاعات کشور را به بیگانه داده، آزادانه در جامعه می گردد اما رسانه هایی که به این موضوع پرداخته اند، محاکمه می شوند...


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
به منظور رفع ابهامات عمومی؛ چرا اسناد پرونده موسویان منتشر نمی شود؟
ساعت ٢:۳۸ ‎ب.ظ روز ۳ آذر ۱۳۸٧ : توسط :

به منظور رفع ابهامات عمومی و اطلاع مردم؛

 چرا اسناد پرونده موسویان-جاسوس هسته ای- منتشر نمی شود؟

سئوال اینست که اگر اسناد سری بوده و پرونده به تشخیص قاضی امنیتی بوده و نباید محاکمه علنی می شده، چرا باید آقای افروغ که الان حتی نماینده مجلس هم نیست و یک شهروند عادی محسوب می شوند باید این اسناد را ببیند و امثال ماها نتوانیم آنها را ببینیم تا قضاوتمان را اصلاح کنیم؟

بعد از اتهامات وزیر اطلاعات و برخی اتهامات که دیگر در رسانه ها منتشر شد که در نامه موسویان به افروغ نیز به بخشی از آن اشاره شده است. آقای الهام سخنگوی دولت تاکید کردند که بهتر است جلسه محاکمه علنی باشند اما قوه قضائیه موافقت نکرد و باقی ماجرا. علت علنی برگزار نشدن این جلسه مسائل امنیتی اعلام شد، اما سخن اینست که مگر وزیر اطلاعات مسئول امنیت کشور نیست و یا رئیس جمهور رئیس شورای عالی امنیت ملی نیست، پس چرا با درخواست دولت موافقت نشد؟...

 

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
احمدی نژاد: انتصاب افراد سست تحت فشار «این و آن» را دیگر نمی‌پذیرم
ساعت ۱:٤٤ ‎ب.ظ روز ۳ آذر ۱۳۸٧ : توسط :
هشدار رئیس جمهور به استانداران: انتصاب افراد سست تحت فشار «این و آن» را دیگر نمی‌پذیرم به گزارش شبکه ایران به نقل از خبرگزاری‌ها دکتر احمدی‌نژاد عصر امروزدر مراسم معارفه وزیر کشور با تقدیر از وزیر سابق کشور اظهار داشت: رفتار ایشان در روز جلسه استیضاح را یک اخلاق انقلابی، آرمانی و منطبق بر فرهنگ بسیجی دیدم. وی با بیان اینکه کردان آبروی خود را داد تا لطمه‌ای به انسجام ملی، ارکان نظام و حیثیت کشور وارد نشود، بیان داشت: کردان فحش خورد و تحمل کرد، اما چیزی نگفت و این یعنی فرهنگ بسیجی. رئیس جمهور با بیان اینکه بعد از دوران انقلاب ما نداشتیم که وزارت کشور از همه جهات تحت فشار باشد، گفت: کردان به خاطر خدا ایستادگی کرد و من مطمئن هستم کسی که آبروی خود را معامله کند، خدا با بهترین وجه آبروی وی را خواهد خرید چراکه خدا مثل امثال ما کم ظرفیت و درگیر بازی‌های سخیف نیست. رئیس جمهور با اشاره به اینکه مخالفان از اکنون انتخابات را نشانه گرفتند تا اگر نتایج باب میل آنها نبود، آن را مورد هدف قرار دهند، تصریح کرد: بیش از 200 هزار نفر از گل‌های این کشور پرپر شدند و چند صد قامت خمیده شد تا پرچم کشور برافراشته شود، اما اکنون و در این فضا می بینید که ما به این بازی‌های سطح پایین برمی‌خوریم. رئیس جمهور اینگونه اقدامات را سقوط، انحطاط و خسارت دانست و افزود: ملت و رهبری هوشمند و خدای ملت بیدار است و ارکان کشور با این حرف‌های سطح پایین هیچ وقت متزلزل نخواهد شد. احمدی‌نژاد با اشاره به وظایف وزارت کشور، بدنه وزارت کشور را سرشار از نیروهای انقلاب، آرمانی، بسیجی و توانمند دانست و اظهار داشت: علی‌رغم نوسانات، بدنه این وزارتخانه معتقد به آرمانها و اهداف انقلاب است. رئیس جمهور وظیفه اصلی وزارت کشور را پیشبرد سیاست‌های داخلی کشور عنوان کرد و گفت: وزارت کشور باید بسیار مستحکم، دقیق و پیگیر باشد و با شناختی که من از آقای محصولی دارم، می‌دانم که ایشان سیاست‌های دولت و قوه مجریه را بخوبی انجام خواهند داد. رئیس جمهور همچنین خطاب به وزیر کشور و استانداران حاضر در جلسه اظهار داشت: حق ندارید که در تغییر مدیری تحت فشار قرار بگیرید و اگر قرار است مدیری جابجا شود باید معیارهای انقلاب و پاکی مبنا قرار بگیرد. احمدی‌نژاد با بیان اینکه باید انسان‌های مردمی، انقلابی و آرمانی را برای مدیریت انتخاب کنید، گفت: اگر در این چند سال نیز کوتاه آمدم دیگر کوتاه نخواهم آمد که برای رضایت فلان آقا فردی سست را بکار بگیرند. احمدی‌نژاد، وظیفه وزارت کشور را ایجاد نشاط، امید، کار، تلاش و برادری در کشور دانست و گفت: همه در محدوده قانون آزاد هستند و مطمئنم قوای سه گانه از مسیر وزارت کشور، برای اجرای قانون و ایجاد فضای همدلی و برادری حمایت خواهد کرد. رئیس جمهور با بیان اینکه لبخند یک کودک مستضعف در یک روز ارزش آن را دارد که انسان همه عمر خود را فدا کند، خاطر نشان کرد: باید در بخش‌های مختلف وزارت کشور دست در دست هم و با تعامل با سایر قوا فضای همدلی را بیش از گذشته در کشور جلو ببریم. احمدی‌نژاد همچنین صادق محصولی وزیر کشور را فردی بسیجی و آرمانی عنوان کرد و بیان داشت: باید وزارت کشور را مقتدر و البته رئوف و مهربان دانست. برگرفته شده از www.inn.ir
 
دانشگاه نباید به مجرای واردات مطالب ترجمه‌ای تبدیل شود
ساعت ٤:٤٩ ‎ب.ظ روز ٢ آذر ۱۳۸٧ : توسط :
احمدی نژاد در همایش سالگرد تاسیس دانشگاه پیام نور: دانشگاه نباید به مجرای واردات مطالب ترجمه‌ای تبدیل شود به گزارش شبکه ایران، رییس جمهور گرایش به علم آموزی را به عنوان یکی از بالاترین سرمایه‌های ملت ایران دانست و گفت: در دنیا جایی سراغ نداریم که به اندازه ملت ایران گرایش به دانش و علم آموزی داشته باشد. دکتر محمود احمدی نژاد صبح امروز در همایش بیستمین سالگرد تاسیس دانشگاه پیام نور با بیان اینکه بحث علم و دانش برای ایرانی‌ها مساله بسیار روشنی است، تاکید کرد: بعد از اسلام ملت ایران سرمایه گذاری‌های فراوانی در بسط علم نه تنها برای ملت خود بلکه برای همه بشریت انجام داده است. رییس جمهور افزود: با عطش علم آموزی، ایران در طول تاریخ خدمات زیادی انجام داده و امروزه جوانان و نوجوانان ایران اسلامی مشتاق علم آموزی هستند چرا که ملت ایران به واسطه فرهنگ اسلامی، علم را نور و روشن کننده راه زندگی سعادتمند می داند. دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه هیچ فردی و ملتی بدون علم، قادر به فتح هیچ قله‌ای از قله‌های کمال نیست‌، گفت: نعمت و اسم علم از اسماء الهی است که راه را برای تجلی سایر اسماء الهی باز می‌کند. رییس جمهور با بیان اینکه ملت ایران قدر علم را می شناسد، اظهار داشت: بالاترین سرمایه‌های یک ملت، علم است و وظیفه ما این است که بسترهای لازم برای بهره‌برداری درست از آن را برای همه فراهم کنیم . دکتراحمدی نژاد دانشگاه پیام نور را نهاد مبارکی دانست و در ادامه با قدردانی از زحمات و تلاشگران عرصه علم و معرفت در این دانشگاه گفت: با تلاش، همت و مجاهدت همه عزیزان یک حرکت گسترده در جهت بسط و توسعه کمی دانشگاه پیام نور آغاز شده است، اما باید یک مجاهدت گسترده تر برای بسط کیفی و تحول به مبانی، جهت گیری و مفید بودن علم برداشته شود. رییس جمهور با بیان اینکه همه باید مراقبت کنند که دانشگاه ها و مراکز علمی را به کارخانه‌های مدرک علم تبدیل نشوند، یادآور شد: علم مفید علمی است که مبتنی بر دریافت حقیقی از انسان و جهان باشد و این کار شدنی است. وی اضافه کرد: باید همچنین مراقب باشیم که دانشگاه ها و مراکز علمی ما تبدیل به یک کانال واردات برخی مطالب و ترجمه و نشر آن نشود. رییس جمهور افزود: ما باید به سراغ علم حقیقی و تبیین مبانی نظری و فلسفی علم برویم و آن را تثبیت و ترویج کنیم. دکتر احمدی نژاد در ادامه بومی کردن رشته ها را یکی از ویژگی های ممتاز دانشگاه پیام نور دانست و گفت: بومی کردن دانشگاه فرصت لازم را برای شکوفایی ایجاد می کند و نیازهای واقعی انسان را مد نظر قرار می دهد. رییس جمهور همچنین با بیان اینکه تولیدات علمی در کشور روز افزون است، گفت: سرعت علمی کشور بصورت تصاعدی افزایش می یابد و به این دلیل به لحاظ سرعت رشد علمی در دنیا رتبه اول را داریم. وی به حجم تولیدات مراکز علمی نیز اشاره کرد و گفت: بعد از انقلاب اسلامی راه برای اساتید و دانشگاه های کشور باز شده است تا حجم تولیدات علمی خود را بیش از گذشته ارتقاء دهند. دکتر احمدی نژاد افزایش دانشجو در دانشگاه پیام نور از 300 هزار نفر به 850 هزار نفر را کار وافتخار بزرگی در این دانشگاه دانست و گفت : همت کنید که کیفیت و محتوا نیز عمیق تر شود و نیز سعی کنید که همواره منتشر کننده پیام نور هم در ایران و هم در جهان باشید. توجه به جایگاه واقعی زنان در تربیت نسل سالم درجامعه رئیس جمهور در ادامه سخنان خود به برخی رشته‌هایی که سالیان قبل در دبیرستان‌ها و مراکز دانشگاهی تدریس می شد اشاره و تصریح کرد: بعد از اینکه موج تساوی حقوق مرد و زن و به کارگیری زنان با آن ارج و قرب بالا در هر زمینه‌ای به کشورمان راه یافت برخی از این رشته ها که اتفاقاً به فرهنگ و بنیان خانواده های ما مربوط بود کنار گذاشته و فراموش شد. دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه در اصل کرامت انسانی و رسیدن به کمال و خدایی شدن، زن و مرد کاملاً برابرند، تصریح کرد: نباید با برداشت های نادرست از این موضوع، اصل مسیر را اشتباه برویم و نیازهای اصلی جامعه و کشور را به هم بزنیم. وی افزود: نیازهایی در جامعه هست که خداوند متعال برای برآورده کردن آنها استعدادی خاص را در افرادی خاص گذاشته است که اگر این را نادیده بگیریم جامعه متلاشی می‌شود. رئیس جمهور اصلاح این نگاه را در دانشگاه ها ضروری دانست و گفت: چون چنین نگاهی ابتدا از دانشگاه‌ها در جامعه منتشر شد باید این نگاه در همان دانشگاه‌ها اصلاح شود و باز هم تربیت انسان به معنای واقعی مورد توجه قرار گیرد. وی با بیان اینکه به خاطر همین نگاه، به ویژه در جوامع غربی، ارزش های زن و تأثیرگذاری آن بر بنیان خانواده متزلزل شد، تصریح کرد: مثلاً به دلیل همین نگاه، تربیت انسان به دست زن و مادر یک کار کوچک تلقی، اما رانندگی با اتوبوس به یک افتخار تبدیل شد. برگرفته شده از www.inn.ir
 
انتقاد از پاسخگو نبودن هاشمی رفسنجانی به دانشجویان
ساعت ٤:٤٢ ‎ب.ظ روز ٢ آذر ۱۳۸٧ : توسط :
در نامه سرگشاده بسیج دانشگاه صنعتی شریف مطرح شد انتقاد از پاسخگو نبودن هاشمی رفسنجانی به دانشجویان به گزارش شبکه ایران، بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف، در آستانه حضور هاشمی رفسنجانی در این دانشگاه، در نامه سرگشاده‌ای، ضمن استقبال از حضور وی در جمع دانشجویان این دانشگاه، از وی خواست تا شرایط یک گفت‌وگوی رو در رو با دانشجویان را مهیا کند. بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در ابتدای نامه سرگشاده خود ضمن تبریک به مناسبت آغاز هفته بسیج خطاب به هاشمی رفسنجانی آورده است: "حضورشما را در دانشگاه صنعتی شریف ارج نهاده و آن را به عنوان فرصتی برای دانشجویان جهت مطالبه خواسته‌های خویش و مطرح شدن سوالات ایشان در فضایی دانشجویی، برمی‌شماریم." درادامه با اشاره به دور بودن هاشمی رفسنجانی از فضای دانشگاه آمده است: "دور بودن شما از فضای دانشگاه بر کسی پوشیده نیست. عدم دسترسی دانشجویان به شما موجب گشته تا شبهات و مطالبات ایشان از شما بی پاسخ بماند." بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف افزوده است: "حال که فرصتی پیش آمده و پس از یک دهه دوری شما از فضای رودرروی دانشجویی می توانیم شاهد تحقق اینچنین دیداری باشیم، چرا باید به دلیل تدابیر امنیتی و یا هر دلیل دیگری باز هم از طرح سوال و بیان انتقادات خود به طور مستقیم و بی واسطه محروم بمانیم؟ آیا این مسئله شایسته کارگزار امیرالمومنین(ع) است؟" در ادامه با طرح این سوال که" آیا تفاوتی میان هاشمی رفسنجانی و سایر خدمتگزاران نظام اسلامی وجود دارد" آمده است:" نشاط فضای دانشجویی ایجاب می کند که مطالبه اش تند و تیز باشد و سوالش پرکنایه، آیا تفاوتی میان هاشمی رفسنجانی و سایر خدمتگزاران نظام اسلامی وجود دارد که سایرین در چنین فضاهایی نیز شرکت کرده و پاسخگو هستند ولی جنابعالی همواره از حضور در چنین شرایطی اجتناب می کنید؟" بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به عملکرد بسیجیان در طول سال‌های بعد از انقلاب یاد‌آور شده است:"عملکرد بسیجیان در طول سال های پس از پیروزی انقلاب گویای این واقعیت است که ایشان همواره در خدمت انقلاب و آرمان های امام راحل در حرکت بوده اند." در این نامه تاکید شده است:" زمانی که حامیان اولیه آقای خاتمی به وی حمله کرده و در پایان کار دولت وی، او را مورد سخت ترین بی مهری ها قرار دادند، این بسیجیان بودند که کمر همت بر حمایت از او بستند. زمانی شما عالیجناب سرخ پوش نامیده شدید این بسیجیان بودند که در صف اول حامیان شما ایستادند. حال چه دلیلی دارد که کسانی که وفاداری خود را به انقلاب و آرمان های آن در طول این سه دهه به اثبات رسانیده اند از طرح چند سوال به صورت شفاهی و بی واسطه محروم بمانند؟" در ادامه آمده است:"به اذعان هر فرد منصفی اکبر هاشمی رفسنجانی جزئی از تاریخ ایران است. شما بودید که امام فقید و حکیم امت، دلیل زنده بودنتان را زنده بودن انقلاب دانست؛ فردی که رهبر انقلاب در وصفش فرمود: «هیچ کس برای من آقای هاشمی نمی شود»." بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به عملکرد حزب کارگزاران آورده است:"چرا باید حزب کارگزاران که در فضای سیاسی کشور به واسطه وابستگی اش به شما شناخته می شود، امروز به اذعان بزرگان آن حزب که غالبا صاحب منصبان دولت شما نیز بوده اند به عنوان حزبی لیبرال معرفی شود. مگر امام امت(ره) نبود که فرمود: «نگذارید انقلاب به دست لیبرال ها بیفتد»." این تشکل دانشجویی می‌افزاید:"نمی توانیم بپذیریم که نزدیکان کسی که مدعی صلاحیت جهت کارگزاری حضرت امیر(ع) است عمدتا افرادی باشند که در معرض اتهامات گوناگون اقتصادی و رانت خواری قرار دارند. در زندگی های شخصی شان ذره¬ای ساده زیستی به چشم نمی خورد. محاسبه و نظارت آن ها بر رفتار زیردستانشان مطابق با اصول مدیریت لیبرالی بوده و فرسنگ ها از تصویر ترسیم شده از عدالت محوری در حکومت حضرت علی(ع) فاصله دارد." در ادامه آمده است:"این گونه تضادها آن زمانی دردناک تر می شود که با مرور تاریخ و بررسی شرایط کشور در سنوات گذشته می توان این گونه نتیجه گرفت که عدم شفافیت جنابعالی در موضع گیری می تواند به معنای همراهی با این افراد و حمایت از سیاست های آن ها باشد." بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به مواضع هاشمی در مورد دولت نهم تاکید کرده است:" چرا در دوران ریاست جمهوری خود همواره شرایط کشور را در بهترین وضع ممکن می دانستید و امروزه تحلیل‌تان از اوضاع کشور به گونه ای است که آن را بحرانی می نامید. حال آن که مقایسه ای ساده بین شرایط کنونی کشور و آن دوره به خوبی مشخص می کند که این گونه اظهار نظر تنها به سبب نزدیکی شما به طیف مذکور است." در ادامه نامه آمده است:"وجود فساد در دستگاه حکومتی یک بحث و پذیرفتن بی عدالتی به عنوان یک راهکار جهت نیل به اهداف حکومت بحثی دیگر است. آیا شما نبودید که در مصاحبه با کیهان، پذیرفتن فساد مالی در پروژه های عظیم را جهت تسهیل روند اجرایی آن پروژه به عنوان یک راهکار مدیریتی، رسمی دانستید؟ آن جا شما بیان داشتید:« وقتی که ما یک سدی را می سازیم و مثلا 10 میلیارد خرج می کنیم ممکن است از قبل آن 500 میلیون هم اختلاص شود اما این سد برای کشور می ماند و هیچ کس نمی تواند از این سد اختلاس و دزدی کند»." بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف تاکید کرده است:" آیا این مولای شما امیرالمومنین(ع) نبود که به سبب اختلاسی در بیت المال مسلمین توسط کارگزار خود ابن هرمه- مسئول نظارت مالی بر بازار اهواز- وی را به شدت مجازات کرد؟ آیا این سخن کارفرمای شما(ع) نبود که فرمود:«هنگامی که نامه مرا خواندی ابن هرمه را ... برکنار کرده و به مردم معرفی کن! به زندانش افکن! آبرویش را بریز! به همه بخش های تابع اهواز بنویس که من چنین عقوبتی برای او معین کردم. مبادا در مجازات او غفلت و کوتاهی کنی که نزد خدا خوار می شوی و من به زشت ترین صورت ممکن برکنار خواهم کرد. ... شب ها زندانیان را برای هواخوری به فضای باز بیاور جز ابن هرمه!»" در ادامه با اشاره به انتقاد هفته ی گذشته هاشمی از برخورد با مطبوعات آمده است:" هفته ی گذشته شاهد انتقاد شما از برخورد با احزاب و مطبوعات بودیم. این ابراز نگرانی در حالی توسط شما صورت می¬گیرد که دردولت جنابعالی یعنی از سال ‪1368 تا سال ‪ 1376هیچ موردی از توهین مستقیم به رییس جمهور درمطبوعات آن زمان یافته نشده و تنها ‪ 189 مورد سیاه نمایی در مورد دولت شما مشاهده شده است." این تشکل فعال دانشجویی می‌افزاید:" این انتقاد شما در حالیست که در 3 سال فعالیت دولت نهم ‪ 1689 مورد توهین مستقیم به رییس جمهوری و 39682 مورد سیاه نمایی درفضای رسانه‌ای و تبلیغاتی کشور علیه دولت نهم انجام شده است." درادامه آمده است:" این نگرانی شما را چگونه باور کنیم در حالی‌که دانشجویان حق سوال رودررو از شما را ندارند و برای چند طلبه که در سخنرانی 15 خرداد، درخواست سوال از شما را داشتند حکم زندان، شلاق، اخراج از قم و منع اشتغال در مشاغل علمی و حوزی صادر شد." بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف با انتقاد از همراهی هاشمی با حزب کارگزاران سازندگی تاکید می‌کند:"بغض در گلو مانده هر دانشجوی متعهد به آرمان های انقلاب و اصول نظام این است که چرا یار امام(ره) و یاور رهبری نسبت خود را با کسانی که در ظاهر گرد او جمع شده اند روشن نمی سازد؟ چرا آقای هاشمی که بزرگی خدماتش بر نظام و انقلاب، بر کسی پوشیده نیست به این شبهات پاسخ نمی گوید؟ چرا نسبت خود را با عدالت و توسعه عدالت محور تبیین نمی کند؟ چرا آقای هاشمی نسبت خود را به طور شفاف با لیبرال- دموکرات ها، مفسدین اقتصادی و یا حداقل با کسی که از نظر دستگاه قضایی جمهوری اسلامی اتهام اقدام وی علیه امنیت ملی کشور به اثبات رسیده است مشخص نمی کند؟" در ادامه نامه خطاب به هاشمی آمده است:"حال که توفیق درک محضر شما در دانشگاه صنعتی شریف نصیب ما و همه هم دانشگاهیان‌مان شده است، امیدواریم فضای جلسه و روند آن به گونه ای باشد که شبهات فوق و بسیاری از سوالات بی جواب دیگر در این جلسه و در فضایی دانشجویی و مطالبه گونه مطرح شده و پاسخ آن ها را بشنویم." این تشکل ارزشی دانشگاه صنعتی شریف می‌افزاید:"زیبنده چنین شانی نیست که این همه سوال و ابهام در مورد وی بی پاسخ بماند و او خود نیز هیچ رغبتی به پاسخ گویی نداشته باشد. بسیار شنیده ایم و خوانده ایم که حضرت امیر(ع) روی منبر در حال صحبت بودند که شخصی از ایشان سوال می¬پرسد تا آن جا که انتقاد پذیری یکی از ویژگی های زمامداری حضرت برشمرده می شود." در پایان نامه هم آمده است:" امیدواریم امروز بتوانیم معنای حقیقی رودررویی رعیت با والیان را درک کرده و به سبب تبلور ارزش های توحیدی و شیعی خویش بر دشمنان خارجی و کج فهمان داخلی بنازیم." برگرفته شده از www.inn.ir
 
آقای هاشمی! چرا در این سه سال حتی یکبار هم نامی از دولت نهم نیاوردید؟
ساعت ٤:۳٤ ‎ب.ظ روز ٢ آذر ۱۳۸٧ : توسط :
حسین شریعتمداری با انتقاد از هاشمی رفسنجانی: آقای هاشمی! چرا در این سه سال حتی یکبار هم نامی از دولت نهم نیاوردید؟ حسین شریعتمداری نماینده ولی فقیه و مدیر مسئول روزنامه کیهان امروز در یادداشتی باعنوان "هنرش نیز بگوی..." در این روزنامه ضمن انتقاد از رویکرد هاشمی رفسنجانی نسبت به ویژگی های مثبت دولت نهم از وی پرسید که آیا این دولت یک ویژگی مثبت هم نداشته که در طول این سه سال یک بار هم از آن یاد نکرده اید؟ وی در این یادداشت می نویسد: "این سوال مدتهاست که همه جا دهان به دهان می گردد- کمی بیشتر از سه سال- اما هنوز پاسخ مناسب و قانع کننده ای نیافته است. در میان توده های عظیم مردم که اسلام و انقلاب به جانشان گره خورده است، این پرسش بیشتر مطرح است. آنها از این که جواب سوال خود را نمی یابند، نگرانند و از پاسخ احتمالی که برای آن حدس می زنند، دلخور نیز هستند." وی در ادامه با اشاره به سوال خود بیان می کند: "سوال که چه عرض شود؟ مقدمه سوال این است که آیا دولت نهم و آقای احمدی نژاد رئیس جمهور کنونی هیچ نقطه مثبت و درخور تقدیری در کارنامه و عملکرد خود ندارند؟! آیا ساده زیستی، پاکدستی، مردم دوستی، حمایت از محرومان، ایستادگی در برابر باج خواهی آمریکا، تاکید بر آموزه های امام و انقلاب، پرکاری و دهها ویژگی برجسته و کم نظیر- و بعضاً بی نظیر- دولت نهم، دیدنی نیست؟ البته دولت عیب و نقص هم دارد که از حق نگذریم در مقایسه با امتیازات فراوان و متراکم آن چیز زیادی نیست، اگرچه به هرحال، قابل نقد است و نقد هم می شود. تخریب که جای خود دارد! و دولت نهم به اندازه هفت پشت خود تخریب کننده دارد!! ندارد؟!" شریعتمداری در ادامه خطاب به هاشمی رفسنجانی می نویسد:" و اما، سوال اصلی که موضوع این وجیزه است و مدتهاست بر سر زبان ها افتاده و دهان به دهان می چرخد این است که چرا طی سه سال و چند ماه که ازعمر دولت نهم و ریاست جمهوری آقای دکتراحمدی نژاد می گذرد، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، حتی یک کلمه نیز در تائید و تقدیر امتیازات برجسته دولت نهم و عملکرد افتخارآفرین و کم نظیر آقای احمدی نژاد بر زبان نیاورده اند؟! این پرسش به فراوانی و همه جا شنیده می شود و نگارنده به تناسب نوع کار خود، طی سه سال گذشته در بسیاری از مجامع عمومی، نظیر دانشگاهها، حوزه های علمیه، مساجد و مخصوصاً از نمازگزاران جمعه بعد از پایان نمازجمعه ای که به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی برگزار شده است، با آن روبرو بوده و متاسفانه پاسخ مناسب و قانع کننده ای نداشته است." مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به جایگاه هاشمی رفسنجانی می نویسد:" حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، امام جمعه موقت تهران و یکی از استوانه های جمهوری اسلامی ایران هستند و دقیقاً به همین علت و به دلیل حضور در این جایگاه، خودداری ایشان از تقدیر- دستکم یکی از اقدامات مثبت دولت نهم- سوال برانگیز شده است و مردم می پرسند؛ آیا احمدی نژاد و دولت او حتی یک نقطه مثبت که قابل تقدیر باشد در کارنامه خود ندارند؟! و اگر دارند- که به فراوانی و در مقیاس گسترده ای دارند- چرا خطیب محترم جمعه، رئیس محترم مجلس خبرگان، ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و استوانه پرآوازه انقلاب، کمترین اشاره ای به یکی از این همه نقاط برجسته نمی فرمایند؟" وی درادامه با اشاره به گستردگی حوزه اقدامات دولت می افزاید: "گفتنی است که حوزه مسئولیت دولت- چه دولت نهم و یا هر دولت دیگر- به عنوان قوه مجریه بسیار فراتر از دو قوه دیگر نظام است. بنابراین، پرداختن به اقدامات مهم دولت طی یک هفته، بین فاصله دو نمازجمعه، از جمله موضوعاتی است که در دستور کار ائمه محترم جمعه است و حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در دولت اصلاحات و مخصوصاً در دولت سازندگی بخش قابل توجهی از خطبه دوم نمازجمعه را به شرح دستاوردهای دولت اختصاص می دادند. آیا دولت نهم هیچ دستاورد قابل اشاره نداشته است؟ و اگر داشته- که به فراوانی داشته است- چرا هیچیک از این دستاوردها در خطبه های ایشان جایی ندارد؟" شریعتمداری با اشاره به موفقیت های غیرقابل چشم پوشی دولت نهم که در خطبه های هاشمی رفسنجانی هرگز به آنها پرداخته نشده ا ست می نویسد: "از سوی دیگر، اشاره به مهمترین رخدادهای ایران و جهان وظیفه ائمه محترم جمعه است و در مواردی و طی سه سال گذشته،اقدامات دولت نهم و یا عملکرد آقای احمدی نژاد اصلی ترین خبر دنیا بوده است، نظیر، سخنرانی های غرورآفرین رئیس جمهور محترم در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، جلسه پرسش و پاسخ وی در دانشگاه کلمبیا و دهها نمونه دیگر از این دست و سوال این است که چرا آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه های نمازجمعه به هیچیک از این رخدادهای بزرگ کمترین اشاره ای نداشته اند؟ در حالی که رخدادهای یاد شده موضوع اصلی محافل جهانی و خبر اصلی تمامی رسانه های داخلی و خارجی بوده است و امام جمعه محترم، نه فقط به عنوان حمایت و تقدیر، بلکه به عنوان یک وظیفه قطعی و حتمی بایستی به موارد یاد شده می پرداختند ولی..." وی در پایان نیز با امیدواری نسبت به تغییر رویکرد هاشمی رفسنجانی بیان می کند:" این جمله توجه کنید:«دکتراحمدی نژاد و کابینه او فرزندان انقلاب هستند و از این روی، فرزندان شخصیت های پرسابقه انقلاب نیز محسوب می شوند، فرزندان اگر بر صراط مستقیم باشند برای پدران و مادران خود افتخارآفرینند و اگر احیاناً در مواردی به خطا روند، شایسته تذکری پدرانه اند و...» از شخصیت برجسته ای نظیر آیت الله هاشمی رفسنجانی انتظار آن بود که در اولین خطبه نمازجمعه بعد از انتخاب احمدی نژاد جمله فوق یا شبیه آن را بیان می کردند . هنوز هم انتظار همین است. و بالاخره، این نوشته فقط واگویه سوالی است که همه جا بر سر زبان هاست و بی پاسخ مانده است. و بیان آن صرفاً برای اطلاع آیت الله هاشمی رفسنجانی است-که شاید مطلع نباشند- امید آن که با پاسخی شایسته روبرو شود." برگرفته شده از www.inn.ir